12.08.2006 Dunarea Giurgiu – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 12.08.2006 Dunarea Giurgiu – Sportul Studentesc 1-1(0-0)

Viewing 11 posts - 76 through 86 (of 86 total)
  • Author
    Giani
    Member

Multam pentru articol. Dar jurnalistii ieseni gresesc: suferinta Sportului nu vine nici din “decimarea” lotului si nici din rezultatul in sine. Vine din nedreptate, din aparenta neputinta de a te opune mafiei granzilor, dar mai ales din aceasta imputita incertitudine care planeaza asupra echipei. Plecarea lui Sichitiu (care in urma cu o saptamana era foarte razboinic) a contat foarte mult. A facut un gest demn de un capitan de corabie in curs de scufundare, care pleaca pe barca de salvare inaintea clasicilor solobalni. Un om las, meschin, pe care nu te poti baza nici macar in sensul ca ti-ar depune o jerba la mormant. Adica un mare nimeni.

Spawn09
    Member

trebuie sa sustinem moral echipa macar la meciurile de acasa iar ziarele ar trebui sa nu mai bage astfel de articole care pur si simplu scad si mai mult decat este moralul echipei….

dragos
    Member

in prima repriza echipele s-au cautat, insa gazdele au avut totusi vreo 2 ocazii (una chiar f. mare, dupa ce l-a depasit pe stanca, s-a impiedicat in balon si a iesit in out)…….s-a vazut clasa lui Lazar, care ii croseta pe adversari………in repriza secunda incepem mai hotarati, insa ratam vreo 5-6 ocazii.
    curelea mi s-a parut debusolat……a jucat cu spatele la poarta adversa, iar cand primea baloanele, pana se intorcea cu fata spre poarta adversa, pana facea preluarea – adversarii ii furau mingea.

in mitanul secund, pe fondul ratarilor noastre, al “rautatii” adversarilor, al trecerii timpului in zadar, au aparut nervii si am luat destule cartonase galbene….pacat!!!

un lucru este clar: moralul echipei este la pamant.

avem resurse sa ne revenim, insa totul depinde de rezultate si de continuitatea in aceeasi formula (sper, sa nu mai plece nimeni).

in rest, comentariile lui Zibling sunt OK, intrucat am vazut meciul impreuna, iar apoi l-am disecat la o friptura, salata si o bere rece.

sa fim iubiti !!!!

Spawn09
    Member

Puteti sa deschideti un nou topic Sportul Studentesc – Chimia brazi cand e meciul?pe 19 tot la 11?

Radu Dobrin
    Member

spawn, pot sa il deschizi si tu daca vrei. Doar ca tu vei fi responsabil de ev. actualizarea/modificarea lui. (fiind singurul care are dreptul de a face modificari).

Spawn09
    Member

prefer sa las pe mana unui moderator eu sunt lipsit de experienta pe acest forum

sorin
    Member
    ultrasro
    Member

Nu trebuie sa faceti o tragedie din 1-1 cu dunarea giurgiu…. o sa vedeti ca petrolul si brasovul vor pierde la giurgiu

Spawn09
    Member

sa dea domnu sa te auda :)

Giani
    Member

Sa vedem. Deja vecinii mei de cartier au devenit foarte belicosi, sunt convinsi ca vor castiga seria detasat etc. Ma rog, inca spera si ei, desi, daca joaca asa cum au facut-o anul trecut (am fost la cateva meciuri pe Ilie Oana, nu m-au impresionat absolut deloc), nici locul 4 nu il vor prinde.

dragos
    Member

important este sa nu pierdem puncte aiurea, caci atunci riscam sa se distanteze adversarii nostri directi (petrolul, bacaul, botosani, brasovul)…

Viewing 11 posts - 76 through 86 (of 86 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.