11.09.2010 Sportul Studentesc – Victoria Branesti 2-2(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 11.09.2010 Sportul Studentesc – Victoria Branesti 2-2(2-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 80 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

daca e cautam (cu lupa) ceva pozitiv din circul de azi, macar apararea nu a mai fost ciur. Trebuie sa incepem sa cistigam puncte ca se cam ingroasa gluma….

ultrasro
    Member

RUSINEA PORTOCALIE DIN BRANESTI LOVESTE DIN NOU!!!

ACEASTA ECHIPA INFAMA, HIBRID HIDOS INTRE VICTORIA BUCURESTI SI FC OLT SCORNICESTI ESTE TINUTA SI IMPINSA IN FATA DE GENERAL CU 4 STELE OPREA, MINISTRUL APARARII DIN TARA ACEASTA, CARE A DEZVOLTAT IN ZONA BRANESTI O MULTIME DE AFACERI IMOBILIARE DE MULTE MILIOANE DE EURO MANA IN MANA CU ADMINISTRATIA LOCALA DIN BRANESTI SI SPRE BENEFICIUL CONDUCERII SUPERIOARE A TARII PE CARE O SPRIJINA CU AJUTORA PARTIDULUI FANTOMA FACUT DIN DEZERTORII PSD SI PNL. EI CONDUC TARA SPRE DEZASTRU, DOAR MILIOANELE DE EURO DIN CONTURILE LOR SPORESC ASA CA ISI PERMIT SA COMANDE OBTINEREA DE REZULTATE MINCINOASE CU O ECHIPA FACUTA PESTE NOAPTE. IN 3 ANI DE CAND OPREA INVESTESTE LA BRANESTI SE LUCREAZA IN STIL PROCURATURA FOLOSIND ARBITRII LA ORDINE PENTRU CA SCROAFA NUMITA VICTORIA BRANESTI SA SE URCE IN COPAC.

OARBA DUPA VOI NEMERNICILOR DIN ROMANIA CARE PERMITETI MURDARIA ASTA DE ECHIPA SI O PUPATI IN CU…. CU ATATA PASIUNE, SI MA REFER LA ZIARISTII CARE S-AU LASAT CUMPARATI CU BANI GREI CA SA PROMOVEZE ACEST MONSTRU!

roland
    Member

Suntem pacalici!…Am vazut rezultatul pe sport.ro..era 2-1 si era ok… Rezultat final 2-2. in toate meciurile de pana acum am dat senzatia ca putem mai mult. ce sa mai zici? asta nu e doar ghinion..asa cum pare…e o lipsa de pragmatism..care costa …
    Asta e Sportu!
    Dar e absurd sa speri si poate si sa faci 1-1 la Timisoara in conditiille astea.
    Nu parem candidata la retrogradare, dar mai stii..interesant ca nu am vazut o echipa mai buna decat noi in vreun meci direct..pana la urma e treaba lui Siman sa faca ceva ca echipa asta sa functioneze la maxim. Deocamdata isi bat joc de ei ..sau lipseste norocul.

razvanR
    Member

Mi-a placut meciul spectaculos facut de echipa noastra. Doar ghinionul si arbitrul au facut sa nu castigam la 3-4 goluri diferenta. Jucam la ora asta mai bine ca Steaua, Rapid, CFR, Urziceni, Vaslui, de exemplu. Sper sa demonstram asta si sa castigam meciurile urmatoare.

Jocul merge si este imposibil sa nu urmeze o serie de victorii.
    La final vom fi in primele 5, veti vedea.

