12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

• This topic has 62 replies, 24 voices, and was last updated 15 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 63 total)
  • Author
    ionut.ro
    Member

De pe prosport

INTERVIU Eduard Badescu, antrenorul Sportului Studentesc este de parere ca miercuri va fi un meci important, in care ambele echipe vor cauta victoria, insa jucatorii sai sunt hotarati sa castige toate cele trei puncte

Sportul Studentesc va primi miercuri vizita Concordiei Chiajna intr-un meci contand pentru etapa a patra a Ligii a IIa.

Domnule Badescu, cum vedeti intalnirea de miercuri?
    Va fi un meci in care ambele echipe vin dupa rezultate bune si vor fi concentrate amandoua pentru victorie. Totusi, noi ne gandim decat la o victorie.

Concordia tocmai a invins categoric Petrolul Ploiesti, echipa care si-a anuntat intentia de a promova…
    Ma bucur ca echipele despre care la inceputul sezonului se spunea ca vor ramane in Liga a IIa au reusit sa faca meciuri bune impotriva celor care se bat pentru promovare! E bine ca exista concurenta, iar spectacolul fotbalistic are numai de castigat. Dupa victoria impotriva Petrolului, vor veni cu un moral ridicat in partida de miercuri!

Credeti ca echipa lui Lita Dumitru are forta de a promova?
    Orice echipa are sansa de a promova. Domnul Lita Dumitru este un antrenor experimentat, iar gandul dansului este sa ajunga cat mai sus.

Nu mai putin de cinci echipe au cate sapte puncte, cum vedeti lupta pentru promovare?
    Suntem abia la inceput. Cred ca dupa zece etape echipele se vor departaja si se vedea diferenta intre ele.

Varga s-a accidentat la Galati, va juca impotriva Concordiei?
    Are o usoara contractura si momentan este incert. Pana la ora meciului vom decide daca va juca sau nu!

Giani
    Member

Pai tocmai, lectia cu calarasenii ar trebui sa ne dea de gandit. Si eu sper sa obtinem cele trei puncte, chiar si un 1-0 ar fi bun, pentru ca la capitolul jucatori suntem peste ilfoveni. Mai sper de asemenea ca Varga sa treaca peste contractura aceea nefericita si sa il avem maine apt de joc, pentru ca incursiunile lui pe flancul stang conteaza enorm in faza de atac. Mai mizez si pe inspiratia lui Badescu, care sa trimita in teren cei mai in forma jucatori.

Dragos Chiva
    Member

@Giani wrote:

Voi veni in peluza. Vedeti ca suporterii din Chiajna au un comportament civilizat, daca mai aud ironii de doi lei gen “tarani” sau invective la adresa lor, va promit ca nu mai calc la meciurile Sportului tot campionatul (nu turul de campionat, ci pana la vara viitoare, nici macar in etapa 34, cu Brasovul, chiar daca vom promova) si voi urmari meciurile fie la televizor, fie pe internet. Si cine mai incepe cu propuneri de sex oral sau isi etaleaza cunostintele de ginecologie la adresa mamicilor sau nevestelor adversarilor ori arbitrilor are promis un fard natural si persistent.

Giani, imi pare bine ca ai pus tu problema asta si fara echivoc.Eu care la meciuri stau la tribuna a II-a -nu fiindca ma deranjeaza ce spun uneori colegii din galerie ci pentru ca vad la fel de bine ce se intampla la ambele porti- nu mi-am permis sa atac acest subiect. Dar este adevarat ca de multe ori, nu pot sa imi dau seama care dintre galerii striga ceva dupa continutul mesajului ci numai daca ma uit in directia respectiva, adica mesajele seamana si sunt de genul celor pe care le-ai descris tu. Cel putin din anul 2001, noi am avut o echipa unica in campionatul in care evoluam tinand cont de arsenalele utilizate de adversari- nu uitati ca am luat doua goluri de la Gloria Buzau pe contraatac in timp ce cate un jucator al Sportului avea nevoie urgenta de ajutor medical lucru de care eu nu imi aduc aminte sa se fi intamplat cu jucatorii nostri in acesti ani- de ce nu am putea avea si o galerie unica? Sper sa nu va suparati ca am fost de acord cu Giani si va rog sa ma credeti ca in perioada mai sus mentionata am ratat participarea ca spectator la meciurile Sportului de acasa, de un numar de ori ce poate fi numarat pe degetele de la o mana.

Ultras
    Member

Nu mai face afirmatii daca nu esti sigur ca poti sa duci la indeplinire ceea ce promiti… Te anunt de pe acum solemn ca daca va fi cazul voi da tonul unui potop de injuraturi… am sa le zic si de sapa si de tarana si de metrou… tot arsenalul…

rapid19pancu
    Member

:P :D 😈 :) zi-le :) o sa le zic si eu 😈

ultrasro
    Member

Daca este cazul doar, nu?

Ultras
    Member

Evident! Actionam pe post de pompieri… 😈

ionut.ro
    Member

Sportul Studenţesc Bucureşti – Concordia Chiajna
    Arbitrii: Victor Stănişteanu – Cristian Guloiu, Dan Popescu – Eugen Panait
    Observator: Vasile Curt

07Ex
    Keymaster

Pana una alta vad ca este 0-1 in min.19.

0-2!!! of

0-3!!!!

cine vroia promovare?

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

Chiajna este un fel de Prefab 2, din multe puncte de vedere…….iata cateva: s-a investit destul de mult in baza sportiva; are un antrenor cu nume si un portar cu nume……a promovat din “C” si sunt ambitiosi.

Dragos, trebuie sa te felicit deoarece ai fost singurul care ai vazut cum Chiajna este un fel de Prefab 2. Ne-au tratat la fel si scorul o arata. Sa vedem cat se va termina deoarece acum este doar 0-3.

Au revenit scorurile jenante!!!!

07Ex
    Keymaster

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Au revenit scorurile jenante!!!!

Hai ca este 0-4. Sa vedem cat se va termina. Poate facem un nou record negativ. Imi place insa cum reusim sa facem aceste recorduri negative cu echipe cu nume “grele” in fotbalul romanesc. 👿

Va doresc inima tare. se pare ca primavara ce se arata in prima etapa s-a cam transformat in neputina. rezultatul de azi, care e cu no comment, dau dreptate celor care puneau ca le este teama de capacitatile noului antrenor. e clar.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 63 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.