12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 63 total)
  • Author
    Tavi
    Member

Hai la Focsani sa luam punctele pierdute!
    Sa dam uitarii cat mai curand ce s-a intamplat azi!
    Jos Nasu si cu Dragomir!
    Jos arbitrii!

mai ziceti si voi 😆

07Ex
    Keymaster

Pana la urma s-a terminat 0-4, dar banuiesc ca se putea si mai rau. Astept relatari de la cei care au fost prezenti pe stadion.

In orice caz voi face cateva remarci referitoare la starea mea de spirit dupa acest meci. Dupa cum bine stiti nu sunt genul care sa ma plang si nici nu-mi place, dar cred ca meciul de astazi a fost ultima picatura intr-un pahar care de mult statea sa dea pe dinafara.

Nu stiu care a fost motivul acestei infrangeri, dar banuiesc ca vom afla curand. In trecut am pierdut la asemenea scoruri datorita jucatorilor care au vrut sa protesteze, si desi nu prea sunt de acord cu astfel de practici, am inteles macar ideea si am acceptat-o.

Ce nu inteleg acum si nu mai vreau sa accept este motivul acestei infrangeri categorice. Daca am fi pierdut cu 1-0 sau 2-1 as mai fi inteles, dar 4-0 acasa cu Chiajna? Totusi asa ceva nu se poate. Nu stiu cine este de vina si sincer sa fiu nici nu ma intereseaza.

Sunt suparat insa ca de atatia ani ne framantam de pomana cu echipa asta, unii din noi cu asociatia suporterilor, altii ducandu-se la meciurile din deplasare, altii cu site-ul, altii cu mai stiu eu ce, si asta pentru ce, ca jucatorii sa faca greva si sa nu vrea sa joace, ca alta explicatie nu am dupa scorul de azi.

Dupa parerea mea este o rusine cum suntem tratati de acesti jucatori care nu au nici un fel de respect fata de suporteri. Cand li se scoala ca nu vor sa joace, nu joaca.

Foarte bine, incepand de astazi m-am decis ca nici pe mine sa nu ma mai intereseze de ei sau de aceasta echipa. Nu vad dece mi-as pierde timpul cu aceasta echipa si cu acesti jucatori cand jucatorii si conducerea actuala nu dau doi bani pe mine ca suporter.

Din respect pentru voi ceilalti suporteri voi lasa site-ul si forumul deschis, si probabil voi intra din cand in cand pe forum sa vad daca este nevoie de ceva, dar altfel pentru mine echipa Sportul Studentesc este un subiect inchis pana cand nu voi fi tratat cu respect din partea clubului si a jucatorilor.

cameliu
    Member

Jenant!

Cite sate gen Modelu si Chiajna isi mai bat joc de noi in Regie?
    Pina unde merge umilinta???

adi
    Member

am ingrata sarcina de a fi primul care a fost la stadion si care relateaza aici.
    va spun doar atat: cuvintele sunt de prisos.
    punct.

Spawn09
    Member

oare se repeta istoria de anul trecut cu buzau si prefab?

Tavi
    Member

@adi wrote:

am ingrata sarcina de a fi primul care a fost la stadion si care relateaza aici.
    va spun doar atat: cuvintele sunt de prisos.
    punct.

stiu ca ti-e greu Adi dar sune-ne totusi mai multe …. eu inca nu-mi revin … cum s-a ajuns aici??? si unde trebuie sa ajungem? care este reactia conducerii clubului? care este reactia suporterilor?

CIPIKA
    Member

din punctul meu de vedere jucatorii sunt de vina pt cele intamplate nu antrenorul pt ca vor sa-iu faca ca lui cezarica.Sa plece uni din jucatori care nu merita sa imbrace tricoul sportului

in primu rand…secareanu ma faci de ras cu acest nume pe forum
    despre meci,jenant dar pot spune ca la 2 0 am avut 2 3 ocazii importante,apoi…4 0…nimic de zis…nici fruntea sus nu pot zice :(

ionut.ro
    Member

Si eu am fost la stadion, sincer nici nu stiu ce as putea sa spun, parca tot nu-mi vine sa cred, revad meciul pe sport.ro si tot nu-mi revin…
    Am ajuns la stadion in min 10. Galeria era deja suparata pe arbitru pentru un 11m neacordat. Golul a venit repede in min 18, o degajare pe spate a lui Patriche in capul unui atacant advers – de unde mingea descrie o bolta imparabila pt Popescu iesit in 6m, apoi ilfovenii trag de timp fara jena, Sportul ataca dar cu muti nervi, fara luciditate, faulturi comise in atac la mingi deja pierdute, care nu fac decat sa treaca timpul… Ciubotariu, mereu lent scapa singur dar trage in portar, la faza asta Vintila se accidenteaza si este inlocuit de portarul lor de rezererva, unul Toma, care urma sa ne manince zilele…Desi Sportul de senzatia ca domina, golul vine in final de repriza la poarta noastra, Ciupe este ridiculizat pe dreapta, centrare la coltul scurt, reluare in portar, mingea loveste bara laterala, revine in teren, topaie prin careul nostru, de unde nimeni nu reuseste s-o degajeze, un chiajnean o catapulteaza in transversala, de unde cade in poarta. Sportul a avut 15 min mai bune in startul reprizei a 2-a, au intrat Stanga si C.Gheorghe, au fost cateva centrari in careul advers, portarul lor a scos tot inclusiv o reluare sub transversala a lui Stanga. Golul lor a venit pe contraatac, apoi Postolache a fost eliminat pt al 2-lea galben, Sportul a mai avut o bara (sut Nicola de la mare distanta), oaspetii au prins chef de joc si au inceput sa ne alerge, partea stanga a defensivei noastre e bulevard, de acolo vine golul 4 sut de la distanta la coltul lung la care Popescu n-a avut nici o reactie. A fost si golul 5 din foarfeca, anulat pt ofside, au mai fost si ratari ale noastre
    Intamplator langa mine au stat jucatorii accidentati/suspendati de la Concordia, din ce discutau in timpul jocului:
    – Sportul mai sta vreo 2 ani in B (asta o spuneau de la 0-0), spre final si-au schimbat parerea – ajungem mai repede in C
    – portarul lor a avut mare “bulan”, a mancat stiti voi ce dimineata…, nu-l mai scoate Vintila din poarta
    – s-ar putea ca nici ei sa nu mai prinda echipa
    – prima lor de victorie in deplasare 500 euro
    – nr 10 de la ei, unu’ Mihalache, fost pe la Dinamo ne-a facut varza, a lucrat 3 goluri, a scos cartonase galbene
    – atacantii nostri sunt cu 2 viteze sub fundasii lor, Ciobotariu n-a jucat nimic

