12.05.2004: Sportul Studentesc – FC Craiova

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 12.05.2004: Sportul Studentesc – FC Craiova

Viewing 8 posts - 31 through 38 (of 38 total)
  • Author
    Tavi
    Member

@ultrasro wrote:

0-0 la Dacia Mioveni… 9 puncte diferenta

Tot au luat un punct si amaratii astia :(

Tavi
    Member

Mai sunt 4 etape, nu? adica un maxim de 12 puncte … deci noua ne mai trebuie trei si destupam sampania :)

Victorie cu Inter si … cautam teren pentru “acasa” :)

cameliu
    Member

Patru minute ucigãtoare
    Cãtãlin MureŞanu
    (Bucureşti)

FC Craiova a plãtit tribut greşelilor din defensivã, într-o disputã a cãrei soartã a fost, practic, decisã în ultimele minute din prima sa parte. Atunci, golgheterul Sportului, Gigel Bucur, a marcat de trei ori, dupã ce Mazilu a deschis scorul în minutul 4. Cel puţin în prima reprizã, oltenii, deşi au ieşit la joc la 0-1, nu au expediat nici mãcar un şut pe spaţiul porţii apãrate de Stanca. În repriza a doua meciul s-a derulat prost pentru oaspeţi, aceştia ieşind blazaţi de la cabine şi baricadându-se în partea secundã în propria jumãtate. Gazdele s-au întrecut în ratãri, cea mai mare fiind a lui Maxim, în minutul 62, mingea trimisã de el de la 16 metri întâlnind bara.

“Paul Valutã” a plecat la pauzã

Principalul finanţator al echipei FC Craiova, “Paul Valutã”, aşa cum este el cunoscut în lumea fotbalului oltean, a pãrãsit arena din Regie încã de la pauzã, imediat dupã ce Gigel Bucur a marcat al treilea gol al sãu.

Divizia B, seria a II-a, etapa a 26-a
    Craiovenii au pierdut pe mina lor
    Oltenii au primit trei goluri in trei minute!
    (I.J.) Sportul – FC Craiova 4-0 • Au marcat: Mazilu ’3, Bucur ’43 (p), ’44, ’45 FC Craiova: Bornescu – Ciuca, Stoica, D. Mihai (’46, Cioponea) – Totoroata, Corneanu, Saceanu, Dina (’74, Girla), Velcovici – Scarlat, Mitrita (’46, Baia). Director tehnic: Nicolae Ungureanu. • Au arbitrat: M. Bocaneala – I. Bedreaga, L. Ciubotariu. • Observator: V. Mihu. • Cartonase galbene: Ciuca, Stoica, Cioponea • Celelalte rezultate: Dacia Mioveni – Pandurii 0-0, ARO Cimpulung – Cimentul Fieni 0-4, Rulmentul Alexandria – Inter Gaz 2-1, Rarora Vilcea – International Pitesti 2-1, Unirea Urziceni – Juventus Bucuresti 2-1, Building Vinju Mare – Minerul Motru 4-1, Electromagnetica – FCM Tirgoviste 1-0. • Etapa viitoare (15.05.2004): FC Craiova – Dacia Mioveni, Pandurii – Rarora Vilcea, ARO Cimpulung – Rulmentul Alexandria, Inter Gaz – Sportul Studentesc, International Pitesti – Unirea Urziceni, Juventus Bucuresti – Bulding Vinju Mare, Minerul Motru – Electromagnetica, Cimentul Fieni – FCM Tirgoviste. Chiar din startul partidei Sportul a inscris (‘3), dar au urmat aproape 30 de minute in care craiovenii au echilibrat jocul, fara rezultat insa pe tabela de marcaj. Finalul primei reprize a insemnat cosmarul oltenilor, trei goluri primite trei minute, toate ca urmare a unor greseli copilaresti a defensivei! Dupa meci, antrenorul principal al oltenilor, Eugen Neagoe, a spus: „La 1-0, echipa noastra si-a dominat adversarul, a evoluat pe alocuri chiar foarte bine, dar nu am reusit sa inscriem. A urmat insa o inexplicabila cadere, incasind trei goluri ca urmare a trei greseli individuale nepermise. Ciuca a provocat un penalti, corect acordat de arbitru, apoi D. Mihai s-a facut vinovat la urmatoarele doua goluri“. A doua repriza a fost fara istoric, cu toate ca gazdele au dominat, dar nu au mai fortat. „Sportul merita sa promoveze in Divizia A, ne-a invins pe merit“, a conchis Neagoe.

ultrasro
    Member

Siman a promis jucatorilor o prima de 700 usd/om in cazul obtinerii a 3 victorii legate (Pandurii, FC Craiova si InterGaz)… daca bat sambata deci vor primi din nou prima…

azi mi-a zis Costin Lazar ca astia de la presa sunt plecati… de acasa… Siman le-a dat prime atunci cand au obtinut victorii legate… obicei luat de la alte echipe :) dupa 2 sau 3 victorii… pierzand doua meciuri nu au primit nimic o perioada… ghinion 😯

07Ex
    Keymaster

N-am stiut ca le va da $700 daca castiga 3 meciuri unul dupa altul, dar auzisem ca le da prime dupa ce castiga meciuri mai importante.

Mi-am dat seama deci ca astia din presa sunt niste idioti. :)

ultrasro
    Member

vorbesti cu ei ceva iar in ziar apare cu totul altceva :)

ion
    Member

Sint de acord ca sint idioti si o dovedesc chiar ei dar eu zic ca ar trebui pistonat Popescu si sa facem odata asociatia pentru a putea sa spunem adevarul noi daca “sefii” clubului nu sint in stare!

dragos
    Member

un meci fara istoric: am dominat, am ratat, dar AM FACUT SHOW!!!!

este de subliniat AMBITIA JUCATORILOR DE A JUCA PANA LA FINAL si de a marca…….+ SERIOZITATEA DE CARE DAU DOVADA, eu zic ca aceste 2 aspecte merita mentionate……la meci a asistat si prof.mircea radulescu, care a luat loc langa galeria noastra……

FELICITARI BAIETI!!!!

cu vreo 3 fundasi si fara sa plece nimeni (oare este posibil???) vom putea face fata in “A”……dar, cine stie ce se va intampla?????

Viewing 8 posts - 31 through 38 (of 38 total)
  • The topic ‘12.05.2004: Sportul Studentesc – FC Craiova’ is closed to new replies.