11.10.2008 Dunarea Galati – Sportul Studentesc 2-1(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 11.10.2008 Dunarea Galati – Sportul Studentesc 2-1(2-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Meci contand pentru etapa a 9-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 11.10.2008, ora 11:00, stadion Dunarea.

dragos
    Member

parca, dunarenii sunt pe locul 2…..nu-mi vine sa cred, ca erau retrogradati si acum se bat la PROMO !!!!

asadar, 1 solist, fara discutii. 8) 8)

07Ex
    Keymaster

Nici eu nu cred ca vom reusi sa venim cu puncte de la Galati. Dunarea vad ca sunt pe 2 iar noi abia am reusit sa facem un egal cu Stiinta Bacau.

Zibling
    Member

Pt impatimitii pariurilor: puneti cu curaj pe 1-1 rezultat exact la acest meci. Sportul Studentesc iar a intrat intr-o astfel de perioada, ca acum 1 an si jumatate, pt cei care-si amintesc.

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Pt impatimitii pariurilor: puneti cu curaj pe 1-1 rezultat exact la acest meci. Sportul Studentesc iar a intrat intr-o astfel de perioada, ca acum 1 an si jumatate, pt cei care-si amintesc.

aha, mizezi pe faptul, ca “X-urile” ne sunt la indemana….. 😆 😆

ionut.ro
    Member

Unele momente ale jocului sunt transmise la radio – Sport Total FM
    Se pare ca Sportul a inceput tare jocul si a deschis scorul prin Ferfelea care a speculat o respingere nefericita a balonului de catre portar dupa un sut al lui Rusu, acum am fost egalati si suntem dominati – min 30
    Dunarea – Sportul 1-1, min 30
    min 45. Dunarea – Sportul 2-1 Golul de 2-1 a fost spectaculos, inscris din foarfeca.
    Sportul a facut deja toate cele 3 schimbari, dar tot Dunarea domina, au ratat 2-3 mari ocazii in debutul reprizei a 2-a. Sportul paseaza frumos, dar n-a avut nici o ocazie min 60 Dunarea – Sportul 2-1

CIPIKA
    Member

Stie cineva care este primul 11 al sportului si care au intrat pe parcurs?Sper macar sa egalam

ionut.ro
    Member

Samoila a fost in poarta, au intrat in r2 Stanga sigur, Ghinga – cred, altceva nu mai stiu
    scor final Dunarea – Sportul 2-1
    aratam din nou ca o echipa de pluton de div.b ….

Zibling
    Member

FINAL/ Dunărea Galaţi – Sportul Studenţesc 2-1(Bârlădeanu 15, Enache 45/Ferfelea 7)

Mda… a doua infrangere in acest sezon. Macar de iesea 1-1… stiam o treaba 😥

Giani
    Member

Este al doilea meci in care deschidem scorul si pierdem cu 2-1. Este al nu stiu catalea meci in care deschidem scorul si nu invingem. Problema este grava si tine de antrenor, jucatori si conducere. Cat timp nu se va schimba ceva in club, in frunte cu Vasile, nu vad nicio sansa de a mai emite pretentii.

si vrem sa batem pe steaua

07Ex
    Keymaster

Daca nu i-am batut pe astia, sau daca nu am facut macar un egal cu ei, ce pretentii sa avem de la meciul urmator cu Steaua? 😥

dragos
    Member

of, of, iar am avut dreptate…..si tare as fi vrut sa ma insel.
    suntem in grafic, ne mentinem la jumatatea clasamentului !!! 😆 😆 😆 😆
    PS: in meciurile urmatoare: cu steaua si ceahlaul, jucam pe 2 solist.

adso
    Member

@07Ex wrote:

Daca nu i-am batut pe astia, sau daca nu am facut macar un egal cu ei, ce pretentii sa avem de la meciul urmator cu Steaua? 😥

‘nici un meci nu seamana cu altul’ (un intelept necunoscut)
    ca sa nu mai zic ca logica in fotbal nu prea exista…

ssfan
    Member

Salut la toata lumea, este primul meu post pe acest forum :)
    Tin cu echipa asta de cand ma stiu, adica de peste 30 ani :), imi pare rau ca acum trecem prin momente mai dificile….

Aceasta ne e valoarea, fiti impacati, nu meritam divizia B acum 2 ani cand aveam 3-0 la pauza cu Dinamo….
    Atunci jucam frumos, cu viziune si viteza gata sa facem meciuri frumoase cu orice adversar.
    Acum nu jucam tocmai bine, pasam mult fara viziune si fara spectacol….
    Sper sa ne gasim bucuria jocului, specifica gastii nebune.

Pentru Siman : lasa-ne, lasa-ne ( pacat ca n-are cine sa ne ia…. ).

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.