dragos
    Member

REZULTATUL este ECHITABIL :ymapplause: :ymapplause:
    am spus, ca va fi un meci aprig si cu multe ocazii si asa a fost.
    am vazut meciul din min 20 – aveam 2-0….nu trec decat cateva minute si scorul devine 2-1.
    dupa acel minut, oaspetii ataca si pun presiune pe noi….ma intrebam daca noi jucam in deplasare @-) @-) :-? :-?
    oaspetii incep mai bine repriza secunda si pun din nou sub presiune poarta noastra, insa si noi ratam cateva MARI ocazii.
    ma gandeam ca, ocaziile se razbuna si inevitabilul se produce dupa o GRAVA EROARE a lui Ciupe (sincer, nu stiu ce cauta acest jucator in primul 11 X( X( )
    una peste alta nu scapam de GHINIONUL numit V.B. si probabil, nu-i vom putea bate NICIODATA (daca dupa ce conduci cu 2-0, nu poti castiga un meci, atunci avem o MAREEEE PROBLEMA :)) =)) )
    chiar daca nu-i inghit pe acesti tarani si nici pe antrenorul lor (care este tot un taran) – echipa V.B. merita acest punct, au avut ocazii si mi-au placut cum au jucat – FELICITARI taranilor !!!
    eu spun, ca taranii nu vor retrograda, daca vor juca asa si pe viitor.

despre noi, ce as putea sa mai spun ??
    atata putem, atata jucam !!!
    nu trebuie sa avem pretentii de la ei.

cameliu
    Member

Se mai acuza arbitrajul am vazut… Sincer mi s-a parut un arbitraj excelent!
    Nu e de vina Avram ca Patrascu a pus mana / l-a tras de tricou pe ala ce mergea spre un-doi in careu… Trebuia anticipat ca nu are nici-o sansa de a ajunge la minge de Patrascu…
    Nu e de vina Avram ca Ciupe a facut o obstructie total inutila, inainte ca mingea sa ajunga la Niculescu…

Nu e de vina arbitrul nici pt ca portarul lor a scos de vreo 3-4 ori incredibil si pt ca Curelea din 4m cu aproape toata poarta goala a dat plasat in bara.
    Aia ne-au dominat multe minute fara sa aiba nicio ocazie (au avut totusi una…). Iar golurile lor au fost date dupa grave erori ale jucatorilor nostri!

Pina una alta uite ca Unirea a batut pe Steaua :)) :)) :)) Asa ca orice se poate intampla!

cameliu
    Member

@cameliu wrote:

Ce trebuie evitat sunt penaltiurile. Astia au deja minim 3 primite in 6 meciuri! Deh, e contagios, transmis din B!

Si contagios a ramas! Patrascu poate nu a fost informat ca nu trebuie atins nimeni in careu intr-un meci cu Branestiul!

ultrasro
    Member

http://www.fotbalvvv.com/2010/09/branesti-noul-scornicesti.html

Al naibii de meritat cand ei nu au avut vreo ocazia tot meciul!!!

ssfan
    Member

am vazut si eu meciul la tv. frustrant.
    am tot asteptat pe final golul 3 insa istoria nefasta de la craiova s-a repetat :( :(
    echipa a jucat binisor as zice, degeaba tot se spune ca in repriza a 2-a branestiul a dominat, n-au avut nici o ocazie importanta, doar cateva suturi “peste”…

trebuie lucrat la echipa. in mod normal ar trebui sa facem o figura frumoasa in “A”, acum cand marile echipe de mercenari au probleme.
    dar am pierdut o gramada de puncte pe greselile noastre si cred ca problema nu e cu fotbalul ci undeva la psihic, parca ne lipseste bucuria de a juca fotbal…
    ne trebuie acel spirit de “gasca nebuna” inapoi. altfel sportul nu poate functiona

ultrasro
    Member

Azi Branestiul a avut si ffff mult noroc.

dragos
    Member

Pentru “gaşca” din Regie, 2-0 a fost iar cel mai periculos scor » O nebunie!

de George Ştucan12.09.20101 comentarii Aboneaza-te la newsletter-ul GSP

Imaginea 1
    (1/2)
    Imaginea 2
    (2/2)
    ARTICOLE PE ACEEASI TEMA
    Şiman şi Buzărin s-au contrat în direct la GSP TV!Crazy boys » Sportul a revenit în faţa Gloriei şi a cîştigat primul meci de la revenirea în Liga IViorel Moldovan: ‘Nu ştiu dacă rezultatul e corect, am făcut un meci foarte bun!’Băieţii lui Moldovan au irosit pe final toată agoniseala din startul furibund de partidă Vezi rezumatul partidei Sportul Studenţesc – Victoria Brăneşti 2-2! (video)

Naivitatea de care “studenţii” au dat dovadă sezonul trecut, cînd au pierdut de două ori în faţa Brăneştiului în Liga a 2-a, părea să fi dispărut ieri. Mai ales că în echipă erau patru nume noi faţă de atunci, Varga, Bălan, Pătraşcu şi Maxim, iar pe bancă un antrenor mai experimentat, Viorel Moldovan.

