12.05.2007 Sportul Studentesc – FCM Bacau 1-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 12.05.2007 Sportul Studentesc – FCM Bacau 1-2(1-1)

Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
  • Author
    Ultras
    Member
    Radu Dobrin
    Member

sper ca “amendat” sa insemne, in traducere libera,”scos in suturi din incinta stadionului”. Si revin cu propunerea pe care am avut-o mai acum un an (cind parca… fugise din cantonament?…), si anume: interdictie pe viata in “regie” 😆

07Ex
    Keymaster

Hai ca va mai intreb odata, are cineva caseta tehnica a meciului?

In alta ordine de idei, bine ai revenit printre noi Radu. Ce s-a intamplat de n-ai mai intrat pe aici?

Ultras
    Member
    07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

http://www.prosport.ro/usr/main_news/326/10.pdf

caseta e in pagina 14

Multam Ultras! :)

MarcAntoniu
    Member

@ultrasro wrote:

Daca scapam de Varga iar ceilalti jucatori care raman pun osul la bataie sezonul viitor vom promova chiar daca vor veni aici Argesul, Ceahlaul, Progresul….
    Sunt si jucatori care vor sa joace cu adevarat. Trebuie asigurata si stabilitatea bancii tehnice a realiza un campionat in care echipa sa joace cu adevarat meci de meci.

DE VARGA” TREBUIAU SA SCAPE” DE LA INCEPUTUL RETURULUI”. TOT TIMPUL NERVOS” SI CU DOUA-TREI DRIBLINGURI IN PLUS SI ACESTEA CU INCETINITORUL ATAT CAT SA NU REUSEASCA PASA” DE GOL ATUNCI CAND ERA MAI MARE NEVOIE.
    EU IL VAD RASPUNZATOR DE INFRANGEREA CU GLORIA” ACASA.
    IN GENERAL PARCA JOACA DOAR PENTRU EL SI ADUCE MULTA TENSIUNE ECHIPEI”. DIN PACATE LA MECIUL CU BACAU” A CONFIRMAT.
    DACA A UITAT CINE ERA JUCATORUL” VARGA AR TREBUI SA INCERCE SARITURA GARDULUI” IN ALTE LOCURI.

Giani
    Member

hehe… mai bine ar incerca saritura gardului in Bamboo, ca sa nu mai plateasca taxa de intrare.

mkg
    Member

Nu am fost la meci deci nu stiu cum au putut evolua lucrurile dar ceea ce am observat la Varga inca de la rosul luat in Regie cu Delta sunt nervii intinsi la maxim care stau sa explodeze in baiatul asta la fiecare gest vorba sau pas facut.
    Nu mai” dati cu pietre” in el pentru ca nu el a pierdut calificarea ci intreaga echipa . Nu este tocmai usor ca intr-un an sa-ti schimbi porecla din “GASCA NEBUNA ” in “PORUMBEII PACII ” .
    Sunt de acord cu un singur lucru : Caracterul acestui baiat deosebit de talentat lasa multe semne de intrebare si tocmai de aceea el nu va putea ajunge un fotbalist de top.
    Cat despre driblinguri in plus nu il mai certati !! Amintiti-va de Hagi bineinteles pastrand proportiile . Varsta si dorinta de a arata ce poate il trimit in aceasta capcana a driblingului in plus fiindca el crede sincer ca e cel mai bun de pe teren si ca oricum este 10 clase peste “taranoii “din B cu care este nevoit sa joace ceea ce de multe ori nu este adevarat.
    Eu personal nu as fi de acord cu amendarea lui daca acest baiat ar veni in mijlocul acelor oameni care sufera alaturi de echipa la esecurile ei si le-ar cere sincer scuze pentru iesirea nervoasa pe care a avut-o.
    Am stiut inca de la inceputul returului ca aceasta echipa nu va promova si desi tin de copil cu Sportul ma bucur ca nu am promovat anul acesta fiindca echipa nu are fata de “A”
    Sa speram ca la anul vom aborda jocurile cu placerea de a castiga partida si nu cu gandul ca jucam acolo unde nu ne este locul.
    Sa lasam vaicareala ca ne-a furat federatia (desi a facut-o) si sa intetim presingul pe adversarul direct .Imi este dor de echipa care la finele turului in B nu primise decat un singur gol !!Voua nu?????

Giani
    Member

Si totusi putem spune ca, pe alocuri, ratarea promovarii se datoreaza si lui Varga. Nu stiu ce informatii detii, dar tin sa iti precizez ca dupa hattrick-ul cu Dunarea Galati, Curelea a fost persiflat de Varga la vestiar, cu o replica foarte “colegiala”: “vezi sa nu ti se urce golurile la cap“. Sa nu uitam ca la Strjnic am pierdut doua puncte pentru ca acelasi Varga a executat un penalty ca in liga de amatori. Sa nu uitam ca si cu Gloria Buzau am pierdut trei puncte pe mana lui Varga, intrucat l-a provocat pe jucatorul buzoian si acesta i-a dat un cot in gura, l-a deposedat si a initiat golul de 1-1, pentru ca si golul de 1-2 sa se datoreze tot lui Varga, dupa ce l-a admirat pe Ion Viorel cum ii sufla mingea de sub nas la o pasa care ii era adresata. Probabil ca “taranoiul” trebuia sa il astepte pe Dacian sa isi lege sireturile :). Singurul lui joc bun din acest retur a fost in prima etapa a returului, in care a marcat un gol de senzatie contra Dunarii Giurgiu, in rest a avut grija sistematic sa strice jocul.

