11.09.2012 FCM Alexandria – Sportul Studentesc 1-3(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 11.09.2012 FCM Alexandria – Sportul Studentesc 1-3(0-2)

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    ngm
    Member

Rezultat final: FCM Alexandria – Sportul Studentesc 1-3 :ymhug: :ymhug:

07Ex
    Keymaster

Imi pare bine ca am castigat, dar sincer nu ma prea pot bucura avand in vedere situatia precara de la club. :(

cameliu
    Member

Am prins rezultat pauza, rezultat final, marcator.
    Ma apuc de pariuri!

Zibling
    Member

@razvanR wrote:

Am primit gol dupa 453 de minute !

Ultimul gol primit intr-un meci oficial a fost acum aproape 4 luni, pe 16 mai, in meciul castigat de Rapid cu ajutorul arbitrilor. De atunci am mai jucat inca 4 meciuri oficiale intregi in care adversarii nu au reusit sa inscrie. In acelasi timp noi am marcat 13 goluri!

Aceasta este a 5-a victorie consecutiva intr-un meci oficial.

De ce oare nu ma incalzeste cu nimic treaba asta? :-s

P.S.: Cat despre cei care intrebau de antrenor – la meciul de acum 3 zile, pe banca tehnica a studentilor nostri a fost Eusebiu Tudor care a fost destul de galagios, tot timpul a stat in picioare si a dat indicatii jucatorilor din teren.

dragos
    Member

sa speram ca ne vom prezenta si la urmatorul meci de Cupa, desi, FIECARE MECI la care ne prezentam ar trebui sa reprezinte un motiv de bucurie….indiferent de rezultat :)

oricum, Sportul traieste ca un bolnav aflat in coma, doar cu ajutorul aparatelor !

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

la meciul de acum 3 zile, pe banca tehnica a studentilor nostri a fost Eusebiu Tudor care a fost destul de galagios, tot timpul a stat in picioare si a dat indicatii jucatorilor din teren.

Asta era acum 3 zile, de azi e antrenor la chindia, vorba aia oferta de la arabi…

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@Zibling wrote:

la meciul de acum 3 zile, pe banca tehnica a studentilor nostri a fost Eusebiu Tudor care a fost destul de galagios, tot timpul a stat in picioare si a dat indicatii jucatorilor din teren.

Asta era acum 3 zile, de azi e antrenor la chindia, vorba aia oferta de la arabi…

Eu cand am auzit de Sebi Tudor ca a demisionat si pe urma am vazut pe net ceva legat de oferta de la arabi mi-am zis ca din cauza asta a demisionat omul. Are oferta de la arabi, mai mult ca sigur mai multi bani, socoteli, strainatate, samd.

Acum insa cand vad ca a semnat cu Chindia ma gandesc ca omu’ nu a plecat datorita unei oferte mai bune din afara ci din cauza situatiei de la clubul nostru. Adica ce oferta extraordinara i-ar fi dat aia de la Targoviste? Sa fim seriosi. Probabil ca acolo macar isi primeste o leafa si nu va mai avea problemele pe care le avea la noi cu Siman, cu stadionul sub lacat si cu jucatorii neplatiti.

cameliu
    Member

adevarul.ro:

Alexăndrenii au fost eliminaţi de „studenţi” din Cupa României

12 septembrie 2012, 09:33 | Autor: Claudiu Dumitrache
    FCM Alexandria – Sportul Studenţesc 1-3 (studenţii merg mai departe)

FCM Alexandria a părăsit Cupa României. Alexăndrenii au fost înfrânţi de fotbaliştii de la Sportul Studentesc, scor 1-3, ratând astfel şansa unei întâlniri cu o reprezentantă din prima ligă.

Fanii fotbalului teleormănean au avut parte aseară, de un super meci între cea mai bună echipă din judeţ, FCM Alexandria şi o echipă cu tradiţie în fotbalul românesc, Sportul Studenţesc. Disputa a avut loc în faza a V-a a Cupei României la fotbal.