Gol în secunda 23!
    De altfel, formaţia din Regie a început furtunos partida, reuşind cel mai rapid gol din actuala ediţie a Ligii I! Bălan a pus piciorul la centrarea lui Maxim în faţa porţii şi era 1-0 după doar 23 de secunde. Impulsionaţi de startul excelent, alb-negrii au forţat şi reuşit golul al doilea. Bălan a fost faultat în careu, iar arbitrul Avram i-a pus mingea la punctul cu var lui Varga (9). “Centralul” bucureştean a făcut acelaşi lucru şi la poarta cealaltă, unde Pătraşcu l-a jenat pe Olariu, care a şi transformat lovitura de pedeapsă (20).

Bară din 4 metri!
    Încercînd egalarea, Brăneştiul a pus stăpînire pe posesie în finalul primei reprize şi în cea de-a doua. Şi chiar dacă afară era soare, în careul lui Niculescu a plouat cu centrări. Nici una exactă! Mai precişi în faţa porţii au fost “studenţii”, însă Varga (50) şi Curelea (57) au fost blocaţi de goalkeeperul oaspeţilor. Iar cînd acesta n-a mai avut ce face, Curelea a pus capul din 4 metri la centrarea lui Nae, dar a lovit bara!

Ghinionistul Varga, norocosul Popa
    Show-ul ratărilor de la poarta oaspeţilor a continuat cu Varga în rolul principal. A tras puţin alături (64), iar apoi Stoicescu s-a opus (76). Nici Pătraşcu n-a avut mai mult succes 977). Iar cînd nimeni nu se mai aştepta, D. Popa (82) a egalat dintr-o lovitură liberă de la 18 metr deviată care l-a păcălit pe Niculescu. O remiză care nu ajută nici o echipă în tentativa de a-şi îndeplini obiectivul: salvarea de la retrogradare.

Huiduit sub privirile tatălui
    Marius Avram a fost urmărit din tribună de tatăl său, Vasile Avram. Şi chiar dacă a condus bine partida, “centralul” a fost luat în primire de galeria Brăneştiului după ce, în minutul 63, a acordat uşor un fault în atac în favoarea gazdelor. Toţi suporterii oaspeţilor l-au huiduit pe arbitru, care a fost luat în primire şi de Ilie Stan. (Andreea Cioboată)

Inbox

– Bogdan Străuţ, fundaşul de la Poli Iaşi care a semnat pe două sezoane cu Brăneştiul, a debutat ieri în echipa lui Stan.
    – Cristi Irimia s-a accidentat după o jumătate de oră de joc şi a fost înlocuit în minutul 39 cu Marius Nae.
    – Ilie Stan a fost foarte nervos pe toată durata partidei, lovind cu pumnul în banca de rezerve atunci cînd Nicoară, jucătorul l-a care a strigat cel mai mult, a greşit o pasă.

“Aşa se întîmplă cînd nu te desprinzi atunci cînd ai ocazia”
    Viorel Moldovan, antrenor Sportul

“Am avut noroc, dar în fotbal şi în viaţă ai nevoie şi de aşa ceva. Ca valoare, Sportul e în primele 5 din Liga 1”
    Ilie Stan, antrenor Victoria

“Nu ştiu ce caută în o echipă artificială ca Brăneşti! Cum se face că primesc penalty-uri meci de meci?!”
    Vasile Şiman, patron Sportul

“Primim penalty-uri pentru că jucăm fotbal, punem presiune pe adversari. Arbitrii ce să facă, să nu ne dea ce merităm doar pentru că se supără unii?!”
    Ilie Stan, antrenor Victoria

“Acest egal e ca o înfrîngere pentru noi. La cîte ocazii am avut, trebuia să dăm cel puţin 5 goluri”
    Tibi Bălan, mijlocaş Sportul

“Ce fraieri sîntem, am luat două goluri din jumătate de şut al adversarilor”
    Costin Curelea, atacant Sportul

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Azi Branestiul a avut si ffff mult noroc.

in fotbal, ca si in viata fara noroc, nu poti face nimic.
    noi, pana acum, am fost ghinionisti….. :ymdevil: X(

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Al naibii de meritat cand ei nu au avut vreo ocazia tot meciul!!!

