11.12.2011 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 11.12.2011 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 1-1(0-0)

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Sub 5 euro un bilet. Pretul este chiar modic.

@ultrasro wrote:

La ce conditii ofera stadionul(sau mai degraba,nu ofera),pretul nu mi se pare modic deloc.Nu tu nocturna,nu tu tabela de scor civilizata,scaune ce nu au fost spalate de 2 ani,niciun stand in care sa-ti cumperi un paharel de ceai pentru a te incalzi,crainic pampalau cu dificultati de vorbire de la care nu poti intelege nimic 8-| …sa nu mai vorbim de subtilitati gen:programe de meci impartite la intrarea in stadion(daca iti mai amintesti, cu ocazia deplasarii de la Breaza de acum 2 ani am primit, la cumpararea biletelor, pliante improvizate pe hartie de A4 trase la imprimanta, in care se facea o scurta prenzentare a meciului,asa ca si la cei saraci se poate,daca se vrea).De asemenea un bilet la peluze, la Steaua-Larnaca,meci de cupa europeana pe National Arena costa doar 10 lei si nu trebuie sa iti mai explic diferentele intre ce gasim acolo si la noi .Dar ce sa-i fac,am ales sa iubesc aceasta echipa si nu am decat sa le platesc biletul supraevaluat :ymsigh:,insa adevarul il stim cu totii.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

nu stiam ca, salariu’ oferit de Funeriu (bugetar, care este :D ) este in valuta :p
    sa nu mai vad picior de demonstrant in strada…..

dragos
    Member

revenind la meci……prima repriza ne-a apartinut in totalitate, desi pe final Komazek putea sa ne umfle blana :D
    cu toate ca, nu am avut ocazii f mari in prima repriza, am jucat curajos si combinativ.

in repriza secunda, oaspetii ne-a dat gol la MAREAAAA GRESEALA marca POPESCU (si nu este singura din acest tur)…
    bine, ca egalarea a venit rapid, altminteri intram in criza de timp…..
    frumoasa faza creata de Lazar (care a jucat excelent in repriza secunda), iar golul lui Dobre denota ca, are simtul portii.

Komazek scapa singur cu Popica si suteaza peste din 16m…..

una peste alta, meritam victoria, insa ratarile lu’ Farmache, Nicola ne-au lasat tot pe un loc retrogradabil la finele turului…

remarc atitudinea baietilor, care a fost super OK…. :ymapplause:

PS: sper, ca Dinita sa nu ne faca vreo surpriza la meciul urmator.

Din pacate nu am mai reusit sa ajung la meci :( ,dar am avut ocazia sa il urmaresc din fata televizorului.Si mie mi-a placut jocul echipei noastre,mai ales in prima repriza unde Petrolul de-abia daca a trecut jumatatea terenului de 3-4 ori.In a doua repriza am cam cedat initiativa si i-am lasat pe ploiesteni sa puna presiune in jumatatea noastra de teren,insa cu toate acestea am mai avut cateva ocazii bune de a marca, mai ales in finalul partidei.La golul nostru egalizator,initial am crezut ca arbitrul nu ne-a acordat gol valabil,facandu-ma sa ma gandesc ca iarasi arbitrii ne vor fura rusinos ca de obicei,dar de data asta “fluierasii” au fost corecti,poate chiar favorizandu-ne la unele faza mai minore din timpul jocului…oricum cateva secunde dupa marcarea golului mai nimeni nu stia daca golul a fost valabil sau nu :- .

Cu toate acestea,chiar daca am afisat o atitudine buna,acest rezultat nu ne ajuta mai deloc,o victorie era extrem de necesara,dar nu cred ca totul este inca pierdut.Daca am invinge Chiajna acasa,ramanem in carti pentru primavara,mai ales daca Siman chiar se va tine de cuvant si va mai aduce niste jucatori sa intareasca lotul.Oricum,daca saptamana viitoare nu castigam,ma indoiesc ca ne vom mai putea salva de la retrogradare.

Catalin
    Member

Bravo pentru atitudine, regrete pentru gafele copilărești din apărare și pentru o nouă prestație foarte modestă a lui Ferfelea. Nu știu ce se întâmplă cu el, dar e pe dinafară complet sezonul ăsta. A bifat alte 90 de minute în care n-a dat o pasă mai de Doamne, ajută!, iar fazele fixe le-a bătut prost de tot.

razvan
    Member

Păcat de ratările de pe final, cu totul altfel arăta clasamentul dacă eram la 2 puncte sub linie înainte de meci direct acasă cu Chiajna. Dar se poate, măcar pe ei să-i nimicim.
    Apropo de Petrolul, “campioana egalurilor”, noi avem mai multe. E o incapacitate de a te impune acasă cum cred că nici prin B nu am prins (deși parcă și atunci am avut o serie cam așa..)

cameliu
    Member

@ngm wrote:

ULTIMUL TREN !!!!!!!!!!!!!!!!!

