11.04.2010 Sportul Studentesc – Farul Constanta 0-0

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 11.04.2010 Sportul Studentesc – Farul Constanta 0-0

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 23-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Duminica 11.04.2010, ora 13:00, stadion Regie.

dragos
    Member

pana la acest meci, vom sti cum trebuie abordat.

cameliu
    Member

Meciul se va juca duminica de la 1, si va fi din nou televizat de sport.ro

Insa de data asta e fara miel si gratare pt mironica…

07Ex
    Keymaster

Asta este un meci foarte important. Sper ca ai nostri sa profite de degringolada Farului si sa castige duminica. Daca am castiga meciul asta, am face inca un pas MARE catre promovare.

Eu sunt de parere ca Farul si Petrolul sunt echipele cele mai periculoase in seria noastra, nu Branesti, Concordia si Sageata. Daca e sa promoveze, eu nu le vad pe cele trei echipe mai sus amintite promovand. Probabil ca daca vor termina pe un loc promovabil vor vinde locul. Farul si Petrolul insa, daca vor termina pe un loc promovabil vor promova. Parerea mea!

ovidiu
    Member

Aud ca Farul a schimbat antrenorul. De obicei se cam produce un soc la echipa cu aceste ocazii.
    Sper ca la ei socul va fi dupa meciul cu noi.

Hai baietii, jucati fotbal si demonstrati ca revenirea in prima liga este pe deplin meritata.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Asta este un meci foarte important. Sper ca ai nostri sa profite de degringolada Farului si sa castige duminica. Daca am castiga meciul asta, am face inca un pas MARE catre promovare.

Eu sunt de parere ca Farul si Petrolul sunt echipele cele mai periculoase in seria noastra, nu Branesti, Concordia si Sageata. Daca e sa promoveze, eu nu le vad pe cele trei echipe mai sus amintite promovand. Probabil ca daca vor termina pe un loc promovabil vor vinde locul. Farul si Petrolul insa, daca vor termina pe un loc promovabil vor promova. Parerea mea!

Branestiul deja si-a acontat stadionul de la Buzau, ca loc de disputare a meciurilor de-acasa pentru liga 1.

dragos
    Member

daca va fi vremea buna, ne vedem la stadion

cameliu
    Member

Astazi au batut toate contracandidatele, asa ca meciul asta devine f. important!

dragos
    Member

sper sa luam 3 puncte mari, dar sa vedem si ceva fotbal de calitate…… :ymapplause:

cameliu
    Member

Un meci despre care nu vreau sa comentez absolut deloc…

La Botosani jucam fara Curelea.

ovidiu
    Member

MAREA CHINUIALA …
    @cameliu wrote:

Un meci despre care nu vreau sa comentez absolut deloc…

La Botosani jucam fara Curelea.

Nici nu e prea mult de comentat.
    Un egal care nu stiu cat de mult ne ajuta. Vom vedea pe viitor.
    Si vom vedea cum va fi fara Curelea.

Echipa a incercat, galeria a incurajat, dar … …
    Nu stiu ce s-a intamplat.
    Frica, frica si iar frica. Cu ocazii putine si multa neputinta.

07Ex
    Keymaster

La ora meciului am fost “oarecum” aproape de echipa, in sensul ca zburam la nord de Moscova in drum spre New Delhi. Pacat ca nu am reusit sa-i batem pe Farul, ca daca reuseam ii scoteam din cursa promovarii.

dragos
    Member

am si eu cate ceva de comentat in privinta acestui meci:
    1. daca in meciul precedent am jucat prost si urat, dar am luat 3 puncte, acum am jucat modest si am luat doar 1 punct. :-B
    2. chiar daca oaspetii ar fi jucat in 7 insi, tot nu i-am fi batut……daca ei ar fi jucat in 11 si noi in 8+1, cu siguranta pierdeam. B-)
    suntem haotici in exprimare, iar in fata portii ne tremura chilotii……..avem frica sa sutam la/pe poarta.
    3. am jucat modest, am avut vreo 2-3 ocazii clare, insa inspiratia i-a parasit pe jucatorii nostri….cred, ca in prima repriza puteam primi un penalty la o tinere in careu (nu stiu cine a fost acolo)….. :ymdevil:
    3. nu cred, ca putem emite pretentii la promovare atata timp cat nu joci pe poarta… =)) :))
    4. nae, ciupe, chihaia, irimia, “mandinga” – slabi rau; ferfelea, curelea – modesti si neinspirati.

tare imi este teama ca, ratam si aceasta promovare, insa decat sa jucat prost in liga 1 si sa fim ciuca batailor, mai bine ramanem in B si ne calim la foc mocnit.

ultrasro
    Member

Problema e ca in B daca ramanem noi nu ne calim (desi suntem varza) cred ca ne coclim mai curand :). Oricum repriza a doua a fost incredibil de slaba, cea mai slaba vazuta in ultima vreme. Rusinea de azi trebuie spalata cu o victorie la Botosani si eu cred ca ne revenim spre un nivel bun de exprimare in joc.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Problema e ca in B daca ramanem noi nu ne calim (desi suntem varza) cred ca ne coclim mai curand :). Oricum repriza a doua a fost incredibil de slaba, cea mai slaba vazuta in ultima vreme. Rusinea de azi trebuie spalata cu o victorie la Botosani si eu cred ca ne revenim spre un nivel bun de exprimare in joc.

rusinea din meciul cu sageata, nu a fost spalata in meciul cu farul…….avem de asteptat.
    sunt convins, ca “tactica” este urmatoarea: SA NU PIERDEM !!! daca scoatem 1 pct, sau 3 pcte e de bine :)) :)) :)) =)) =)) =)) =)) =))

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.