Asta e cel mai dureros, ca din nicio ocazie ne-au dat 2 goluri! Iar cel putin obstructia lui Ciupe era de evitat. Cand nu jucam nimic (ca la Craiova) luam gol in min 91! Cand avem 5 ocazii mari si ailalti nu joaca nimic suntem egalati in min 87…

razvanR
    Member

Fiti optimisti si bucurosi ca echipa noastra joaca cel mai frumos si spectaculos fotbal din Liga 1. Meciurile din acest sezon din Regie sunt entuziasmante. Rezultatele vor veni, cu siguanta.

La ora asta Sportul Studentesc si Dinamo Bucuresti joaca fotbal adevarat, restul echipelor joaca si ele ce pot, cum pot.

Ati vazut ca ieri, dupa meci, echipa a fost aplaudata de suporteri.
    Felicitari jucatorilor pentru spectacolul oferit!

ovidiu
    Member

Mare pacat ca atunci cand ai 2-0 in minutul 10 nu continui sa dai goluri si sa invingi categoric.
    VB era o echipa de batut dar stilul baietilor de a juca nu l-am prea inteles. Multe pase inapoi si multe pase date la portar. Mijlocul lasa mult de dorit si se trece de multe ori peste constructie in favoarea degajarilor lungi. Venirea lui Patrascu este benefica pentru echipa dar am impresia ca se contreaza destul de mult cu Tibi Balan. Patrascu incetineste jocul (in stil italian), Tibi poate ar vrea sa construiasca mai mult, iar Varga este destul de nervos ca se sta prea mult in aparare. Ferfelea a cam fost trecut pe o linie moarta si nu-i prea mai iasa jocul, iar Curelea inca se cauta (ce ratare – bara – a putut avea cu toata poarta in fata).
    In acest meci au luat doua goluri pe greseli copilaresti, pe doua faulturi care au fost facute fara nici un rost si, cred eu, puteau fi evitate.
    Este destul de nasol ca n-au reusit sa invinga o contracandidata la retrogradare. Sa ma scuzati dar eu cred ca cel putin in acest tur vom ocupa un loc sub 10 si va fi destul de greu sa legam 3-4 victorii.Poate in retur … …
    VB a muncit destul de mult si in acest joc, dar e vina alor nostrii ca nu au reusit sa mai inscrie dupa ce a fost 2-0. Era loc. Dar s-au lasat dominati (sper ca pot mai mult) si asta i-a costat.
    E adevarat Sportul joaca un fotbal frumos. Cand vrea! Dar in acest meci au ramas cu sechele de la Craiova. Nu a mai fost nici un antrenor sa le spuna se se puna pe doua randuri si sa apere rezultatul. Au jucat in virtutea ineritei. Daca se trezeau si incercau sa atace mai mult sigur veneau si golurile. Dar hai ca ma pierd in diferite chestii fara sens.

Vad ca Siman in continuare vorbeste verzi si uscate dupa meci luindu-se de cei de la VB. Nu contest ca aceasta eschipa este intretinuta artificial si nu merita se fie unde este dar de la cum lupta jucatorii in teren pana la a aminti lanul de porumb este cale lunga. Imi este oarecum groaza ca in loc sa vorbeasca cu rost Vasile al nostru se transforma pe zi ce trece intr-un mic becali – asta avand in vedere si unele declaratii anterioare. Lucru ingrijorator.

Nu sper un rezultat mare la Timisoara. De obicei cei de acolo ne-au batut. Ma rog, sper sa nu ne strice prea rau golaverajul.
    Si poate in meciurile urmatoare sa ne revenim si noi.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 80 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.