12.08.2006 Dunarea Giurgiu – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 12.08.2006 Dunarea Giurgiu – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 86 total)
  • Author
    franz_kafka
    Member

Eu indraznesc sa spun ca in conditiile de haituiala la care SS este supus, rezultatul cu Dunarea Giurgiu este fb! Ganditi-va: fara antrenor stabil + fara titulari incontestabili + moral f scazut al jucatorilor si, din pacate, constat plin de uimire, al unor suporteri… Ma bucura faptul ca un nr. considerabil de suporteri pt Divizia B au asistat la meci! Inseamna ca speranta nu a murit!
    Eu cred ca se mai poate! Si daca ne dispare optimismul noua, suporterilor, jucatorilor, care isi leaga destinul vietii de fotbal, ce putem sa le mai pretinedem!?
    E perioada de restriste, dar cred ca vor urma vremuri mai bune, cand vor regreta cu totii mazilirea SS! De aceea, imp este sa supravietuim timpurilor actuale, pt ca, inevitabil, vor urma clipele adevarului pe care SS, dar si fotbalul romanesc, le vor trai din plin!

ultrasro
    Member

Am inteles ca Razvan Stanca a avut 3-4 interventii excelente in prima repriza. Arbitrajul a impins si el destul de mult gazdele spre terenul nostru :(

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

Arbitrajul a impins si el destul de mult gazdele spre terenul nostru :(

de asta imi era cel mai firica sa vad… 😡

la pretentiile pe care se pare ca le avem, cu un trio format din prunea la centru asistat de lupescu si duru, ar trebui sa spulberam tot

ce naiba, ovidiu…..

lucian
    Member

@97SiR wrote:

@lucian wrote:

stanca

Lucian, ca doar nu o fi jucat Stanca in poarta?

Abia acum am intrat pe forum si nu-mi vine sa cred ca nu am castigat. Sper insa sa-si revina baietii si sa castigam urmatoarele meciuri.

Poate sa-mi spuna cineva va rog, caseta tehnica a meciului ca s-o pot pune la statistici? Mersi mult!

ba da, chiar Stanca a jucat. a fost o surpriza si pentru mine cand l-am vazut. rezerva a fost doar Popescu, pe Stancioiu nezarindu-l! probabil face parte din intelegerea Nae si Maxim la Farul!

cel putin la capitolul portari stam bine in momentul asta. in rest nu prea e de bine, cel putin dupa jocul de azi.

lucian
    Member
    franz_kafka
    Member

Daca este cineva amabil dintre voi, sa-mi spuna si mie cand va juca SS la Suceava, impotriva Cetatii, sau a unei alte echpe din apropiere?
    Macar cu atata sa ma aleg din intrega tragedie absurda! Sa vad SS jucand, nu la TV, ca m-am saturat, ci pe viu, cum se spune!
    Adevarul e ca, in cond actuale, evoluand in div B, ar fi perfect sa vad SS si la TV, decat sa-l ascult la radio.

lucian
    Member

http://www.frf.ro/calendar_2_1.htm

doar in retur pe final vom juca atat la suceava cat si la botosani. sper sa fim deja promovati la momentul respectiv!

franz_kafka
    Member

Draga Lucian,
    Daca am inteles corect, se pare ca ai fost prezent la meciul Dunarea Giurgiu – SS!
    Am o intrebare, care ma framanta inca dinainte sa inceapa actauala editie:
    Cum a fost primit SS de catre spectatorii, oficialii si presa locala din Giurgiu? E f imp, pt a lua pulsul opiniei publice fata de cazul SS impotriva FRF si LPF!
    Astept raspuns, daca e posibil.
    Cu respect,
    K (sa ma iscalesc astfel, dupa cum mi se adreseaza Liverpool, care, probabil, a citit romanul Procesul)

lucian
    Member

despre oficiali si presa locala nu as putea sa spun.

