11.04.2009 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 1-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 11.04.2009 Sportul Studentesc – Dinamo II Bucuresti 1-2(1-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 24-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 11.04.2009, ora 11:00, stadion Regie.

dragos
    Member

macar acas’ sa castigam…..doar n-o fi echipa pacii, iar ?? :- :- :- :-? :-? :-?

Zibling
    Member

Si eu cred ca vom castiga acest meci. Dinamo II, ca si FC Buftea, este o echipa care vine dupa multe rezultate dezamagitoare. Sper ca-i vom prinde si noi in aceasta perioada de declin!

MarcAntoniu
    Member

Daca ma urnesc spre Regie, :-w vreau sa vad ocazii, goluri multe si victorie pentru Sportul Studentesc !
    Sa vedem cum corecteaza Motroc prestatia :( de la Ploiesti.

ovidiu
    Member

La pauza totusi ne dovedim echipa pacii :
    SPORTUL STUDENŢESC – DINAMO II 1-1
    Min. 39: Daniel Lung egalează
    Min. 34: Muşat deschide scorul pentru Dinamo,
    cel putin asa zic cei de pe liga2.ro

Sa vedem ce ne aduce finalul.

Finalul pare dramatic:
    SPORTUL STUDENŢESC – DINAMO II 1-2
    Min. 66: Voican înscrie in urma unei centrari de pe partea stangă, a lui Muşat
    Min. 39: Daniel Lung egalează
    Min. 34: Muşat deschide scorul pentru Dinamo
    Deja … :o)

Vad ca nici de placere nu mai joaca fotbal.

cameliu
    Member

Urmeaza meciul CAPITAL cu stiinta bacau, daca aia nu se retrag si ne mai si bat, cel mai bine ar fi sa ne retragem noi si s-o luam usor din Liga 4 cu echipa a -2!

07Ex
    Keymaster

Vad ca e liniste si pace la noi pe forum. Daca echipa joaca in halul in care joaca, ma mir ca mai suntem inca 5-10 insi care mai intram pe forum sa mai discutam. Zau daca mai merita. :(

ashone
    Member

lasati echipa in pace. eu propun o formulare-tip pentru cronicile noastre din tribuna si in locul jucatorilor lasam spatii goale pe care le completam cu numele jucatorilor in functie de faza. toate fazele sint la fel, avem acelasi joc previzibil, numai ca daca nu greseste unul, o face altul. in felul asta nu ne mai obosim nici noi. daca nu rateaza unul cu poarta goala o face altul, daca nu trage unul in plopi cu basica, o face altul…ce spuneti?

07Ex
    Keymaster

“Gaşca nebună” îşi face singură probleme

După un început de retur în care studenţii n-au reuşit să obţină decât o singură victorie, în partida cu CS Buftea (6-1), problemele par să continue pentru “gaşca nebună”, elevii lui Florin Motroc bifând astăzi un eşec neaşteptat în faţa câinilor mici, scor 1-2.
    Întâlnirea dintre Sportul Studenţesc şi Dinamo II din complexul studenţesc se preconiza a fi una echilibrată, diferenţa dintre cele două echipe fiind doar de trei puncte.
    Deşi gazdele au avut avantajul terenului propriu şi au dominat meciul, elevii lui Cornel Ţălnar au prins astăzi o zi norocoasă, singurele şuturi către poarta adversă finalizându-se cu gol.
    Meciul a debutat cu un joc de tatonare din partea ambelor echipe. Gazdele au iuţit treptat ritmul însă acţiunile lor ofensive au fost destrămate uşor de fiecare dată de către apărarea oaspeţilor.
    Surprinzător, dinamoviştii au fost primii care au deschis scorul, prin golul lui Muşat din minutul 34. Acesta a împins balonul în poartă din 3 metri, după ce Popescu a respins în faţă o lovitură cu capul a lui Bucşă.
    Replica alb-negrilor a fost promptă, cinci minute mai târziu, când, după o centrare venită de pe partea stângă şi o bâlbâială a fundaşilor dinamovişti, Daniel Lung a restabilit egalitatea.
    De la cabine, studenţii au ieşit hotărâţi să schimbe scorul de pe tabela de marcaj şi au năvălit spre poarta adversă, dar eforturile lor au rămas fără roade. Minutul “fatidic” pentru soarta partidei a fost 66, când autorul primului gol, Muşat, i-a “aşezat” perfect mingea pe picior lui Voican, care l-a executat fără drept de replică pe Popescu.
    Finalul de meci a adus noi griji pe capul studenţilor care au “şanse” să intre în jocul retrogradării, distanţa faţă de ultimul loc retrogradabil fiind doar de 5 puncte. (Corina Mlădinoiu)

Florin Motroc avertizează: “Primejdia e din ce în ce mai mare pentru noi!”

