11.09.2011 Sportul Studentesc – Vointa Sibiu 2-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 11.09.2011 Sportul Studentesc – Vointa Sibiu 2-2(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 56 total)
  • Author
    ngm
    Member

Sportul are şansa să obţină a doua victorie » Sportul – Voinţa, de la 17:00,

Sportul speră să obţină a doua victorie din acest sezon împotriva nou-promovatei Voinţa. Sportul – Voinţa Sibiu se va disputa de la 17:00,
    Gigi Mulţescu se poate baza şi pe Tibi Bălan pentru acest meci şi are o singură indisponibilitate: Tîrnăcop, accidentat.
    Voinţa vine în Regie după egalul de acasă, cu Pandurii. Pelici are serioase probleme de lot. Burlacu, Buican, Cr. Apostol şi Cigan vor lipsi, accidentaţi.

Echipe probabile:
    Sportul: A. Popescu – Patriche, Raţiu, D. Lung, Maxim – Ghinga, Ferfelea, A. Lungu – T. Bălan, Curelea, V. Lazăr
    Rezerve: Ormenişan, Cioranu, V. Nicola, L. Dobre, Farmache, Cheţan, Truţă
    Antrenor: Gigi Mulţescu

Voinţa: Dănălache – Forika, Tînc, N. Grigore II – Bunea, Beze, Dîlbea, Tătar – Antohi, Neguţ, I. Popa
    Rezerve: Miron, Măjer, C. Coman, I. Matei, Sg.Bar, E. Nicola, D. Miclea
    Antrenor: Alexandru Pelici

benny
    Member

As dori sa bata sportul dar eu nu mai cred asta dupa tot scandalul care este la echipa :((

cameliu
    Member

Dupa prima repriza o singura intrebare am: Ce dracu cautam noi in Liga 1???

cameliu
    Member

Raspunsul meu e: Habar n-am!

Cand esti in genunchi acasa cu echipa de pe locu 5 in B de anu’ trecut.
    Daca multescu a mutat semicastigator cu schimbarea cu Lazar, sa-l scoti pe Patriche si sa-l bagi pe Ratiu inseamna sa-ti tai singur craca…

Cele 23 de puncte de anul trecut sunt un vis intangibil la ce jucam… Anul trecut a venit Multescu, anul asta e Multescu…

Inca o intrebare, the big brasilian player Tiberius Balanus, s-a transferat la Real sau la suflat Barca in ultimele 5 minute????

PS Multumesc lui Coltescu ca a suflat cu 10 secunde inainte si ne-a salvat un punct!

PS2: Trebuie sa ma calmez ca ‘oi ajunge ca ala din videoclipu’ postat de Cazimir la glume…

CIPIKA
    Member

Patriche a cerut singur schimbare , am vazut ca se tinea de coapsa.Daniel Lung este accidentat ca vad ca nici rzerva nu mai este si ziarele nu spun munic de el
    Curelea si compania vor sa plece de la SS dar la cum joaca nici echipe de liga B nui mai vor

dragos
    Member

@CIPIKA wrote:

Patriche a cerut singur schimbare , am vazut ca se tinea de coapsa.Daniel Lung este accidentat ca vad ca nici rzerva nu mai este si ziarele nu spun munic de el
    Curelea si compania vor sa plece de la SS dar la cum joaca nici echipe de liga B nui mai vor

Curelea si Ferfelea au o sansa….la Chiajna.
    Dinita aduna tot “azilul” din liga 1 =)) :))

dragos
    Member

am vazut meciul din min 36 (repriza 1) si am vazut 2 ocazii pt noi…….
    azi am castigat UN PUNCT MARE, insa suntem la gara rau de tot…..nu cred, ca exista o echipa mai slaba ca noi in liga 1 X(
    mioveniul ne va sari fff curand, iar chiajna vine din urma.
    multescu este de nerecunoscut de la etapa la etapa…..sunt pur si simplu dezamagit de el.
    anu’ trecut a produs o METAMORFOZARE la echipa, iar acum produce O MARE BLAZARE :ymdevil:

Sibiul a ratat de putin victoria…..cu acea bara.

PS: eu cred, ca NU mai luam 9 puncte pana la finalul turului……pot face un pariu cu jucatorii.

dragos
    Member

Sportul a terminat la egalitate cu Voinţa Sibiu, 2-2.

Sportul a dominat prima parte a meciului cu Voinţa, Dobre l-a exasperat pe Mulţescu ratînd singur cu portarul Dănălache(42). Trei munute mai tîrziu, Curelea l-a imitiat. Mingea scăpată de portarul Voinţei în faţă e irosită de atacantul Sportului, care îl ia la ţintă pe goalkeeper.

