11.10.2003 Sportul Studentesc – Juventus Bucuresti 5-0

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 11.10.2003 Sportul Studentesc – Juventus Bucuresti 5-0

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • Author
    Tavi
    Member

Prima a transmis Intergaz – Extensiv si TVSport a transmis golf (?!?!?!?!) ambele in direct

07Ex
    Keymaster

Apropos, stie cineva cati spectatori au spus astia de la Prosport ca au fost la meci? Am gasit caseta tehnica a meciului pe site-ul Prosport insa ei nu au catadicsit sa ne informeze si asupra numarului de spectatori. Poate voi cei din RO care cumparati ziarul sa-mi spuneti si mie ca sa fac modificarile de rigoare pe site. Multumesc anticipat. :)

Ultras
    Member

In Regie nu a fost prezenta nici macar o singura camera! Pentru grevisti, daca nu pentru meci!

ion
    Member

Anul trecut am fost printre cei ce l-am contestat aproape vehement pe Cezar M.Cred ca va amintiti…Atunci eram de acord cu Tavi si Florin ca idee de baza ca mai mult decit facea Siman nu se poate ,dar atunci era totusi bine -Sportul nu retrograda iar Siman mai platea din cind in cind cite ceva la echipa .Eram de acord cu ideea ca daca Sportul e macar in A nu prea am de ce sa ma pling…Simbata cei care am strigat lui Siman sa plateasca datoriile pe care singur si le-a asumat nu am strigat decit un adevar…Faptul ca sintem divizati in a percepe normalul de anormal e destul de clar insa asa nu vom ajuta echipa, ci pe Siman,iar eu cred ca toti tinem cu Sportul si nu trebuie sa acceptam sa-i facem jocurile lui Siman.Cei care au strigat pentru salarii si nu impotriva lui Siman erau si mai vechi in galerie si mai noi…nu putem fi suspectati de rea vointa…Dar pe Siman au inceput sa-l ia toti in tarbaca …Presa in special…Poate nu ati citit de Dieta Siman sau de faptul ca (Dan Patrascu a scris-o) Siman si-a croit o imagine pe munca onesta a angajatilor sai pe care nu numai ca nu-i plateste dar mai nou nici nu sta de vorba cu ei.Devenim pe zi ce trece de basm…Eu nu pot decit sa spun ca ar fi cazul sa nu mai fim divizati ,sa incercam privim obiectiv problema pe care o are Siman si sa acceptam adevarul asa cum e el.Nu stiu ce ati zice voi daca Sportul s-ar desfiinta de pe primul loc,ar vinde locul de divizie A sau de la echipa ar pleca toti jucatorii buni pe care ii mai avem.Cine ar fi atunci de vina ?Si pun si eu o intrebare :chiar credeti ca lui Siman ii pasa de Sportul?

07Ex
    Keymaster

Deci bag de seama ca nimeni nu stie cati spectatori au zis astia de la Prosport ca au fost la meci sambata? 😉

dragos
    Member

existenta unitatii dintre noi, galeria si jucatori, acest lucru cred, ca le va da incredere jucatorilor ca suntem alaturi de ei si la bine si la greu!!!
    IMPORTANT este : SA FIM UNITI !!!!

Ultras
    Member

Sa fim seriosi! Pe jucatori ii intereseaza mai mult banii. Faptul ca ne mananca nervii de cativa ani incoace nu este o problema a lor. Daca nu puteau mai mult n-as fi zis nimic. Dar pentru modul cum au tratat o gramada de meciuri nu exista cuvinte!

ultrasro
    Member

Experienta echipei este pe undeva intre slaba si inadecvata…. Altii macar au 3-4 jucatori experimentati care fac diferenta in momentele cheie….

ultrasro
    Member

500 de spectatori

Ca brazii…. 😆

Ultras
    Member

Ba, pleaca cu Hattrickul tau de aici (Internet Games) ca m-ai innebunit de cap!

Giani
    Member

@Ultras wrote:

Sa fim seriosi! Pe jucatori ii intereseaza mai mult banii. Faptul ca ne mananca nervii de cativa ani incoace nu este o problema a lor. Daca nu puteau mai mult n-as fi zis nimic. Dar pentru modul cum au tratat o gramada de meciuri nu exista cuvinte!

Aici ai dreptate. Hai sa ne intrebam cate meciuri au fost pierdute pentru simplul fapt ca nu aveau chef sa joace, motivand ca nu isi primeau salariile. Desi, daca erau baieti destepti si jucau fotbal, nu leapsa, acum erau sigur la echipe stabile financiar, probabil pe salarii mult mai mari si care le-ar fi venit si la timp. Acum se vaita ca nu isi primesc salariile si asa prea mici, dar nu se intreaba ce au jucat, si mai ales la ce nivel au jucat, relativ la posibilitatile lor.

Neseriozitatea din teren si-a spus cuvantul si cred ca ideea asta, ca ii putem noi incuraja, cand pe ei ii intereseaza doar banii, ramane doar la statutul de vis.

07Ex
    Keymaster

Merci mult Ovidiu! :D

ion
    Member

@Giani wrote:

@Ultras wrote:

Aici ai dreptate. Hai sa ne intrebam cate meciuri au fost pierdute pentru simplul fapt ca nu aveau chef sa joace, motivand ca nu isi primeau salariile. Desi, daca erau baieti destepti si jucau fotbal, nu leapsa, acum erau sigur la echipe stabile financiar, probabil pe salarii mult mai mari si care le-ar fi venit si la timp. Acum se vaita ca nu isi primesc salariile si asa prea mici, dar nu se intreaba ce au jucat, si mai ales la ce nivel au jucat, relativ la posibilitatile lor.

Neseriozitatea din teren si-a spus cuvantul si cred ca ideea asta, ca ii putem noi incuraja, cand pe ei ii intereseaza doar banii, ramane doar la statutul de vis.

Atunci daca ei sint de vina ca nu vor sa joace cu burta goala hai sa nu mai venim la meci deloc sau daca venim sa-i huiduim si sa strigam pro Siman… :D

Ultras
    Member

@ion wrote:

@Giani wrote:

@Ultras wrote:

Atunci daca ei sint de vina ca nu vor sa joace cu burta goala hai sa nu mai venim la meci deloc sau daca venim sa-i huiduim si sa strigam pro Siman… :D

Eu am spus doar sa nu ne implicam in jocul de interese de la club. (patron/conducere/jucatori/”nomenclatura”). Normal ca la meciuri sa incurajam numai echipa si jucatorii, dar sa nu le plangem de mila, mai ales ca, probabil, au cele mai mari contracte din Divizia B

ultrasro
    Member

Sunt puse acum pe adresa lui vasilesiman la yahoo in briefcase

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • The topic ‘11.10.2003 Sportul Studentesc – Juventus Bucuresti 5-0’ is closed to new replies.