L-am pierdut si pe asta…

Nu am batut pe nimeni in afara de Chiajna din candidatele la retrogradare, Mioveni, Sibiu, Ceahlaul, Targu Mures, Petrolul… toate au fost prea tari pt noi…

Singurul plus fata de turul trecut, sunt 3 puncte in plus, si doar 8 infrangeri fata de 13. Insa cele 7 egaluri n-au adus decat 7 puncte…

Sanse minime de salvare pe criteriul sportiv insa un pic mai multe decat anul trecut…

PS Si ca sa revin la discutia cu pretul biletelor, a fost exact cum am anticipat:
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/remiza-in-meciul-suferintei-sportul-petrolul-ploiesti-1-1-9049846/galerie-4#picture

Uitandu-ma la poza e clar ca la Siman i-au iesit calculele. Nu l-a interesat pe el peluza noastra. A fost important sa scoata banii de porcu de Craciun din cealalta peluza!

dragos
    Member

Gusti a arbitrat bine, discret, chiar ne-a favorizat la unele faze…..
    din iarna daca vor veni cei 2 de la Dunarea Galati….poate mai gasim si un portar bun cu dorinta de afirmare, de prin B……si un atacant :D

PS: Ionut Badea a fost demis de la U Cluj……cam tarziu.

07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred ca nici pe astia nu am reusit sa-i batem. Ca si tine Cameliu, si eu cred ca sansele de ramanere in liga I sunt infime. Nu vad cum putem sa emitem pretentii cand noi nu suntem in stare sa luam 3p acasa cu Petrolul. Chiar nu pot sa inteleg cum ratam cu atata seninatate. Macar 1-2 din ratarile alea monumentale daca ar fi intrat in poarta era 2-1 pentru noi si castigam si noi.

Este inadmisibil sa avem doar 2 victorii in 17 etape, iar acasa sa nu fim in stare sa castigam macar 4-5 meciuri. Daca pierdem sau facem egal sambata viitoare cu Chiajna … e clar B-ul ne asteapta.

dragos
    Member

Sportul a ratat victoria într-un meci pe care l-a controlat de la început pînă la final.
    “Studenţii” au ratat victoria într-un meci pe care l-au controlat şi rămîn în zona fierbinte a clasamentului.

Fără să debordeze de spectacol, prima repriză a aparţinut în totalitate gazdelor, dar alb-negrii au suferit în faţa porţii adverse. Dobre (14, 15) a ratat după pasele lui Ferfelea şi Curelea, Lungu a şutat puţin pe lîngă (27), iar şutul-centrare al lui Maxim nu a fost ajuns de căpitanul studenţilor. Dincolo, Popescu s-a trezit din amorţeală doar în prelungiri, cînd Komazec a scăpat singur cu el, dar sîrbul a tras modest, iar la cabine s-a intrat fără goluri.

Mitanul secund a debutat cu surpriză: acelaşi Komazec a profitat de această dată de ieşirea greşită a lui Popescu şi a reluat cu capul după centrarea lui Florentin Dumitru (47). Golul nu i-a descumpănit pe Curelea şi compania, care au revenit în ofensivă. Lazăr a şutat în bară, Dobre a profitat şi a marcat din 2 metri (55). Gazdele au ratat victoria în prelungiri, cînd Nicola (90Ă1) şi Farmache (90Ă2) puteau aduce cele 3 puncte în Regie.

Gol corect acordat

Valeriu Răchită l-a acuzat pe asistentul Miclos Nagy la cîteva minute după reuşita Sportului, susţinînd că în faza premergătoare golului, Lazăr ar fi fost în ofsaid: “Băi, e soarta noastră în joc, îţi baţi joc de noi?”. Tehnicianul ploieştenilor a dat vina pe arbitraj şi la finalul partidei: “M-au sunat nişte prieteni şi m-au anunţat că a fost ofsaid. Aşa s-a întîmplat şi cu Dinamo în Cupă. Ce să mai zic?”. Reluările tv au arătat că Lazăr a fost în poziţie regulamentară.

“Am pierdut două puncte azi împotriva unei contracandidate la retrogradare. Am jucat bine în prima repriză, dar am intrat prea relaxaţi în a doua. Este bine că am revenit imediat după şocul primirii golului” (Daniel Isăilă, antrenor Sportul)

“Sportul este o echipă bună, au cîştigat cu Vaslui, ar trebui să fim mulţumiţi pentru că nu am pierdut. Trebuie să ne salvăm de la retrogradare în acest sezon” (Valeriu Răchită, antrenor Petrolul)

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.