11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • Author
    dragos
    Member

@cameliu wrote:

Examen cu ANEFS pentru Sportul

Antrenorul Dan Petrescu a programat un amical la sfirsitul saptaminii pentru ca jucatorii sai sa nu isi iasa din ritm. Dar cum toate divizionarele B si C din Bucuresti sint angrenate in etapele de campionat, meciul de verificare se va disputa vineri, de la ora 11:00, pe Rocar, in compania divizionarei D ANEFS, o echipa alcatuita exclusiv din studenti, condusa de Nelu Motroc.

(Cristian Poenaru)

02.05.2005

daca aflam mai din timp, chiuleam de la serviciu ca sa-i vad, caci sunt vecin de cartier cu “rocar-ul”……..

Ultras
    Member

ai fost pe rocar? ca s-a jucat in regie…
    s-a terminat 1-1 (balan a ratat un 11m)
    am jucat cu juniorii de la Cimentul Fieni
    caterica, in principal…

dragos
    Member

nu, nu am fost…..pai, una se scrie in ziar si alta se face????
    meci de vacanta sa inteleg……..

Radu Dobrin
    Member

gsp

S-au supărat pe Petrescu
    Radu Oprişan, Alexandru Banu

“Eu dacă voi simţi ceva necurat la meciul cu Rapid, nu o să sparg mingea, aşa cum a declarat Sorin Cîrţu, ci o să fac mai urît! Nu spun cum, dar promit că o să fie ceva special”, a declarat Dan Petrescu referitor la partida din ultima etapă, dintre Sportul şi giuleşteni, care poate hotărî participarea echipei lui Răzvan Lucescu în Cupa UEFA. “Nu cred că se va întîmpla însă aşa ceva, la noi nu are nimeni cum să facă blat, jucătorii şi preşedintele sînt OK”, a încheiat Petrescu.

Declaraţia antrenorului de la Sportul a stîrnit reacţii în Giuleşti. Conducătorii rapidişti se simt lezaţi că se pune pe picior de egalitate şi în acelaşi context meciul Sportul- Rapid cu FC Argeş – Dinamo. “Nu înţeleg de unde şi pînă unde s-a deschis discuţia despre meciul nostru. Păi ce, la Sportul joacă 8 fotbalişti de-ai lui Copos, aşa cum e la FC Argeş cu oamenii aduşi de Neţoiu?”, a comentat preşedintele Dinu Gheorghe. “De ce nu a spart mingea Dan Petrescu la meciurile sale cu Dinamo şi Steaua? Sau la Bistriţa, cînd marca Gigel Bucur gol după gol, precum Cămătaru în vremurile de glorie”, a mai adăugat preşedintele rapidist.

„În meciurile cu Steaua şi Dinamo ne-a lipsit norocul şi sper să nu fie la fel şi împotriva Rapidului. Pentru noi este cea mai importantă partidă din acest sezon pentru că putem ieşi pe locul şase”
    Dan Petrescu

in acelasi articol, dan mai spune ca, din vara, prioritar pentru el este sa plece afara.

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

in acelasi articol, dan mai spune ca, din vara, prioritar pentru el este sa plece afara.

s-o fi saturat si el, nu? :?

dragos
    Member

probabil, a aranjat ceva in anglia, cu ocazia centenarului chelsea……

cameliu
    Member

Bălan vrea să bată Rapidul
    Paul Muntenescu

Mijlocaşul “studenţilor”, Tiberiu Bălan, este singurul jucător al Sportului care a marcat în meciurile cu Steaua şi Dinamo. “Cine nu-şi doreşte să înscrie cu Rapid? Vreau să cîştigăm sîmbătă pentru că am termina pe locul şase şi ar fi cea mai bună poziţie de cînd joc eu aici”, a mărturisit Bălan. Antrenorul echipei din Regie, Dan Petrescu, nu a hotărît încă ce va face în vară. “Nu ştiu dacă rămîn aici sau nu. Pînă acum nu am nici o ofertă”, a declarat Petrescu. / Paul Muntenescu

