11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 46 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Stadion Regie, ora 17, TV: Antena 1.

Va fi meciul lui Bucur iar noi ne vom bucura pentru el ca si cum am castiga campionatul. El este stindardul nostru acum. El este simbolul Sportului Studentesc acolo sus, unde se avanta vulturii. O bucla in timp, ce vine dinspre Hagi.

Intr+un fel, numele Sportului Studentesc este iar sinonim, dupa atata timp, cu performanta.

Hai Sportul! Hai ca se poate!

dragos
    Member

Sportul poate decide cea de-a doua participanta in cupa UEFA !!!
    daca rapidul obtine macar 1p in regie, sunt in uefa, daca nu – PA UEFA !!!
    nationalul sta la panda si abia asteapta gino sa joace iar in uefa……

problema se pune altfel: sile, care este finul lui copos va dori bineinteles, sa-i ajute pe ceferisti, insa danezul nu uita modul “urat” in care a fost indepartat de la rapid.
    cine va fi seful si va dicta cum vom juca: siman sau danezul ?????

eu imi doresc ca danezul sa isi motiveze jucatorii si sa castigam, mai ales, ca putem termina pe locul 6 si asta inseamna BANI pentru televizari…..

un alt aspect al partidei: trebuie ca GIGEL SA MARCHEZE, pentru ca el merita TITLUL !!!

frate-miu a fost in stefan cel mare, iar spectatorii strigau la andone si la ceilalti jucatori sa joace NUMAI PENTRU NICULESCU !!!!
    toti il vor pe clau-gol golgeter !!!
    sper, sa nu le iasa !!!!

Ultras
    Member

Scuza-ma dragose ca iti spun, da’ te-ai molipsit de la jiji si spui lucruri traznite. In primul rand nu siman este finul lui copos ci baiatul lui. In al doilea rand care este duda daca sunt rubedenii? crezi ca siman nu isi doreste sa bage gigel 3 ca sa isi insereze astia unghia in gat ca nu l-au luat in iarna la rapid, punandu-i conditii tampite? eu cred ca vrea sa bata rapidul pentru a putea creste cotele la transferuri…

In alta ordine de idei, la acest ultim meci trebuie sa venim toti pentru a incuraja echipa pentru ca este cu siguranta ultima data cand o vom mai vedea in actuala formula. Sper sa fim cat mai multi pentru a fi o despartire frumoasa de jucatorii care vor pleca si mai ales de gigel care sigur nu va mai evolua la sportul…

ion
    Member

@Ultras wrote:

Scuza-ma dragose ca iti spun, da’ te-ai molipsit de la jiji si spui lucruri traznite. In primul rand nu siman este finul lui copos ci baiatul lui. In al doilea rand care este duda daca sunt rubedenii? crezi ca siman nu isi doreste sa bage gigel 3 ca sa isi insereze astia unghia in gat ca nu l-au luat in iarna la rapid, punandu-i conditii tampite? eu cred ca vrea sa bata rapidul pentru a putea creste cotele la transferuri…

In alta ordine de idei, la acest ultim meci trebuie sa venim toti pentru a incuraja echipa pentru ca este cu siguranta ultima data cand o vom mai vedea in actuala formula. Sper sa fim cat mai multi pentru a fi o despartire frumoasa de jucatorii care vor pleca si mai ales de gigel care sigur nu va mai evolua la sportul…

nu tocmai traznite….Nu uita ca siman este un personaj “spectaculos” cind e vorba de bani …Nu uita deasemenea cum a cedat la prima “dezertare” a lui Dan Petrescu in fata lui Copos si a lui Becali …

dragos
    Member

@Ultras wrote:

florine, in fotbal rudele conteaza foarte mult……dar, nu asta este important.
    important este modul de abordare al partidei, pe care o vom vedea amandoi live si o vom comenta….ok????
    n-ar rost sa ne lungim cu supozitiile………..

@ion wrote:

@Ultras wrote:

nu tocmai traznite….Nu uita ca siman este un personaj “spectaculos” cind e vorba de bani …Nu uita deasemenea cum a cedat la prima “dezertare” a lui Dan Petrescu in fata lui Copos si a lui Becali …

asa este.

dragos
    Member

din fericire pentru noi, vom termina in primele 7.

Ultras
    Member

Exact, Ioane! E spectaculos la bani. Tocmai pe asta mizez cand spun ca isi doreste sa castigam in fata Rapidului. Altfel negociezi cand ai o victorie directa…

wex
    Member

Pe linga faptul ca Dan Petrescu (ca profesionist) vrea mereu victoria, cred ca are si 2 motive in plus: trebuie sa demonstreze rapidistilor ca e un antrenor bun si o victorie impotriva Rapidului ar ajuta FC National.

😆 Parerea mea 😉

dragos
    Member

@wex wrote:

Pe linga faptul ca Dan Petrescu (ca profesionist) vrea mereu victoria, cred ca are si 2 motive in plus: trebuie sa demonstreze rapidistilor ca e un antrenor bun si o victorie impotriva Rapidului ar ajuta FC National.

😆 Parerea mea 😉

asteptam cu interes.

Blue Eyes
    Member

Eu cred ca jucatorii Sportului ar trebui sa arate in meciul cu rapidul k nu au psiholog degeaba…k s-au maturizat…si k pot juca fara frica, de la egal la egal cu orice echipa 8)
    Trebuie sa castigam !!!!
    Stiu ca vom castiga !!!!!
    Haide Sportul Studentesc !!!!

cameliu
    Member

Petrescu, la Londra

Duminicaseara, Dan Petrescu a participat la petrecerea organizatade clubul Chelsea Londra cu ocazia implinirii a o suta de ani de existenta, iar luni seara a fost invitat la emisiunea „Live from Stamford Bridge”, difuzatade postul privat al clubului englez, Chelsea TV. Petrescu se va intoarce astazi in tara pentru a relua antrenamentele cu Sportul Studentesc in vederea meciului cu Rapid din ultima etapa.

Au jucat la „D”
    Inainte de meciul cu Rapid, Ferfelea, Oae, Varga, Stingasau Nicola, care au evoluat in ultima etapa la Bistrita, dau piept cu Venus Apa Nova sau cu ICSIM in play-off-ul „D”-ului bucurestean. Studentii vor juca la formatia a doua a clubului, care spera sa promoveze la finalul sezonului. Acestia fac parte din fondul comun de jucatori al celor doua echipe si nu au beneficiat de minivacanta datorata meciurilor echipei nationale. (Cristian Poenaru)

Vom termina cu siguranta pe locul 6!

dragos
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Vom termina cu siguranta pe locul 6!

asa sa fie…….pentru a fi siguri de acest lucru, trebuie sa ne arbitreze din nou, femeile.

cameliu
    Member

Examen cu ANEFS pentru Sportul

Antrenorul Dan Petrescu a programat un amical la sfirsitul saptaminii pentru ca jucatorii sai sa nu isi iasa din ritm. Dar cum toate divizionarele B si C din Bucuresti sint angrenate in etapele de campionat, meciul de verificare se va disputa vineri, de la ora 11:00, pe Rocar, in compania divizionarei D ANEFS, o echipa alcatuita exclusiv din studenti, condusa de Nelu Motroc.

(Cristian Poenaru)

02.05.2005

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 46 total)
  • The topic ‘11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti’ is closed to new replies.