12.05.2007 Sportul Studentesc – FCM Bacau 1-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 12.05.2007 Sportul Studentesc – FCM Bacau 1-2(1-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 57 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Ne vinde Sile locu de B! E unica sansa de a mai suge un banishor. + 2 lazi de bere de jucator ii iese ceva…
    O fost tot timpul ca Hagi Tudose, da i s-o transformat peste noapte auru-n tzarana…
    De-si platea datoriile la timp acu putea vinde bijuterii… Asta e! Si-a facut-o omu cu mina lui. Chiar daca ne-a facut-o si noua….

Zibling
    Member

Faza cu D.V. (ex-brazilianul, ex-argentinianul, ex-speedy gonzalez, ex-piticruiser, mai zic?) a fost atat de rapida, incat pana m-am prins eu, era deja cu flegma pe Marone Cucu de la noi din galerie. Florin Ultras s-a chinuit sa faca pe intermediarul, dar nu i-a iesit pe de-a intregul. Mai multe detalii va da el, ca am inteles ca nu vrea sa lase situatia doar asa, deoarece D.V. se pare ca nu pricepe gravitatea evenimentelor. Dar, fac pariu ca lui D.V. nu i s-a parut ca a facut ceva grav.

Eu mai spun doar 3 lucruri:
    apararea noastra nu a facut nici marcaj in zona, nici om la om, si de aia vedem un scor ca asta, si se putea si mai rau, deoarece pe final bacauanii au avut posesia (bine, in scop de tragere de timp, dar le-au iesit si niste atacuri)
    eu nu doresc ca galeria noastra sa se manifeste ca cea a Rapidului (injuraturi la adresa jucatorilor si altele), de exemplu, deoarece pe mine nu ma intereseaza daca echipa mea e cea mai buna, dar sa-i vad ca dau tot ce pot pe teren pe jucatorii si sunt multumit
    nu mi se pare normal ca D.V. sa aibe posibilitatea sa ajunga in 2 timpi pe partea cealalta a gardului spre a sari la gatul unui suporter, deoarece e el vulcanic si deoarece nimeni dintre jucatorii sau staf-ul tehnic al Sportului nu l-a vazut ce are de gand !!! toti sunt de vina pt asta, la echipa nu este disciplina, iar D.V. simte asta si tine sa ne exemplifice acest lucru cat poate de des (cartonase galbene, rosii si acum incidentul asta).

ionut.ro
    Member

Balan: “Rezultat injust!”

Tibi Balan
    Tibi Balan
    Mijlocasul studenttilor a declarat ca rezultatul partidei de astazi din Regie este unul incorect, în conditiile în care alb-negrii si-au creat mai multe ocazii de gol, în special în prima repriza.

Tibi, cum a fost meciul de azi?
    Consider ca nu a fost un rezultat corect fata de modul în care a decurs jocul. In prima repriza ne-am creat ca de obicei o sumedenie de ocazii. Dar, din nou ratam foarte mult si din pacate, nu mai avem timp sa remediem aceasta problema.

Te numeri printre vinovatii esecului de astazi?
    Pot spune ca si eu am ratat nepermis de mult. Imi pare rau ca am pierdut, nu meritam. S-au dus si sansele la promovare. Acum trebuie sa ne gândim la viitor si trebuie sa strângem rândurile macar pentru anul viitor.

Astazi ai jucat în avanposturi…
    Am jucat atacant ca nu a avut cine sa joace. Pentru mine nu a fost o problema, am demonstrat ca pot juca oriunde ma foloseste antrenorul, pe un post de la mijloc în sus. Pe post de fundas nu cred ca m-as putea descurca vreodata

Se tot vorbeste despre o eventuala plecare a ta din vara. Cum comentezi?
    La vara voi pleca. In vacanta! Desi se vorbeste foarte mult pe marginea acestui subiect, eu nu stiu nimic concret. Deocamdata îmi vad de treaba la Sportul si recunosc ca am cam ramas dator prin ultimele prestatii.

Giani
    Member

Atitudinea jucatorilor:
    Dacian Varga – apostrofat de Marone Cucu la modul peiorativ “du-te la Bamboo ca te descurci mai bine”, a sarit gardul de protectie cu intentia clara de a ii acorda fostului junior si actualului suporter o corectie fizica. Interventia mea si a ulterior a lui Ultras l-au determinat pe cel mai figurant jucator din lot sa renunte, dupa ce “ziaristii” de la GSP au avut grija sa il scoata pe Marone din incinta in conditii de maxima securitate. Am constatat la numitul Varga cateva lucruri:
    1. Ca o nuca este mai mare decat acel apendice pe care el il numeste creier
    2. Ca are un complex de inferioritate in fata oamenilor inalti. Daca mie nu mi-a adresat nici o replica, pev Ultras, cu 20 cm mai mic decat mine, a avut grija sa il injure cu simt de raspundere. Cred ca Andrei Stanga, in ciuda firii lui foarte pasnice, ar trebui montat sa il gratuleze pe numitul V.D. cu suturi in fund si palme dupa ceafa dupa fiecare antrenament.
    3. Unul dintre jucatorii consacrati ai echipei (si nu ma refer la juniori precum Mandinga sau Cazan), ci chiar la unul dintre cei mai experimentati jucatori, daca nu cumva ar fi trebuit sa fie leader al lotului; care a afirmat ca pe numitul V.D. nu il poate potoli nimeni. I-am replicat aclui jucator ca este liderul de necontestat al lotului, si ca ar trebui s faca un pic de instructie cu acest circar care poarta abuziv numarul 20.
    4. Dupa ce Curelea a reusit un hattrick in urma cu doua etape, prima grija a numitului V.D. a fost sa ii precizeze “vezi sa nu ti se urce golurile astea la cap”
    5. Numitul V.D. este principalul vinovat pentru o atmosfera improprie in vestiar, pentru subminarea autoritatii (si eliminarea) a doi antrenori, Zamfir Iulius Cezar si Multescu Gheorghe, acest individ este un bun specimen pentru studiile de caz ale medicilor de la “Bagdasar-Arseni”.

