10.11.2012 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 10.11.2012 FC Botosani – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 48 total)
  • Author
    dragos
    Member

dupa meciul cu Delta, am spus, ca am avut 4 derby-uri (navodari, otopeni, delta, botosani) din care am pierdut 3 !!!
    poate la acea vreme nu m-am facut inteles….asadar, am intuit infrangerea de la Botosei :D
    ehh, mi se mai intampla si mie sa “gresesc” ;)

cand te bat la rand, fara drept de apel 3 echipe de liga a-2-a, trebuie sa-ti vezi statutul de echipa nauca picata din liga 1
    aaa, ca sportul a batut numai echipe de liga a3-a (promovate) nu le da dreptul sa viseze frumos…..trebuie sa stea la rand la promovare.

voi nu vedeti, astia ai nostri cica joaca fotbal si mai si pierd pe de-asupra….. =)) =)) =))

in fine, raman la ideea, ca n-avem ce cauta lideri, n-avem ce cauta la promovare.

doar peste vreo 2 sezoane ne vom bate la promovare….pana atunci trebuie rezolvate urmatoarele probleme (sau cat se poate din ele):
    – salarii
    – antrenor
    – baza de pregatire
    – conducator/patron

dupa aceea mai vorbim :p

PS: ii transmit MULTA, MULTA, MULTA SANATATE lui NICU !!
    sa nu puna la inima probleme echipei….

dragos
    Member

FC BOTOŞANI – SPORTUL STUDENŢESC 1-0 12:41 ŞFAIŢER VREA VICTORII LA LIMITĂ ŞI CU DELTA ŞI CU OTOPENIUL
    ”Am simţit că vom învinge”
    Cornel Şfaiţer, preşedintele clubului FC Botoşani spune că elevii lui Cristi Popovici au învins în primul rând datorită determinării de care au dat dovadă. Oficialul botoşănean îşi doreşte să vadă aceeaşi atitudine a jucătorilor şi în partidele cu CS Otopeni şi Delta Tulcea.

“Ştiam că Sportul ne va pune probleme. A fost un meci echilibrat dar am fost peste ei ca număr de ocazii şi ca determinare. Puteam să ne desprindem la 2-0 şi eram un pic mai liniştiţi. Important este că am câştigat şi ţinem Sportul aproape de noi. Sperăm să avem continuitate. Urmează două săptămâni foarte grele pentru noi, cu două jocuri la fel de importante ca cel de astăzi. Sper să le câştigă tot cu 1-0”, a spus Cornel Şfaiţer care a adăugat: “Am simţit că vom învinge astăzi. Şi antrenorul, şi echipa au crezut în victorie. Toţi au fost montaţi. Drumul este lung, sunt foarte multe etape de disputat şi orice echipă poate fi învinsă. Dacă aveam continuitate, eram mai liniştiţi. După următoarele două etape vom analiza”.
    …………………………………………………….

FC BOTOŞANI – SPORTUL STUDENŢESC 1-0 10.11.12 MARIUS CROITORU SPUNE CĂ LA BOTOŞANI S-A FORMAT UN GRUP UNIT
    ”Avem faţă de divizia A”
    Mijlocaşul echipei FC Botoşani, Marius Croitoru, este foarte optimist după victoria de astăzi contra liderului Sportul Studenţesc. El consideră că roş-alb-albaştrii pot obţine şase puncte cu CS Otopeni şi Delta Tulcea şi astfel ar avea şanse mari de a promova.

“Mi s-a dat încredere, am jucat mai mult şi normal să-mi intru în formă. Atâta timp cât jucam 25-30 de minute… ce poţi să arăţi. Toate meciurile sunt grele. Noi am arătat astăzi ca o echipă de divizia A. Am arătat că suntem un grup unit, după şocul de la Năvodari când am pierdut în minutele 90 şi 93. Am bătut astăzi liderul diviziei B şi eu zic că avem faţă de divizia A. După meciul de la Năvodari am spus că putem obţine nouă puncte cu Sportul, Otopeni şi Tulcea. E păcat că nu am obţinut 12 din 12”, a spus Marius Croitoru.

