11.11.2006 Forex Brasov – Sportul Studentesc 0-1 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 11.11.2006 Forex Brasov – Sportul Studentesc 0-1 (0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 111 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Sambata, 11.11.2006, ora 11:00, stadion Forex; meci contand pentru etapa a 15-a.

lucian
    Member

ar fi culmea ca prima victorie din deplasare din acest campionat sa vina tocmai la forex.
    dar nu si imposibil!

dAKuL_maniaK
    Member

Merge cineva la Brasov?

ultrasro
    Member

Ne intalnim la 6.30 dimineata la poarta stadionului. Fiecare sa aiba cam 48 lei noi pentru achitare transport microbuz.

cameliu
    Member

@lucian wrote:

ar fi culmea ca prima victorie din deplasare din acest campionat sa vina tocmai la forex.
    dar nu si imposibil!

si si mai culmea ar fi sa batem si la otopeni…
    dupa ce n-am cistigat un meci, in deplasare sa batem la primele clasate!
    si sa terminam la 3-4 puncte de locurile 1-2…

Deocamdata-s doar vise, insa daca pierdem ambele meciuri nici nu se mai poate macar pune problema promovarii…

Giani
    Member

Inca nu pot confirma participarea. In principiu merg, dar sa vad ce evenimente suplimentare mai survin. Sper sa batem, in caz contrar ar trebui sa spunem adio promovarii.

ultrasro
    Member

Acum stabilim detaliile deplasarii, cat ne va costa autocarul, se pare ca trebuie sa luam factura pe asociatie, si trebuie trimisa comanda scrisa cu lista de pasageri in prealabil, cica astea sunt conditiile legale.

mihada
    Member

Parca era vorba ca banii din asociatie sunt pentru inregistrarea siglei si alte cheltuieli generale. Altfel, din 2 deplasari se termina tot. Ar fi posibil ca doritorii sa-si plateasca biletul dus/intors prin asociatie catre firma de transport?

ultrasro
    Member

Cei care merg in deplasare platesc catre asociatie suma respectiva in dimineata deplasarii pe baza de chitanta iar apoi asociatia plasteste din acesti bani deplasarea primnind chitanta si factura.

Radu Dobrin
    Member

imi suna a o gramada de birocratie inutila…..nu poate sa ii dea omul vatmanului pretul pe bilet? 😯

nu mi se pare extrem de incurajator pentru oameni (si asa putini) sa vina la meci…alta solutie nu exista?

ps..sau este vreun anumit avantaj prin derularea birocratiei prin asociatie?

ultrasro
    Member

Nu ai voie sa circuli pe drum cu microbuzul daca nu ai documente legale pentru deplasare, factura pentru transport si lista cu pasagerii in cazul in care esti cursa ocazionala. Altfel amenda e mare daca nu respecti aceste reguli. Nu mi se pare un capat de lume daca e vorba sa mergem linistiti.

Zibling
    Member

Pentru mine nici o formalitate nu este prea dificila. Eu sunt de acord sa merg oricum la Brasov.

In cazul nostru – ce mare lucru… ne face firma de transport factura pe firma X. Toti cei 15-16 care vom pleca cu microbuzul platim cotele-parti aferente, iar 2-3 dintre noi vom considera “fictiv” ca am facut donatii/sponsorizari Asociatiei care adunate sa fie egale cu valoarea facturii de cheltuiala. Ce mare lucru – ei factura+chitanta, noi 2-3 chitante si suntem acoperiti.

cameliu
    Member

Daca ne uitam in clasament, la meciurile de acasa stam binisor cu 18 puncte primii in serie alaturi de Petrolul si Buzau…

La meciurile de afara cu 3 pct… suntem mielusei, doar Snagovul si Brazii stau mai slab…

E timpul schimbarii?Tocmai la lider?

franz_kafka
    Member

Meciurile importante care urmeaza ne vor spulbera sperantele sau ne vor face sa incepem a visa frumos din nou… Cred ca totul depinde de moralul jucatorilor! Prezenta unei galerii SS pe teren advers ar putea constitui un factor semnificativ in determinarea unei stari psihice pozitive a fotbalistilor.

ultrasro
    Member

Care se mai inscrie pentru deplasare la Brasov?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 111 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.