12.05.2004: Sportul Studentesc – FC Craiova

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 12.05.2004: Sportul Studentesc – FC Craiova

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 38 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Craiovenii au vreo 3-4 jucatori buni!

Sportul Studentesc Bucuresti

1. STANCA Răzvan
    2. RAŢIU Alin
    5 LAZAR Costin (cpt)
    6. SECĂREANU Constantin
    9. MAZILU Ionuţ
    10. BĂLAN Tiberiu
    13. RUSU Liviu
    17. OAE Marius
    20. BUCUR Gheorghe
    22. STANCU Stelian
    23. MAXIM Florin

FC Craiova

12. BORNESCU Mircea
    5. MIHAI Daniel
    7. CIUCĂ Madalin
    8. SĂCEANU Robert
    10. SCARLAT Cristian
    14. TOTOROAŢĂ Ionel
    16. STOICA Marian
    18. DINA Mihai
    19. VELCOVICI Gabriel
    20. CORNEANU Emanuel
    23. MITRIŢĂ Dumitru

cameliu
    Member

Pai joaca Maxim?

07Ex
    Keymaster

Pai ce faci Ovidiule nu te-ai dus la meci? Eu intru pe Yahoo Messenger acum iar daca primesc ceva informatii de la voi le voi pune si aici pe forum in cazul in care unii nu au acces la YM. :)

07Ex
    Keymaster

Pana una alta vad ca dupa plecarea lui Lucian sunt singa persoana logata pe Yahoo si aici pe forum. :(
    Astept sa mai intre si altcineva pe aici ca sa ne conversam.

cameliu
    Member

Nimic de scor?

cameliu
    Member

L-am sunat pe Razvan!
    4-0 in min 85!
    Mazilu + bineinteles de 3 ori Bucur!

Simbata sarbatorim promovarea!

07Ex
    Keymaster

Merci Cameliu. Eu ii astept pe cei care au fost la meci sa ne dea mai multe amanunte. :)

lsolcan
    Member

Sportul – FC Craiova = 4 – 0 (4 – 0 la pauza)

ultrasro
    Member

Mazilu a deschis scorul in minutul 8 dupa o preluare excelenta in centrul careului si un sut vilolent din voleu

Apoi au mai rat cateva ocazii jucatorii nostri panca cand a gotarat Bucur sa marcheze: in minutele 40, 43 si 45, primul din ele din 11 m obtinut de Mazilu… retineti :)

Dupa pauza a fost spectacol dat de Sportul: 2 bare de mare impresie plus vreo 12 ocazii scoase de Bornescu sau ratate de ai nostri… au mai jucat Varga, Pulhac si Varga :)

Maxim avea 8 galbene si se sta la 4, 7, 9, 10,11,12,….

Apararea a jucat foarte bine de data asta inclusiv Rusu, Ratiu si Stancu… si nu uitati FC Craiova era liderul returului inaintea acestui meci…

Am ajuns la 80 de goluri… mai marcam cate 8 cu Cimentul si Aro… si cate 2 cu Rulmentul si InterGaz… si se fac 100 :)

Bravo echipei pentru meciul spectaculos de azi !!!

Tavi
    Member

Nota 10 si galeriei! Desi meciul a fost programat in timpul saptamanii se pare ca peluza “tindea sa devina neincapatoare” 😆

Am fost multi si zgomotosi … azi am avut si toba … bine ar fi sa apara si unul care stie sa bata :)

Stancu face f bine faza de atac dar postul pe care este nevoit sa joace (fundas dreapta) nu prea il avantajeaja … e varza! Mi-a inghetat inima la mai toate executiile lui in apropierea careului nostru :( in schimb merge foarte bine in faza ofensiva

In rest super Gigel super Tibi … super echipa :)

Olele, olala mai avem putin si jucam in A!

Pt Radu: La meci au fost Bebe cu Stela si Jesi de data asta ca la meciul cu Gunoius Colentina a venit cu Pepe si am incasat-o :(

Ne revedem sambata la meciul din Drumul Ga(o)zarului! Sa-si ia Intergazu’ destula vaselina ca ii rupem! 😆

ultrasro
    Member

Mazilu apare Ionut doar in enumerarea jucatorilor si la statistici apare ca fiind Iulian… de unde o fi aparut Iulian :)

Tavi
    Member

@ultrasro wrote:

Mazilu apare Ionut doar in enumerarea jucatorilor si la statistici apare ca fiind Iulian… de unde o fi aparut Iulian :)

😆 pai l-or fi incoronat imparat ❗

capitan de echipa a mai fost … de ce nu?

Ovidiu stii ceva de celelalte scoruri din B2?

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

au mai jucat Varga, Pulhac si Varga :)

Ovidule, deci a jucat Varga de doua ori sau a intrat fratele lui? 😆

In rest merci mult pentru rezumatul meciului. Pacat ca nu le-am dat mai mult de 4 goluri ca sa ne marim golaverajul la 82-83.

ultrasro
    Member

Era vorba de Curelea…

iar jucatorii craioveni i-au rugat la pauza pe ai nostri sa nu ii umileasca prea tare :)

ultrasro
    Member

0-0 la Dacia Mioveni… 9 puncte diferenta

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 38 total)
  • The topic ‘12.05.2004: Sportul Studentesc – FC Craiova’ is closed to new replies.