Popovici: “Echipa mai bună a fost FC Botoşani”

Antrenorul principal al FC Botoşani consideră că victoria echipei sale este una meritată chiar dacă finalul meciului a aparţinut formaţiei Sportul Studenţesc când oaspeţii au avut două mari ocazii de a înscrie.

“Era un meci foarte important pentru noi. Nu pot să-i spun decisiv pentru că mai sunt multe etape. Având în vedere rezulatul de la Săgeata, astăzi era un pietroi atârnat de gâtul nostru dacă nu reuşeam să câştigăm. Pe final am avut puţină şansă dar şi noi am avut situaţii din care puteam face 2-0, în special cea a lui Ghiceanu. Cei de la Sportul nu cred că pot fi nemulţumiţi de scor. Echipa mai bună a fost FC Botoşani”, a spus Cristi Popovici care a adăugat: “Important este ca din cele două etape să obţinem cât mai multe puncte. Dacă se poate maxim ar fi extraordinar. Să putem termina turului, dacă nu pe locul doi, măcar în apropiere”.

Dragos Chiva
    Member

dupa meciul cu Delta, am spus, ca am avut 4 derby-uri (navodari, otopeni, delta, botosani) din care am pierdut 3 !!!
    poate la acea vreme nu m-am facut inteles….asadar, am intuit infrangerea de la Botosei :D

Din punctul meu de vedere te-ai făcut foarte bine înţeles de la bun început.Eu totuşi mai sper că ai să capeţi bunul simţ şi să comentezi insuccesele DUPĂ consumarea lor.Dacă o faci ÎNAINTE de fiecare…derby se cheamă cobeală.Ştii, unii dintre privim meciurile Sportului cu ceva încordare, (ne cam dăm cu capul de pereţi când pierde, ne gândim cu înfrigurare la meciul care urmează, ne facem calcule etc.).Dacă tu vii şi ne cobeşti înainte de fiecare meci foarte important, te comporţi ca un suporter al echipei adverse care vine şi ne râde în faţă ceea ce este puţin cam …penibil nu crezi?

Zibling
    Member

Mda, unii dintre noi s-au obisnuit deja cu Dragos si il ignoram. Ce sa-i faci?!?! Nu exista galerie fara astfel de exemplare, cum nu exista nici padure fara uscaturi.

dragos
    Member

@Dragos Chiva wrote:

Din punctul meu de vedere te-ai făcut foarte bine înţeles de la bun început.Eu totuşi mai sper că ai să capeţi bunul simţ şi să comentezi insuccesele DUPĂ consumarea lor.Dacă o faci ÎNAINTE de fiecare…derby se cheamă cobeală.Ştii, unii dintre privim meciurile Sportului cu ceva încordare, (ne cam dăm cu capul de pereţi când pierde, ne gândim cu înfrigurare la meciul care urmează, ne facem calcule etc.).Dacă tu vii şi ne cobeşti înainte de fiecare meci foarte important, te comporţi ca un suporter al echipei adverse care vine şi ne râde în faţă ceea ce este puţin cam …penibil nu crezi?

@Zibling wrote:

Mda, unii dintre noi s-au obisnuit deja cu Dragos si il ignoram. Ce sa-i faci?!?! Nu exista galerie fara astfel de exemplare, cum nu exista nici padure fara uscaturi.

ce bine ca suntem diferiti, cu totii.

daca voi aveti o problema cu ceea ce scriu si nu sunteti de acord, este fix problema voastra……

nu vreau sa intram in polemica, insa, poate ar fi mai bine sa comentati pe marginea activitatii echipei si nu a suporterilor….parca, sunteti 2 BABE, care urmaresc cum se freaca si flatuleaza vecinii =))

dupa parerea mea ar fi mai constructiv, sa discutam (caci acesta este rolul acestui forum) si sa ne respectam opiniile (chiar daca sunt diferite)…..in timp ce voi, imediat reactionati ca niste babe……hai, reveniti-va….beti un pahar de apa rece si va trece.
    aveam pretentii de la voi, ce naiba, doar sunteti intelectuali sau poate ma insel ?!

sircos
    Member

tulcea – otopeni 1-1 si castiga SS :)) de fapt, nu castiga nimic, ci doar se mentine pe primul loc, cel putin pentru inca o etapa.