Deşi stadionul a fost arhiplin, elevii lui Alexandru Gheorghe şi Marin Botea n-au reuşit să ţină pasul cu “studenţii” decât 20 de minute, atunci când Valentin Lazăr a deschis scorul. Cu 5 minute înainte de pauză, Dumitrescu a majorat avantajul pentru bucureşteni.

Nici în a doua repriză alexăndrenii n-au pus mai multe probleme. Elanul le-a fost tăiat în minutul 75 de către Şerban care a urcat scorul la 0-3 pentru Sportul.

Pe fondul de relaxare al studenţilor, două minute mai târziu, Daniel Ene a înscris golul de onoare pentru FCM Alexandria, stabilind astfel şi scorul final, 1-3.

FCM Alexandria, părăseşte astfel Cupa României, ratând şansa unei întâlniri cu o reprezentantă din Liga I.

razvanR
    Member

Dumitrescu, autorul golului 2, este cumva Sica, baiatul lui Ilie Dumitrescu?

cameliu
    Member

Ziarul de Teleorman:

Peste 1500 de spectatori, prezenţi la partida FCM Alexandria – Sportul Studenţesc Bucureşti

După prima calificare în faza a 5-a a Cupei României, optimismul era de înţeles la echipa din Alexandria, care era atât de aproape de o calificare, istorică, în “şaisprezecimile” competiţiei. Numai că, marţi după-amiază, în faţa a peste 1500 de spectatori – record absolut pentru ultimii ani! – Sportul studenţesc Bucureşti a venit să-şi apere blazonul la Alexandria şi a tranşat repede soarta calificării. Cu întregul lot care activează la Liga 2 pentru această întâlnire, “principalul” de conjunctură Andronache a cerut seriozitate jucătorilor şi efectul s-a văzut: o posesie superioară a oaspeţilor, ocazii multe la poarta lui Celic şi permanent mingea împinsă spre careul alexăndrean. Sporadic au reuşit alexăndrenii posesie prelungită, de asemenea ocazii de poartă au fost destul de puţine, însă cel mai mult a contat faptul că gazdele au încercat să arate că nu întâmplător au ajuns în această fază a competiţiei. Singura problemă, în unele momente ale jocului, a fost “timiditatea unora dintre jucători pe care nu o înţeleg, cred că i-am respectat prea mult pe cei de la Sportul!” – după cum a spus antrenorul Alexandru Gheorghe, însă per ansamblu gazdele au dat o replică bună, iar oaspeţii au fost mai buni. “Aveam obiectiv să câştigăm la Alexandria şi să jucăm împotriva unei echipe de Liga 1. Oricum, principalul nostru obiectiv în acest sezon este promovarea”, a spus unul din cei mai buni jucători din teren, Valentin Lazăr.

La rândul său, preşedintele clubului FCM, Florea Voicilă, a spus: “Din păcate, drumul nostru s-a încheiat aici. A fost un parcurs bun, mai ales că am folosit jocurile din cupă în perioada de pauză dinaintea campionatului. Ne-a învins o echipă mai bună, însă cred că aceşti spectatori care au venit în număr foarte mare la stadion, au apreciat atât jocul, cât şi evoluţia noastră”.

– FCM Alexandria – Sportul studenţesc Bucureşti 1-3 (au marcat D. Ene ’77 / V. Lazăr ’20, L. Dobre ’40, I. Şerban ’75). La FCM au jucat: L. Celic, I. Lătea, I. Grosu, L. Floricel (69 A. Mihai), A. Olteanu (62 O. Nicolae), A. Matache, A. Pencea, M. Urucu, D. Bădănoiu, I. Voicilă, D. Ene; la Sportul studenţesc au jucat: Ormenişan, Lung, Lazăr, Şerban, Nistor, Dobre, Novac, I. Ciobanu, S. Ciobanu, Barbu, Dumitrescu; a arbitrat Viorel Fluieran (Craiova).

07Ex
    Keymaster

Stie cineva cum il mai chiama pe antrenorul nostru (Andronache) si de asemenea cum il chiama pe Dumitrescu? In alta ordine de idei, are cineva caseta tehnica a meciului?

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.