despre spectatori, unii ne-au privit ca pe niste victime ale sistemului, altii il injurau pe siman ca ne-a adus in situatia asta… din pacate au fost si voci mai aspre dupa ce am primit penalty-ul ne-au considerat favorizati. le-am inchis repede gura ca daca am fi fost favorizati nu am fi ajuns sa jucam in asa oras si cu asa echipa….

kundiso
    Member

in primul rand doresc sa va multumesc pentru acest site, unde ca suporter al SS pot gasi informatii despre echipa.
    Despre situatia prin care trece Sportu’ acum: rezultatul mi se pare buna in conditiile in care acest meci reprezinta un nou inceput pentru aceasta echipa (cred ca ar trebui sa i se spuna si Phoenix, pentru ca mereu a renascut din cenusa – ma refer aici la momentul 1948 cand a fost desfiintata)
    Cat despre dezavantajul fata de ceilalti. Poate aceasta Dunarea Giurgiu nu este chiar o echipa de 2 lei si poate ceilalti se vor impiedica de ei.

:)

kundiso
    Member

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=2077

pagina din prosport unde dau imagini de la meciul SS cu Dunarea Giurgiu

franz_kafka
    Member

Salut, Kundiso! Si bine ai venit printre noi!
    Sunt f curios, steagurile carei tari le vom posta daca vom invinge sistemul pana la urma (probabil ne vom intoarce sa locuim virtual in Romania)! Sincer sa fiu, daca vom fi invinsi, habar n-am pe unde ne vom gandi sa traim (virtual)!
    Acum se pare ca multi dintre noi simt ca vietuiesc in jungla Africii!

Zibling
    Member

Cine gaseste o caseta a acestui meci, are o bere de la mine. Nu uitati ca acum am intrat in noroiul Ligii a 2-a si lumea nu mai este interesata de meciurile noastre.

Cu o voce amara, eu am vazut meciul astfel din tribuna a II-a a Stadionului “Dunarea” din Giurgiu:

La inceputul meciului am fost surprins de 2 aparitii in teren: portarul Razvan Stanca (caruia marea ori nu i-a priit, ori concurenta a fost prea puternica, iar ca explicatie pt revenirea lui ar fi reducerea din pretul lui Nae si Maxim care au ajuns la pachet tot la Farul), apoi Costn Lazar (care declarase sus si tare in ultima saptamana, ca el, alaturi de Mazilu si Stancioiu nu vor juca in Liga a II-a.

Asentimentul meciului: jucatorii nostri au jucat demoralizati total, de la momentele cand le-am strigat numele lor si pana la intrarea pe teren, aveau capul in pamant, nu zambeau si se antrenau ca si cum ar “lucra pe plantatie”. De partea cealalta, nu stiu de ce Ferfelea, Ciupe si Dedu au ramas rezerve, iar in teren au fost trimisi C.Gheorghe si Tarnacop.

Formula: 4-4-1-1 (cu Varga in spatele lui Curelea, desi mai tot timpul Curelea a fost plasat aiurea, nu stia sa se demarce, si la toate centrarile sarea su jumatate de masura neatingand mingea decat abia sesizabil).

Echipa: R.Stanga – S.Stancu, R.Patrichi, C.Secareanu (care a luat tricoul lui Max – nr.23), Tarnacop – Oae, C.Lazar, Nicola Vasile, C.Gheorghe – D.Varga – C.Curelea.

Unde s-a gresit in meci: Sportul a jucat binisor numai pe extreme, insa cand se ajungea in momentul centrarilor, toate pasele curgeau pe jos si erau o prada usoara pt fundasii giurgiuveni. Chiar si la fazele fixe, m-a mirat ca Nicola, Varga si Oae nu se intelegeau intre ei. Sa nu mai spun ca C.Lazar a incercat sa ajute atacul in prima repriza, cand a vazut ca Varga si Curelea sunt ca momaile si nu misca, si mai rau a facut, s-a calcat de vreo 2 ori in picioare cu Varga si au irosit ocaziile aiurea.