1. Sportul Studenţesc 21
    2. Delta Tulcea 20
    3. Săgeata Năvodari 18
    4. CS Otopeni 18
    5. FC Botoşani 18

ngm
    Member

COBESC SI EU….
    SAGEATA CISTIGALA CU 2 GOLURI DIFERENTA SI TRECE PE PRIMUL LOC.
    NU VA NELINISTITI , VOM CISTIGA SERIA .

REFERITOR LA NEITELEGIRILE VOASTRE VA RECOMAND
    CU CALDURA SA FITI DE ACORD , CA FIECARE GINDESTE CUM VREA.
    VA AGITATI IN LOC SA FIM UNITI IN CUGET SI SIMTIRI…
    VEDETI CE SE INTIMPLA DACA VA RECOMANDATI SA BETI ….APA.
    PACE !

sircos
    Member

1. Sportul Studenţesc 21 …………….. sta
    2. Delta Tulcea 20 …………………… sta
    3. Săgeata Năvodari 18 ……………… acasa cu suceava, bate face 21 p
    4. CS Otopeni 18 …………………….. acasa cu botosani, bate face 21 p

… deci sambata la ora 13.00 ne putem aseza pe locul 3 [-(

ngm
    Member

otopeni trebuie sa bata cu 6 goluri in plus ca
    sa ne depaseasca. si va avea un meci mai mult decit noi.

dragos
    Member

dupa spusele jucatorilor nostri, botoseii sunt cei mai puternici, insa, ramane de vazut daca vor avea si forta financiara pt promovare…..se pare, ca patronul lor nu prea sta bine la cas-caval :p ….dar, cine sta bine la cascaval azi ?
    in liga 1, deja, se aud lanturi, sechestru pe averi etc.

PS: Mr.Gabi, mi-a placut gandirea ta optimista si pacifista. nota bene.
    Sanatate pt Nicu !

ashone
    Member

@ngm wrote:

ne vom reveni cit de curind. fata de catastrofalul joc cu otopeniul,
    de non-combatul cu delta , azi am jucat mai bine. nu stiu de ce
    curelea nu a stat la gol in 6-le nostru. de ferfelea nejucind, nu pot
    zice nimic. oricum vom promova !!!

nicu de la bar a facut pre-infarct joi seara. e inca in spital,
    dar a trecut de orice faza periculoasa. azi l-au scos de
    la terapie intensiva si acum e in salonul de recperare .
    marti-miercuri vine acasa .

da’ ce l-a gasit si pe nicu sa faca asa ceva? si nu a cerut voie la nimeni? ia lasa ca-l sun eu miine sa vedem…

ashone
    Member

@ashone wrote:

@ngm wrote:

ne vom reveni cit de curind. fata de catastrofalul joc cu otopeniul,
    de non-combatul cu delta , azi am jucat mai bine. nu stiu de ce
    curelea nu a stat la gol in 6-le nostru. de ferfelea nejucind, nu pot
    zice nimic. oricum vom promova !!!

nicu de la bar a facut pre-infarct joi seara. e inca in spital,
    dar a trecut de orice faza periculoasa. azi l-au scos de
    la terapie intensiva si acum e in salonul de recperare .
    marti-miercuri vine acasa .

da’ ce l-a gasit si pe nicu sa faca asa ceva? si nu a cerut voie la nimeni? ia lasa ca-l sun eu miine sa vedem…

l-am sunat in seara asta. NICU IS STILL ALIVE!!!!!!!!!!!!!!! :ymhug: :-*

ngm
    Member

wow !!!!
    am ramas pe primul loc !!!
    FINAL / SĂGEATA NĂVODARI – RAPID SUCEAVA 2-2

Zibling
    Member

Ehe, Dragos, ca de la baba la baba: eu prefer sa nu fiu intelectual, dar sa fiu respectat de cei din jurul meu B-)

ngm
    Member

Zibling intotdeauna inspirat. ca in sfatul batrinilor .
    PACE !!!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 48 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.