11.08.2004 Sportul Studentesc – "U" Craiova

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 11.08.2004 Sportul Studentesc – "U" Craiova

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    dragos
    Member

am vazut un MECI MARE, ieri in regie, facut de echipa noastra, in ciuda TUTUROR “piedicilor” si aici amintesc: arbitrul corcodel (care este o javra de tigan, ma intreb pe ce criterii este in primii 3 arbitrii ai nostri????),
    jucatorii “prazari”, care se dovedesc inca o data – COTONOGARI – si alcatuiesc o echipa umflata, expirata, MINIMA!!!!!!

ai nostrii au jucat EXCELENT, tinand cont ca au jucat o repriza si ceva in inferioritate numerica………STANCIOIU a aparat CA LA CARTE…….
    corcodel nu i-a sanctionat pe olteni, atunci cand l-au scos din joc pe maxim (trebuia cel putin galben) si nici la faultul asupra lu’ cruceru (tiganu’ de arbitru i-a privat de eliminari pe tiganii olteni)………………….
    de-abia, de-abia i-a dat galben lu’ iordache, dupa ce l-a faultat si pe balan (bine, ca a mai putut juca)……..bucur a fost si el “luat la oase” insa nimic grav…..ASTA ESTE OLTENIA MINIMA COTONOGARA!!!!!!
    craiova, atunci cand este depasita la capitolul viteza (pai, n-ati vazut ce trecea gigel de trestie, pardon – papura, ziceai ca-i rapidul prin gara),
    la posesie, tehnica si inteligenta RUPE LA OASE!!!! astia-s oltenii!!!!

ai NOSTRII AU JUCAT CU INIMA, SUFLETUL SI CAPUL – asta insemna devotament pentru culorile clubului – SA MORI PE TEREN!!!!
    TOTI MERITA FELICITARI!!!!!

SPORTUL FOREVER!!!!!!!

Ultras
    Member

Eu nu mai comentez nimic. Poate doar atat: i-am batut de i-am ascultat cu urechea!!! 😈

ion
    Member

este de remarcat ca ieri echipa s-a concentrat pina la sfirsit si a jucat in fine o partida fara sincope.Am vazut tot ieri ca pe linga grupul de baza al galeriei au aparut si multe figuri noi care au strigat alaturi de noi si care se pare ca erau suporterii nostri…Trebuie atrasi asa incit prezenta lor sa devina o permanenta…De notat si faptul ca analfabetul Daniel Nazare de la Prosport a vazut alt meci si in consecinta a scris o cronica vadit antiSportu.E un ticalos si un prost dupa parerea mea si cred ca ar merita ceva despre nevasta sa-i uram…Acum ca m-am racorit vreau sa multumesc echipei si familiei mele din Regie (galeria) pentru ziua de ieri!

dragos
    Member

nu am vazut articolul din prosport, insa eu am trimis, comentariul meu despre meci, la GSP.

dragos
    Member

@ion wrote:

Am vazut tot ieri ca pe linga grupul de baza al galeriei au aparut si multe figuri noi care au strigat alaturi de noi si care se pare ca erau suporterii nostri

probabil, mai sunt multi suporteri de-ai nostrii care privesc pasivi de la tribuna 1 si – nu vor sau nu simt – sa INCURAJEJE ECHIPA!!!!
    PACAT!!!
    la golurile noastre, ne-am bucurat doar noi – GALERIA – in rest, tot stadionul aveai senzatia ca este CONTRA SPORTUL………

SPORTUL FOREVER!!!!

Ultras
    Member

Unde sunt carcotasii acum? Craiovenii incearca acum sa inventeze comploturi, pentru ca nu pot accepta evidenta. Sportul a jucat, ca si in meciul cu Dinamo, ca o campioana, iar Stiinta ca o gloaba. Diferenta dintre acest meci si primele doua este ca nu am mai gresit decisiv in aparare si Gigel a marcat.

Ultras
    Member

Dar ce ma enerveaza cel mai tare sunt spectatorii din galerie. Care vin in peluza si nu sustin echipa. Decat la goluri, poate? De la meci am o febra musculara in tot corpul. Burta sta sa-mi cada, iar de vorbit abia vorbesc. Nu numai ca sunt ragusit, dar efortul de a articula cuvinte imi provoaca dureri acute la nivelul abdomenului. Doamne fereste sa tusesc sau sa stranut… 👿

dragos
    Member

de la Gigel si ai sai frati: Lazar, Balan, Mazilu, Dragos, Florin, Ovidiu, Nelu, Tavi, George, Giani, Radu, mama Spania etc. – o dedicatie SPECIALA pentru toti oltenii in frunte cu ‘nea rednic:
    CE BINE-MI PARE CA AI LUAT TEAPA, CE BINE-MI PARE CA AI PIERDUT…

Ultras
    Member

Din putza gandirii:

Preşedintele Vasile Şiman: “Victoria cu Craiova este meritată. Cînd o echipă nu primeşte gol şi marchează, cîştigă, ăsta e secretul”.

Gazeta Sporturilor y Paul Muntenescu

Ultras
    Member

Curelea a primit 2 etape de suspendare pentru eliminarea din meciul cu Craiova.

Tavi
    Member

@Ultras wrote:

Din putza gandirii:

Preşedintele Vasile Şiman: “Victoria cu Craiova este meritată. Cînd o echipă nu primeşte gol şi marchează, cîştigă, ăsta e secretul”.

Gazeta Sporturilor y Paul Muntenescu

cu toate ca e Urzica, e totusi un inceput 😆

dragos
    Member

cata logica zace in siman…….1+1=2, nu???

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • The topic ‘11.08.2004 Sportul Studentesc – "U" Craiova’ is closed to new replies.