Sa nu uitam si faptul ca o preocupare a aceluiasi Varga este a scuipa jucatorii echipei adverse; care crezi ca este motivul pentru care portarul celor de la Giurgiu sarea sa il bata pe Dacian la sfarsitul meciului? Nu am nimic cu el ca jucator, este poate cel mai valoros din lot, dar caracterul lasa foarte mult de dorit. Si nu este nimeni dator sa ii suporte flegmele, invectivele si ironiile de doi lei.

MarcAntoniu
    Member

VARGA A FOST UN JUCATOR IMPORTANT PENTRU SPORTU” INSA CEL PUTIN ANUL ACESTA NICI JOCUL, NICI COMPORTAMENTUL LUI NU CONSTITUIE UN EXEMPLU PENTRU COLEGI. DACA VA CONTINUA ASA ISI MERITA O PORECLA DE BAMBOO”
    SUNT CURIOS DACA-SI VA CERE SCUZE :?: ❗ UN OM DE ONOARE AR FACE ACEST LUCRU.
    ESTE BAIATU DUPA CARE A SARIT GARDUL SI MAI SUNT CEI DOI CARE INCERCAU SA APLANEZE CONFLICTUL… TREBUIE SA-SI CEARA SCUZE PERSONAL FATA DE ACESTIA.
    D.V. IN ECHIPAMENTUL ECHIPEI SPORTUL STUDENTESC A FACUT UN GEST CARE A JIGNIT PE ORICINE VINE IN REGIE” SA VADA UN MECI DE FOTBAL.
    AR FII O SCHIMBARE DE ATITUDINE SA-SI SUSTINA DECLARATIA / SCUZELE SI LA MICROFONUL STADIONULUI LA URMATORUL MECI DIN REGIE, CHIAR DACA-I SCRIE ALTCINEVA POEZIA”.
    IN CE PRIVESTE COLEGII DE ECHIPA AR FII DE PREFERAT SA VORBEASCA ALTFEL CU CEI CARE MAI GRESESC CATE O MINGE. SA JOACE SI SA NU GRESEASCA EL SI SE SCHIMBA DATELE PROBLEMEI, POATE NU AR MAI FII ASA DE NERVOS.
    DACA ESTE ADEVARAT CE A ZIS LA VESTIAR” ATUNCI A FOST O GLUMA F.F.PROASTA IAR D.V. TREBUIE SA-I DEA LUI CURELEA CATE TREI CENTRARI/PASE DE GOL LA FIECARE MECI JUCAT IMPREUNA, CU OPTIUNE DE O PASA IERTARE IN CAZ DE PROMOVARE. ASA CA, SA REPETE LECTIA DUPA FIECARE ANTRENAMENT SI SA VEDEM REZULTATUL PE TEREN.
    …ORI, POATE PREFERA SA RAMANA DE BAMBOO :?:
    DACA NU JOACA FOTBAL SE POATE AMENAJA UN LOC SPECIAL PENTRU D.V. AVAND O TINTA PENTRU SCUIPAT, UN LOC DE DAT CU CAPUL, UN GARD DE SARIT SI UN KARAOKE” PENTRU DEDICATII SPECIALE ALaVARGA”.

Zibling
    Member

Ai dreptate, Marc, insa scrie si tu te rog fara sa ai apasata atsta CapsLock, deoarece e chinuitor sa-ti citesc mesajele postate. :?

mkg
    Member

Ceea ce nu inteleg este faptul ca din vestiarul echipei nu s-a luat nici o pozitie oficiala care sa delimiteze echipa de acest “derapaj” deja muilt prea violent al lui Varga . De parca Varga nici nu ar fi la Sportul !! Tibi Balan ar trebui sa delimiteze echipa de Varga asa cum conducerea a facut-o din prima zi (probabil mai degraba de frica unor penalitati de la liga si federatie si mai putin din respect pt suporteri)
    Ridicati stacheta moralitatii domnilor stuidenti ! Cu o exceptie sau doua am vazut numai spectatori cu mult mai civilizati decat pe orice alt stadion din Bucuresti ! Majoritatesa tineri si destui dintre ei cu prietenele ! Nu ii indepartati de stadion cu asemenea gesturi mitocanesti !
    Nu de alta dar s-ar putea ca unii dintre spectatori sa nu fie chiar “Porumbeii pacii” si atunci am avea un jucator talentat mai putin in lot pt o perioada prelungita de timp
    Avem nevoie de Varga dar oare Varga are nevoie de noi???
    Inca mai astept un comunicat al lui Tibi Balan referitor la acest incident

Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.