10.11.2012 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 10.11.2012 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 48 total)
  • Author
    godmato
    Member

Stie careva, unde si cand se antreneaza baietii? Vreau sa le fac o vizita :D

ngm
    Member

godmato,
    azi, de exemplu, s-au antrenat in regie.
    dar nu e o regula , s-au antrenat si la ploiesti.
    de joi ii gasesti in botosani.
    le poti face o vizita !

godmato
    Member

Multumesc!

Ti-am trimis PM :)

dragos
    Member

sunt curios, daca echipa noastra isi mentine “trendul crescator” din ultimele 2 etape privind golurile incasate….au inceput cu 2, apoi, 4…urmeaza 6, nu ? :p

07Ex
    Keymaster

Poate o luam cu 6-4 (poarta-n casa) la Botosani. :)

godmato
    Member

Din cate stiu, si cand am avut echipa si am promovat, la Botosani a fost meci pe viata si pe moarte…

cameliu
    Member

Meciul e de la 13 si-l televizeaza dolcesport 2.

razvan
    Member

Dacă mai vrea cineva să vadă meciul, am găsit (în sfârșit!) un site: http://tv-derbyonline.info/tv-online/170
    Și tocmai s-a făcut 1-0.

cameliu
    Member

@razvan wrote:

Dacă mai vrea cineva să vadă meciul, am găsit (în sfârșit!) un site: http://tv-derbyonline.info/tv-online/170
    Și tocmai s-a făcut 1-0.

Mersi de link!
    Suntem jenanti! 3 infringeri consecutive!
    Sigur e ca nu retrogradam!

In rest cu vedetele inainte! Ce cauta Curelea si Ferfelea in echipa nu stiu…
    Am vazut ultimele 30 min. O ocazie dubla imensa in min 85, bara si scos portarul lor dupa.
    Plus inaltat zmeul din 6 m, a supervedetei Ferfelea la ultima faza…

E cam vai de noi!

Zibling
    Member

@cameliu wrote:

Plus inaltat zmeul din 6 m, a supervedetei Ferfelea la ultima faza…

Asta este specialitatea casei pt baiatul asta. Nu stiu de ce joaca din ce in ce mai prost, in loc sa se vada experienta dobandita in jocul sau?!?!

sircos
    Member

0-2 / 0-4 / 0-1 … ultimile trei meciuri fara gol marcat ! pentru o echipa de vedete cu pretentii este frumos, nu ? :-B
    maine este delta – otopeni. daca bat gazdele, noi coboram pe locul 2. apoi pe 3, apoi pe 5, apoi …

erata: 0-2 este de fapt 1-2, golul lui ghinga la otopeni.

ngm
    Member

ne vom reveni cit de curind. fata de catastrofalul joc cu otopeniul,
    de non-combatul cu delta , azi am jucat mai bine. nu stiu de ce
    curelea nu a stat la gol in 6-le nostru. de ferfelea nejucind, nu pot
    zice nimic. oricum vom promova !!!

nicu de la bar a facut pre-infarct joi seara. e inca in spital,
    dar a trecut de orice faza periculoasa. azi l-au scos de
    la terapie intensiva si acum e in salonul de recperare .
    marti-miercuri vine acasa .

bogdan65
    Member

Cit timp vor juca Curelea si Ferfelea,nu cred ca mai batem pe nimeni! Macar de i-ar vinde in iarna,ca atit timp cit au jucat Dobre si Nistor,treaba a mers !

sircos
    Member

@ngm wrote:

nicu de la bar a facut pre-infarct joi seara. e inca in spital,
    dar a trecut de orice faza periculoasa. azi l-au scos de
    la terapie intensiva si acum e in salonul de recperare .
    marti-miercuri vine acasa .

veste proasta, e semn ca imbatranim … :-?

cameliu
    Member

liga2.ro

FC BOTOŞANI – SPORTUL STUDENŢESC 1-0 10.11.12 DANIEL NOVAC SPERĂ CA PROBLEMELE ECHIPEI BUCUREŞTENE SĂ SE REZOLVE
    ”Am avut şi ghinion. Şi lipsa banilor… unii au restanţe de câteva luni, unii nu au”

Sportul Studenţesc a suferit a treia înfrângere consecutivă în acest sezon de campionat, dar cu toate acestea rămâne pe primul loc în clasament. Jucătorii echipei bucureştene spun că problemele financiare ale clubului îşi pun amprenta şi pe evoluţia echipei.

“Am întâlnit o echipă foarte bună, cu jucători experimentaţi, cu multe meciuri la liga I, Todoran, Croitoru. Au stat bine în teren. Ne-am tatonat unii pe alţii. Am avut şi noi ocazii. A fost acea lovitură liberă în care au marcat şi apoi a fost mai greu pentru noi. S-au apărat mai mult, au jucat pe contratac. Echipă bună. FC Botoşani este peste Tulcea şi Otopeni. Jucători mult mai buni. Tulcea şi Otopeni s-au apărat în meciurile cu noi”, a spus Daniel Novac.

În plus, jucătorul Sportului susţine că una din explicaţiile faptului că liderul a pierdut ultimele trei partide de campionat este lipsa banilor. O parte dintre jucătorii Sportului nu şi-au încasat banii de mai multe luni.

“Am avut şi ghinion. Şi lipsa banilor. Avem şi noi unele probleme la club care sperăm să se rezolve. Sportul şi FC Botoşani se vor bate la promovare. Celelalte să agaţă şi ele. Nu ştiu exact situaţia fiecărui jucător. Unii au restanţe de câteva luni, unii nu au. Aşa am înţeles pentru că nu prea vorbim de chestia asta. Mi-e greu şi mie. Unde stau eu în Bucureşti, e un drum foarte lung până la stadion. Necesită bani pentru benzină. Sperăm că se rezolvă. Ne-au spus că se rezolvă şi cu stadionul. Sperăm ca din retur să fie altfel”, a adăugat Novac.

Sursa: Bt online
    Foto: Eduard BLAGA

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 48 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.