Sibienii au echilibrat partida în repriza secundă. Popa a centrat excelent din lovitură liberă, iar Forika a marcat cu capul(47). Doar 5 minute le-a trebuit studenţilor să egaleze. Cheţan l-a învins pe Dănălache cu un şut la colţul scurt(52).

Voinţa a revenit în avantaj tot printr-o lovitură de cap. Bunea a înscris din centrarea lui Coman(77). Sportul a reuşit din nou să revină pe tabelă. Lazăr “i-a furat” mingea lui Dănălache şi a marcat în poarta goală(82). Dîlbea le-a dat mari emoţii studenţilor cu o torpilă care a lovit transversala două minute mai tîrziu.

“Studenţii” n-au reuşit nici contra Voinţei prima victorie în Regie din acest sezon.

Echipe de start:

Sportul: A. Popescu – Beţa, Patriche, Ghinga, Farmache – Ferfelea, Cheţan, Maxim, A. Lungu – L. Dobre, Curelea
    Rezerve: Ormenişan, Cioranu, V. Nicola, Raţiu, Irimia, V. Lazăr
    Antrenor: Gigi Mulţescu

Voinţa: Dănălache – Forika, Tînc, N. Grigore II – Bunea, Beza, Dîlbea, Tătar – I. Matei, Martinescu, I. Popa
    Rezerve: Miron, Măjer, Lungu, C. Coman, Sg.Bar, E. Nicola, Maghici
    Antrenor: Alexandru Pelici

ngm
    Member

Vasile Siman dezamăgit de propria echipă: “Jucătorii ar trebui să fie supăraţi pe ei înşişi”

Patronul echipei din Regie, Vasile Şiman, a vorbit în direct la Radio.GSP.ro despre evoluţia jucătorilor săi în meciul împotriva Astrei, terminat la egalitate, 2-2.
    “A fost slab atît meciul cît şi atitudinea noastră. Pe Gigi Mulţescu nici atît nu sunt supărat, lucrează în condiţii deosebite.
    Nu trebuie să fiu eu supărat pe jucători, ci ei ar trebui să fie supăraţi. Doar timpul va rezolva problemele care le avem. E bine că nu am pierdut în condiţiile date”, a spus Şiman la Radio.GSP.ro.

rapid19pancu
    Member

@CIPIKA ,Dani Lung a stat in tribuna..meciul asta ,cred ca a fost si el suspendat pentru cartonasele galebene care le avea…iar Tiarnacop n-a fost cum spun astia accidentat ,a fost suspendat !

adi
    Member

In meciul de azi, Lazar ne-a salvat. Ceilalti cu pretentii de vedeta ar trebui sa lase locul celor care vor si care pot sa joace.
    Avem cea mai slaba aparare din Liga 1. Cred ca ar fi timpul unei curatari de lot.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Trebuie sa ma calmez ca ‘oi ajunge ca ala din videoclipu’ postat de Cazimir la glume…

Cami, eu din cauza asta nici nu mai intru pe forum decat la cateva ore dupa ce se incheie meciurile. Nu vreau sa ma ambalez si sa-mi fac nervi degeaba.

@rapid19pancu wrote:

Dani Lung a stat in tribuna..meciul asta ,cred ca a fost si el suspendat pentru cartonasele galebene care le avea…iar Tiarnacop n-a fost cum spun astia accidentat ,a fost suspendat

Sunt de acord cu Tarnacop ca a fost suspendat, dar nu cred ca Dani Lung nu a jucat din cauza cartonaselor. Are doar 2 cartonase galbene sezonul asta.

Radu Dobrin
    Member

marele nororc pentru punctul asta a fost ca am jucat cu o echipa care nu poate sa dea gol cu poarta goala, dar in schimb si-o baga singura in plasa.

Reusim in continuare sa dovedim ca am fost fortati in mod abuziv sa ne facem de ris (inca o data) in divizia asta.

Un lucru interesant e ca prima noastra ocazie de gol (a lui Dobre), si practic, singura pasa utila data de Ferfelea, a venit cind Curelea era in afara terenului…

Giani
    Member

Haideti sa nu ne vaitam, ci mai bine sa tratam situatia cu umor. Ieri au evoulat pentru Sportul 10 trompete si un fotbalist: Vali Lazar.

dragos
    Member

@Giani wrote:

Haideti sa nu ne vaitam, ci mai bine sa tratam situatia cu umor. Ieri au evoulat pentru Sportul 10 trompete si un fotbalist: Vali Lazar.

in genere, echipa noastra este formata din MUUULTE VUVUZELE :)) =)) :)) =))

lasand gluma la o parte, dupa cum spunea nea’ sile, conditiile de lucru de la acest club sunt DEOSEBITE……intreb retoric: oare cine le-o fi generat ??
    raspuns: nimeni……probabil, banii X(

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 56 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.