La finalul partidei pierdute de către studenţii din Regie pe teren propriu în faţa celor de la Dinamo II, Florin Motroc, principalul Sportului Studenţesc, şi-a declarat nemulţumirea pentru evoluţia elevilor săi.

“Primejdia e din ce în ce mai mare pentru noi. Eu i-am avertizat pe jucători de fiecare dată, chiar şi acum le-am spus să ia în calcul că Dinamo II e o formaţie dificilă. Se pare că nu mă ascultă nimeni, iar dacă unii jucători vor continua să fie superficiali, ne vom trezi fără nicio şansă de a ne mai salva.” s-a plâns acesta.

“Eu nu pot să fac minuni după atâtea rezultate dezastruoase. E inadmisibil pentru o formaţie cu renume ca Sportul şi la care ştacheta trebuie să fie mereu ridicată să-şi facă astfel de probleme, dar sper ca jucătorii să-şi revină acum, cât încă nu e tardiv. N-au niciun motiv să se plângă! “ şi-a continuat tirada Florin Motroc (Corina Mlădinoiu)

Tavi
    Member

are cineva idee daca oamenii astia isi iau salariile???? si daca da, de ce? [-(

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca-si iau salariile, dar dece nu pot sa-ti spun.

Dupa rezultatele din ultima vreme zau daca nu incepe sa-mi para rau de Siman. El a pus totusi umarul la echipa, a investit din banii lui, si jucatorii uite ce joaca.

De bine de rau, cu Siman la echipa, n-am ajuns ca Forex, Prefab, sau Progresul, asa ca sunt fericit. Stiu ca s-ar fi putut si mai bine daca Siman ar fi avut mai mult cap, dar macar sunt multumit ca nu ne-am desfiintat. :))

rapid19pancu
    Member

Se pare ca se naste un nou mare jucator si ma refer la fundasul central Dani Lung care este la al 3 lea gol in ultimele 4 etape.Vad ca baiatul este intr-o forma extraordinara,pacat ca majoritatea nu fac mare lucru.Sper sa-l tina Dumnezeu tot asa si macar daca nu isi fac atacantii meseria sa o faca el in continuare.

Eu as fi mai mult decat 100% convins ca nu vom vedea Sportul in liga 3 , nu cred ca ii va lasa Siman sa retrogradeze…

MarcAntoniu
    Member

:-?
    Ma asteptam sa castige lejer Sportul Studentesc insa, acum jucatorii nu-si prea iau in serios jobul.
    Cu atatea echipe retrogradate deja si neavand nicio sansa de promovare se complac intr-un joc :ymsick:.
    Mai sa zici ca, :- X pauza / 2 final :- = :- mielu”, vinu” si cozonacu” :- !!? X(

dragos
    Member

din comoditate si datorita faptului, ca am fost plecat din localitate, nu m-am sinchisit sa aflu rezultatul.
    astazi l-am aflat si……ce pot sa spun :-? :-? PENIBILI, VERZE, CACACIOSI !!! =)) =)) =)) =)) =)) :(( :(( :(( :((
    fratilor, se vede treaba ca, ‘nea Motoc nu-i poate struni nici macar la jocurile de acasa.
    TRAIASCA ECHIPA PACII !!!
    apropos, mai este “tinerelu’ ” de la tabela de marcaj, care da drumul la porumbei, atunci cand “studentii” marcheaza ??
    din pacate, antrenorii nostri (Zamfir-Motoc) sunt la fel, precum jucatorii :)) :))
    nu vreau sa fiu carcotas, insa ei nu au fata de antrenori principali, ci doar de secunzi. :D :D :D
    ehe, nici jucatorii nu mai sunt acei tineri constiinciosi/harnici, care-si asculta antrenorii. :p :p
    concluzia: DOAMNE FERESTE-NE SA JUCAM VINEREA !!!!

mkg
    Member

Mai bine ar veni jucatorii cu bani de acasa ca de jucat oricum nu joaca nimic …Macar sa isi plateasca aparitiile in public si pe noi ca ne pierdem vremea sa ii urmarim !!!
    Sa fie ceva asa ca in formula 1 daca vor un post de titular sa marce banul ca si asa sunt praf toti!!!
    Facatura a fost meciul cu Buftea mai mult ca sigur ca in rest media lor obisnuita “insuficient” ca in clasele primare …
    Imi pare rau ca acest club a incaput pe maiini de palmasi insa voi tine in continuare cu clubul chiar daca oamenii ce il reprezinta acum si manierele lor de conducere ma dezgusta .
    Ce m-as bucura sa fiu contrazis prin rezultate si ce gust amar am in gura cand realizez ca nu va fi asa

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.