“Mă bucur că pot merge”
    Accidentat în partida cu Farul din etapa a 20-a, Costin Lazăr a declarat: “Stau în casă şi mă uit la meciurile pe care le-am jucat în acest campionat. Îmi aduc şi eu aminte de vremurile cînd eram fotbalist că acum nu prea mai sînt. Mă bucur că pot merge şi că am început recuperarea. Abia aştept să-mi revin total ca să mănînc pămîntul la o altă echipă, că la Sportul nu mă mai întorc. Nu m-am răzgîndit, cu domnul Şiman nu am vorbit de aproape o lună. Vreau să ajung la o formaţie cu pretenţii.” / Paul Muntenescu

cameliu
    Member

“Bursucul” n-a uitat!
    Dan Petrescu a simţit un val de antipatie cu ocazia meciului din tur disputat pe Giuleşti. Rapidiştii vor juca din nou contra fostului lor antrenor, Dan Petrescu. La meciul din tur, cîştigat de giuleşteni cu 3-0, tehnicianul Sportului “a luat foc” atunci cînd a auzit că jucătorii giuleşteni l-au înjurat la vestiare. La şase luni de la acel eveniment, Bursucul a mărturisit că e în continuare deranjat de acel gest. “Acei jucători, cărora nu le dau numele că sînt prea mici, ar trebui să se uite în oglindă înainte de a pronunţa numele meu. Să se gîndească bine dacă au realizat ceva în fotbal. Ştiţi care e diferenţa dintre generaţia mea şi cea de azi? Atunci exista respect. Apoi a fost acel incident la conferinţa de presă şi de aceea spun că eu n-am avut probleme la Rapid cît timp am antrenat acolo, ci numai după”, a declarat, ieri, Dan Petrescu.

“Va fi un meci tare”
    Antrenorul Sportului consideră că echipa sa e invidiată de mulţi. “Cu Rapid va fi un meci tare, încărcat de spectacol. Noi vom lupta pentru locul 6, ei pentru locul 3. Totuşi nu înţeleg reacţia unora (n.r. – Dinu Gheorghe) care au încercat să sugereze că la meciul nostru de la Bistriţa a fost vreun aranjament. Trebuie să fii după altă planetă să insinuezi aşa ceva! Noi jucăm numai pe teren şi înscriem multe goluri, la fel cum s-a întîmplat şi la Alba Iulia. Lumea ne invidiază”, e de părere Dan Petrescu. Fostul internaţional e sigur că Gigel Bucur va înscrie sîmbătă în poarta Rapidului pentru că “trebuie să cîştige titlul de golgeter, aşa cum i-am prezis la începutul campionatului”.

Parlamentarii au mutat antrenamentul pe Giuleşti
    Fotbaliştii Rapidului s-au pregătit ieri pe stadionul Giuleşti, renunţînd la antrenamentul de la Pro Rapid. Această mutare s-a datorat disputării unei partide între naţionala parlamentarilor şi o selecţionată Lukoil. Partida a fost aranjată de George Copos, care intenţionează să ţină aproape concernul rus pentru a sponsoriza echipa alb-vişiniilor.

dragos
    Member

sper sa reusim sa batem pentru orgoliul echipei, a bursucului, etc.etc.

cameliu
    Member

Sportul – Rapid
    Arbitri: Alexandru Tudor – Nicolae Marodin, Adrian Vidan – Sorin Burloiu
    Observatori: Gheorghe Nedelescu, Ioan Igna

cameliu
    Member

TVR-u au facut un mic reportaj cu echipa la stirile de seara. Interviuri cu Mazilu, Lazar, Curelea… Toti optimisti ca Gigel n-a dat 3 ieri ca s-a pastrat sa dea si cu Rapid, si toti sperind ca Gigel va iesi gogeter!

In timpul antrenamentului s-a dat o spargere la vestiar si au ramas unii din ei fara mobile…

dragos
    Member

@cameliu wrote:

In timpul antrenamentului s-a dat o spargere la vestiar si au ramas unii din ei fara mobile…

este pentru a doua oara, cand se sparge vestiarul echipei…….prima oara a fost pe vremea cand razvan lucescu apara buturile noastre, insa nici atunci si probabil nici acum, nu se va afla faptasul.

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Sportul – Rapid
    Arbitri: Alexandru Tudor – Nicolae Marodin, Adrian Vidan – Sorin Burloiu
    Observatori: Gheorghe Nedelescu, Ioan Igna

iar tudor…..offf !!!!

Parca avem contract cu cel mai prost arbitru din lumea asta. Nu scapam de el niciunde, si nu mai imi amintesc cand am batut ultima data cu el la centru. 😥 Probabil ca nu trebuie sa ii impiedicam pe rapidisti sa mearga in Uefa si din cauza asta ni l-au trimis pe tudor sa ne cuminteasca. Spec ca baieti sa se mobilizeze si sa depaseasca si arbitrajul potrivnic de care vom avea parte cu siguranta.

cameliu
    Member

0-0, pacat ca n-am putut mai mult.

si ciudat ca Petrescu nu l-a lasat pe gigel 90 min in teren…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • The topic ‘11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti’ is closed to new replies.