adi
    Member

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=40042

Varga s-a înjurat cu suporterii

SPORTUL La finalul partidei din Regie, mijlocasul “studentilor”, Dacian Varga (foto), a avut o disputa verbala cu o parte din suporterii “Gastii nebune”. Nemultumiti de evolutia tânarului mijlocas, mai multi fani i-au strigat sa mearga mai bine în cluburi, facând referire la viata extrasportiva a jucatorului. Nervos, Varga a sarit gardul despartitor dorind sa le ceara socoteala fanilor. Totul s-a terminat printr-un schimb dur de replici, Varga fiind cu greu calmat de cei din tribuna.

franz_kafka
    Member

@97SiR wrote:

Eu, ca si Cameliu, sper sa nu retrogradam, dar tare mi-e teama ca daca nu vom retrograda anul asta, poate o facem la anul…

Nici chiar asa…, trebuie sa fim realisti!

ultrasro
    Member

Daca scapam de Varga iar ceilalti jucatori care raman pun osul la bataie sezonul viitor vom promova chiar daca vor veni aici Argesul, Ceahlaul, Progresul….
    Sunt si jucatori care vor sa joace cu adevarat. Trebuie asigurata si stabilitatea bancii tehnice a realiza un campionat in care echipa sa joace cu adevarat meci de meci.

07Ex
    Keymaster

Rog pe cei care au caseta tehnica a meciului s-o posteze aici. Multumesc anticipat.

Giani
    Member

Nu am caseta tehnica, dar am un singur mesaj: “Varga, lasa-ne”.

dragos
    Member

hai, ca ne putem relaxa mult si bine de-acum inainte; am scapat de griji !!
    golul 2 s-a marcat tocmai cand Razvan urca scarile peluzei – cand a vazut tabela nu-i venea sa creada, insa, tot, SPERA !!!!
    deh, optimist incurabil !!!!
    n-a fost, sa fie !!!!
    eu i-am spus sa fie fie REALIST !!!

dupa meci, am avut o discutie cu Oae.
    Desi era trist si abatut, mi-a spus cateva lucruri relevante (zic eu):

– la echipa NU este disciplina;
    – sunt 2 “gasti”: unii (nu a dat nume), care se cred VEDETE si NU pun osul, iar ceilalti care isi vad de treaba;
    – daca am fi castigat astazi, cu siguranta bateam si la botosani;
    – antrenorul interimar “turc” este SUPER ANTRENOR – pregatirile sunt excelente !!!
    – daca va avea vreo oferta buna la vara, va pleca cu siguranta !!!
    – la suceava nu i-a lasat arbitrul sa castige, intrucat gazdele aveau nevoie macar de 1 pct. in tentativa lor de “salvare”….

concluziile le trageti voi !!!!

SUCCES OAE !!!

franz_kafka
    Member

@dragos wrote:

hai, ca ne putem relaxa mult si bine de-acum inainte; am scapat de griji !!…
    concluziile le trageti voi !!!!

Eu zic sa ne pregatim a profita de sezonul estival! Va fi o vreme superba pe litoral…

ultrasro
    Member

Nu uitati ca sambata am jucat fara principalii doi marcatori ai echipei: Curelea si Ferfelea, ambii inrositi sau ingalbeniti abuziv la Suceava.

Arbitrul Burca care ne-a arbitrat la Suceava a fost notat cu 4 de observatorul de meci, sibianul Aron Huzu. Nota 4 inseamna chiar un arbitraj catastrofal!

franz_kafka
    Member

@ultrasro wrote:

Nu uitati ca sambata am jucat fara principalii doi marcatori ai echipei: Curelea si Ferfelea, ambii inrositi sau ingalbeniti abuziv la Suceava.

Arbitrul Burca care ne-a arbitrat la Suceava a fost notat cu 4 de observatorul de meci, sibianul Aron Huzu. Nota 4 inseamna chiar un arbitraj catastrofal!

Deci in meciul de la Suceava, nu am pierdut 2 puncte, ci, indirect, 5 (+ 3 in meciul cu Bacau)…

Zibling
    Member

S-a aplicat principiul buturugii, si noi am fost “wrong team in the wrong place at the wrong time” :(

Zibling
    Member

@dragos wrote:

– antrenorul interimar “turc” este SUPER ANTRENOR – pregatirile sunt excelente !!!
    – daca va avea vreo oferta buna la vara, va pleca cu siguranta !!!

Mda, sunt exact 2 chestii de care mi-e frica:
    1. ca jucatorii nu vor putea sa-l influenteze pe Siman sa-i explice sa nu mai dea bani de pomana vreunui antrenor roman cu “CV galant” si sa-l pastreze pe Yuksel
    2. ca jucatori ca Oae, Curelea si Tibi Balan abia asteapta o chemare la alt club, deoarece ei chiar reusesc sa iasa in evidenta la meciurile Sportului.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 57 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.