11.05.2010 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 2-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 11.05.2010 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 2-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 29-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Marti 11.05.2010, ora 16:00, stadion Regie.

dragos
    Member

mi-e teama de acest adversar…..mereu ne-a facut zile fripte…..imi amintesc si acum golul lui buteseaca… :-B

multi
    Member

@dragos wrote:

mi-e teama de acest adversar…..mereu ne-a facut zile fripte…..imi amintesc si acum golul lui buteseaca… :-B

As zice ca Buteseaca isi gasise alta echipa cu care sa ne puna pe jar si sa ne friga zilele. Parca n-as zice ca a jucat la Delta vreodata. Dar , intr-adevar, Delta a fost o problema aproape mereu.

dragos
    Member

aceasta este finala mare pentru noi……eu consider ca, mai avem alte 2 finale mici.
    este chiar un derby.
    sa nu uitam ca, pescarii i-au invins pe branesti fara drept de apel (3-1)

sircos
    Member

@webmaster wrote:

Meci contand pentru etapa a 29-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Miercuri 12.05.2010, ora 11:00, stadion Regie.

grrrr … [-(

razvan
    Member

De fapt, in program meciul apare ca fiind marti la ora 16. Nu cred ca e o eroare, probabil e o televizare.
    http://frfotbal.ro/index.php?competition_id=2&season=&serie_id=190&etapa_id=7049

Zibling
    Member

Deci, pana la urma cand se joaca meciul asta – marti 11 mai sau miercuri 12 mai?

cameliu
    Member

Meciul e marti de la 4!

Trebuie sa batem!
    Asta ar insemna 95% promovare!

laucantona
    Member

de ce nu joaca Sambata la 4pm ca sa pot vedea si eu meciul?! Oricum la ultimul meci (daca avem sanse la promovare) pun ceasul sa sune si la 3am.

dragos
    Member

avem nevoie de 3 puncte in aceasta finala, altminteri rezultatul de la galati nu are nicio valoare.
    eu le urez succes pescarilor, insa dupa meciul cu noi !!!

Meci greu pentru noi cu Tulcea si cred ca o sa ne puna mari probleme maine.Stilul lor de joc chiar nu ne avantajeaza,deoarece e o echipa care joaca foarte pragmatic si inchis,au o defensiva foarte buna,organizata,care inchide foarte mult spatiile de joc,reusind sa te surprinda pe contraatac…sincer,daca acestia o sa marcheze primii,ma indoiesc ca o sa avem o desfasurare similara ca in meciul de la Galati…Dunarea a jucat cu o echipa formata in mare parte din pusti,pe cand Delta are o gramada de jucatori experimentati care stiu sa pastreze un rezultat…va zic,daca vor puncta inaintea noastra pe tabela,sa fim multumiti daca vom lua un punct,cu care dealtfel as fi destul de satisfacut,considerand ca avem un program lejer pana la sfarsitul campionatului…oricum,orice s-ar spune,meciul acesta nu e decisiv,celelalte formatii candidate la promovare se pot incurca de asemenea foarte usor dupa cum s-a vazut in etapa trecuta.

SPORTULE ADU-NE PUNCTELE!!!! :ymapplause: :ymapplause:

dragos
    Member

ma bucur ca, i-am batut…..ufff, teama mi-a fost de acest meci.
    cine a marcat ?
    tot “gemenii”: Ferfelea si Curelea ?
    :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    FELICITA !!!!

cameliu
    Member

@Ace of Spades wrote:

SPORTULE ADU-NE PUNCTELE!!!! :ymapplause: :ymapplause:

Nae si Ferfelea le-au adus!
    3 puncte de AUR!

Mai e inca pina la promovare! Insa sper ca urmatoarele 2 meciuri (la Rm Sarat si acasa cu Breaza) sa ne aduca inca 6 puncte iar finalul campionatului sa-l privim mai relaxat!

sircos
    Member

ma bucur pentru victoria de astazi. bravo sportul !

totusi sunt dezamagit de prestatia unora din galerie. si spun asta deoarece stiam ca sunt oameni civilizati aici. toata stima pentru cei care ajuta la cresterea numarului suporterilor SS, dar eu de 3 ani jumatate de cand vin la meciurile sportului n-am vazut pana astazi oameni urcati pe garduri (ma mir ca n-au cedat) si injurand fara niciun motiv. bleahhh :ymsick:

07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred ca am castigat cu Delta. Bravo baieti Pana la promovare mai este, dar, asa cum a spus-o si Cameliu, daca vom reusi sa castigam urmatoarele 2 meciuri vom privi finalul de campionat mai relaxat.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.