11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 46 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

locul 6 ar fi sunat cu mult mai bine (si mai meritat…) decit 7….dar, dar..

una peste alta, bravo baieti!..si succes gigele, lazare, si cine isi mai ia zborul de la noi…

ultrasro
    Member

Nefiind obisnuit sa piarda noptile, saptamana de cantonament cu echipa nationala l-a adus intre-o stare de oboseala destul de evidenta!

Radu Dobrin
    Member

din onlinesport

“Echipa lui Razvan Lucescu a facut remiza salvatoare cu Sportul, in Regie, la capatul unui meci echilibrat, pe parcursul caruia au lipsit ocaziile de gol. Sportul, surpriza placuta a acestui campionat, a respectat blazonul si nu s-a dat la o parte.
    Suporterii rapidisti au continuat ieri protestele la adresa patronului George Copos. Fanii oaspetilor au afisat mai multe mesaje: „Cum sa ajungem in cupele europene cumparind doar sperante eterne?”, „Pancu, Rat, Bratu – vinzi tot ce poftesti / 2005, anul in care ar trebui sa te opresti”, „Fulare de la rivale, coduri fiscale, Copos, de Rapid unde te doare?”.

Dan Petrescu, antrenorul gazdelor, si-a dorit foarte mult sa-si invinga fosta echipa. Nervos, „Bursucul” s-a injurat cu suporterii rapidisti inca de la intrarea pe teren, la ora 16.00, iar pe parcursul partidei a protestat in repetate rinduri la adresa arbitrilor. Cei 6.000 de rapidisti care au umplut arena n-au ramas datori, insultindu-l pe fostul international. “

Giani
    Member

0-0. Pacat, puteam mai mult. Meritam locul 6, si mai ales ar fi fost revansa suprema a Bursucului, sa scoata tziganii din Europa (un gest de igiena pe care ar trebui sa il faca si politzia de frontiera). Oricum, am avut un retur… cel mai bun in ultimii 10 ani, cu doar trei infrangeri (si acelea cu echipe serioase), in care echipa a demonstrat ca are maturitate (exact ceea ce ne lipsea in urma cu doua sezoane, cand interesele dragomir-fecalist-secheliene ne expediau la matineu). Daca nu vom avea mai mult de doua plecari, sunt convins ca sezonul viitor va fi si mai bun pentru noi. Pacat insa ca regulamentele UEFA sunt incalcate cu nesimtzire si marii blatuitori ai campionatului (tata jean si cu paszkanyi) vor pleca in Intertoto, desi locurile lor in clasament nu ar fi trebuit sa le permita acest lucru. Dar mircea sandu e inca prezidient (da jivee, precum “le carrot”), asa ca se poate orice.

Radu Dobrin
    Member

din cotidianul

“Personalul de Europa
    Florin Dobre

Rapidul a obtinut o remiza chinuita in Regie, dar se califica in primul tur preliminar al Cupei UEFA gratie titlului obtinut de Steaua. Bistrita si Clujul vor juca in Cupa Intertoto.

Doua minute a asteptat presedintele Rapidului, Dinu Gheorghe, dupa finalul meciului din Regie, dupa care a plecat hotarit. Giulestenii jucau in Cupa UEFA, nu gratie jocului prestat la doua statii de Giulesti, ci datorita Stelei, care tocmai devenise campioana. Unde a depins de echipa „visinie“, prestatia contra „pustilor“ lui Dan Petrescu, care la finalul meciului nu s-a prezentat la conferinta de presa, s-a dovedit in disonanta cu aura pe care si-o creasera elevii lui Razvan Lucescu, drept detinatorii celui mai spectaculos fotbal prestat mai bine de trei sferturi din returul de campionat. In fata unei echipe motivate mai degraba de dorinta antrenorului Dan Petrescu de a razbuna perioada petrecuta pe banca tehnica „visinie“, giulestenii au promovat apatia. Au inhibat orice tentativa puerila a studentilor de a le sufla pozitia cu iesire la Europa, si atit. Nimic care sa denote lupta Rapidului la titlu pina in ceasul al unsprezecelea. In ultimul, „feroviarii“ s-au asezat timizi la coada pentru biletele ultimului „personal“ de Europa. “

dragos
    Member

dom’ne, eu spun, ca se putea mai mult, insa, cred, ca s-au multumit cu putin……..oricum, lucescu are cativa “studenti” pe lista lui de achizitii.
    mazilu a avut o imensa ocazie, scapand singur cu coman pe care l-a luat la tinta……..tot el a mai avut in repriza secunda o ocazie, insa a tras peste poarta……
    dupa meci, copos declara ca orice investitor in fotbal, pierde BANI, cu exceptia unuia (pe care nu l-a numit)……alo, ‘nea copos, de ce ne minti ??oare, de ce investitorii “pagubiti” nu lichideaza totul si lasa locul altora dornici de investitii?????