In prima repriza – 1 ocazie noi (ratare Nicola, din centrarea lui C.Gheorghe) si 3 ocazii ei (atacantii lor nr. 22 si nr. 9 au trecut cand pe partea lui Tarnacop, cand pe cea a lui Stancu fara mari probleme si au intrat in careul nostru prin un-doi-uri), la care R.Stanca a fost providential – ma bucur ca la noi primeste o noua sansa, insa pacat ca in Liga a II-a.

In repriza a doua – intrarea lui Ferfelea a iutit un pic jocul, atat el, cat si Varga fiind singurii care au aratat ca vor un pic mai mult de la acest meci, insa tot asa… putine ocazii, si nu exista jucator al nostru care sa nu fi gresit cel putin 2 mingi. Oae a ratat o ocazie monumentala din mijlocul careului, insa a tras anemic la poarta fara probleme pt Ene (parca!) al lor, apoi 2 faze consecutive de atac ale Sportului: o incursiune a lui Ferfelea s-a soldat cu o centrare frumoasa fix pe capul lui Curelea care a sters bara si in cadere s-a lovit cap in cap cu portarul advers; apoi Dacian Varga a avut o faza solitara pe extrema incheiata cu un sut bun, dar pe langa. In acest moment, am crezut ca vom castiga si ca ne-am revenit… insa ma inselasem, au mai trecut minute bune, pana cand Ferfelea a primit o minge buna la marginea careului mic si pana si-a aranjat mingea sa suteze (el fiind obisnuit cu suturile de la distanta), a fost acrosat din spate, nu puternic, dar mingea nu a fost atinsa de fundasul giurgiuvean – penalty clar. Transforma Varga puternic fara probleme !!! Era prin min. 80-83 asa.

Eh, in acest moment, ocaziile s-au succedat de ambele porti, iar in min. 90+2, cand nici eu nu eram atent la joc, un sut puternic al gazdelor, ne-a stricat socotelile. Jocul a mai fost presarat de niste faulturi si decizii inverse ale arbitrului, dar fara a influenta scorul. Retrogradarea noastra marsava si soarele puternic au redus din calitatea meciului de azi. Pacat !

Radu Dobrin
    Member

mersi pentru informatii, Zibling! Personal, sint recunoscator pentru ele si in continuare.

sorin
    Member

Resemnaţi
    George Ioniţă, Cristi Scutariu

“Studenţii” au început cursa spre Liga I cu un semieşec la Giurgiu

Fără demisionarul Sichitiu, cu Stăncioiu şi Mazilu în tribună şi cu moralul jucătorilor la pămînt după ce au fost retrogradaţi de către FRF în liga secundă, Sportul a înregistrat doar o remiză în prima etapă la Giurgiu, în condiţiile în care a avut pe teren şapte fotbalişti dintre titularii de anul trecut.

Formaţia din Regie a intrat pe gazon cu regretul că în locul granzilor din Liga I au fost nevoiţi să joace la matineu. Împinşi de la spate de entuziasmul publicului giurgiuvean şi profitînd de apatia bucureştenilor, jucătorii Dunării au cîştigat la ocazii prima repriză. “Studenţii” au pus stăpînire pe joc în a doua parte şi au deschis scorul printr-un penalty contestat de gazde, transformat de Dacian Varga (84). Cînd toată lumea credea că bucureştenii vor cîştiga toate cele trei puncte, juniorul Raul Rusescu a egalat meritat în prelungirile meciului printr-un şut senzaţional de la 20 de metri.

La final, dezamăgiţi şi resemnaţi, jucătorii Sportului au realizat, pînă la urmă, că singura cale de a juca în Liga I este promovarea, ce presupune confruntări cu FC Snagov şi FC Săcele.

“Abia aştept meciurile cu Chimia Brazi şi Prefab Modelu. Sper să devin golgeterul Ligii a II-a”
    Dacian Varga, Sportul

13 august 2006

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 86 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.