trebuie sa remarc, faptul ca Dan Valer Moldovan s-a tinut de promisiune si a adus materiale pro-sportul stud., realizate EXCELENT !!!
    FELICITARI DANE !!!
    MULTUMIM !!!

07Ex
    Keymaster

Am inteles din presa ca a fost un meci infect. Ce nu inteleg insa e dece l-a scos Dan pe Bucur din echipa cand mai erau inca 15 minute de joc? Inteleg ca o fi fost obosit dupa convocarile la nationala, dar ce naiba, erau ultimele 15 minute ale ultimului meci al campionatului. Nu mai putea el Bucur sa alerge inca 15 minute? :?

ultrasro
    Member

Prima repriza a fost chiar frumoasa si Sportul a pus in pericol poarta Rapidului in cateva randuri paana la accidentareaa la cap a lui Ionut. Dupa pauza noi am incercat sa prindem Rapidul pe contraatac dar Rapidul nu a vrut sa riste sa fie prins pe contratac… asa se explica aspectul relativ tembel al reprizei a doua :(

ultrasro
    Member

A facut pentru galerie 3 banere frumoase, mari de 3×2.5 care au aratat extrem de incurajator pentru aspectul neschimbat de ceva vreme al gardului din fata galeriei :)

http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_375427.jpg

07Ex
    Keymaster

Marfa banerele. Dane esti extraordinar.

Ma bucur mult ca v+au placut. imi aduc si eu contributia cu ce pot. pentru retur intentionez sa mai fac trei bannere. ce am produs acum sunt steaguri, se vede prin contrastul usor scazut din cauza transparentei materialului – pentru retur trebuie sa facem rost de betze lungi – tuburi de berman – pe care sa le punem. voi mai face cate materiale voi putea astfel incat sa aratam a galerie profesionista. :)

Suntem noi putini dar valorosi. Suntem o casta selecta.

Cine mai are idei de obiecte pentru galerie sa spuna. Vreau sa fac palme din acelea mari pe care sa ni le punem pe maini si sa aplaudam.

Am citit in Total Sport cum ca Dan Petrescu+l vrea pe Stelea la echipa si cum ca acesta din urma si+ar fi dat un acord de principiu. Sa intelegem din asta ca Dan ramane la echipa?

Haide Sportul! Hai ca se poate!

P.S. fratilor, sa nu uitam de revista!

Daca imi permiteti, am sa va rog din suflet sa schimbati emblema de pe site cu cea originala, cu S+ul facut cum era initial.
    Va rog din suflet si va multumesc!

Haide Sportul! Hai ca se poate!

dragos
    Member

@97SiR wrote:

Ce nu inteleg insa e dece l-a scos Dan pe Bucur din echipa cand mai erau inca 15 minute de joc?Nu mai putea el Bucur sa alerge inca 15 minute? :?

nici eu nu inteleg tactica bursucului……..in fiecare meci a procedat la fel.
    care sa fie explicatia????

Radu Dobrin
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Daca imi permiteti, am sa va rog din suflet sa schimbati emblema de pe site cu cea originala, cu S+ul facut cum era initial.

e voie asta?

@dragos wrote:

nici eu nu inteleg tactica bursucului……..in fiecare meci a procedat la fel.
    care sa fie explicatia????

simpla, dupa parerea mea si fara sa vad meciul,…..daca gigel a dat semne de oboseala, l-a schimbat….petrescu anteneaza o echipa, nu jucatori de tenis….a vrut sa cistige meciul

daca, in schimb, gigel mai era inca in vina, atunci e nasol….

Ultras
    Member

De ce sa nu fie voie? Mai repede pe asta, teoretic, nu am avea voie sa o folosim fara acordul clubului…

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 46 total)
  • The topic ‘11.06.2005 Sportul Studentesc – Rapid Bucuresti’ is closed to new replies.