Radu Dobrin
    Member

mie mi s-a parut ca ciobi, paradoxal, a jucat chiar bine. Sint mai putin trist la meciul asta decit la cel cu otopenarii….

ashone
    Member

stati linistiti: am batut deja 2 contracandidate la retrogradare-D2 si dunarea galati la ele acasa. acum tre sa batem la focsani care au 0 puncte. badescule, daca batem tot de la locul 8 in jos scapam de C. cum nu stii ce e aia C? e o divizie mai de la tara, da daca vrei sa vezi tara inscrie-te la un circuit la o agentie de turism si lasa-ne pe noi sa ne vedem de treaba. nu tre sa duci echipa asta in C ca sa vezi tu romania..

ionut.ro
    Member

Suporterii si-au incurajat echipa pe tot parcursul jocului, au cerut demisia lui Badescu la 0-4, au scandat numele lui Dedu (nefolosit), Vio Ferfelea (cred ca cel mai bun de la noi azi), l-au injurat pe Dragomir si pe arbitru. Referitor la arbitraj, nu mi s-a parut chiar criminal, dar au fost cateva decizii discutabile (faulturi/intrari atletice) in favoarea oaspetilor, oricum adversarii se tavaleau de mama focului pe gazon in prima repriza. Spre final le trecuse…
    S-au simtit din plin absentele lui T.Balan si Varga accidentati – se zice -, jucatori de creatie care pot destabiliza o aparare prin dribling, dar ma refer la Balan si Varga de acum 2 ani, ei lipsesc acum de multe ori si cand sunt pe teren…
    Nu cred ca jucatorii au jucat intentionat prost, unii chiar atat pot (ma refer la Ciobotariu, Cazan, Patriche – mi s-au parut cei mai slabi, Popescu a gresit la golul 4 si partial 1 si 2, a avut si vreo 2 interventii bune). Problema e ca ne lipseste luciditatea si sangele rece la constructie. Foarte multi nervi care nu fac decat sa ne faca noua rau, jucatorii sunt mai atenti la arbitraj decat la adversari, atacam dar uitam sa ne si aparam – la fazele noastre de atac oaspetii se aparau cu 7 jucatori, noi ne aparam la atacurile lor cu doar vreo 3-4 – restul se pierdeau pe drum, cel mai trist imi pare ca a disparut seriozitatea si placerea de a juca fotbal pe teren, indiferent de scor si de adversar.
    Intram pe teren “ofticati” ca suntem inca in B, asteptam sa castigam de la sine, daca mai greseste si arbitrul o faza-doua ne facem foc si para, daca mai si ratam din pozitii clare, daca adversarul stie ceva fotbal este deja foarte greu…
    A, sa nu uit, chiajnenii erau de parere ca Brasovul va promova la pas, apoi Otopeniul

Zibling
    Member

Bine zis, Ashule. Insa, nu Badescu e de vina… el atat poate! Cel care l-a angajat aici la Sportul este de vina, ca nu are tupeu sa bage mana mai adanc in buzunar, ca sunt sigur 3-4 antrenori si de calibru si in crestere care vor sa-si mai faca mana pe la echipe cu jucatori dornici de afirmare precum Sportul.

Privind meciul de azi, cateva cuvinte:
    – 2 faze care pareau a fi de penalty pt noi, la revederea meciului la TV mi-au dovedit ca arbitrul nu a fost chiar tampit
    – insa un prim cartonas galben prea usor acordat lui Postolache s-a cumulat cu un nou cartonas galben al sau in repriza a 2-a si am jucat in 10 oameni din acel moment
    – in prima repriza Secareanu si Patriche au luftat atat de des, incat eu credeam ca fac misto de noi, spectatorii; cam lor li se imputa primul gol
    – apoi, la 0-2, Ciupe a fost driblat lejer, iar S.Popescu nu a pazit bine coltul scurt, iar mingea s-a scurs impardonabil pe acolo pana in mijlocul careului mic
    – golurile de 0-3 si 0-4 au venit in repriza a doua cand schimbarile total neinspirate ale lui Edi Badescu au adus inedita formula 2-4-4 fara fundasi laterali; Ciupe a jucat ceva intre fundas central si mijlocas in repriza a 2-a; C.Gheorghe a mai iutit ceva jocul, A.Stanga a mai tras spre poarta, dar nimic, tot Chiajna a inscris prin 2 contra-atacuri
    – iar la mijloc in repriza a doua am mai sesizat ceva: cred ca Ferfelea si Nicola se urasc de moarte, nu si-au dat deloc pase unul altuia pt a construi faze, ori chiar asta am vazut eu in fotbalul modern – exemplu, Germania in seara asta (in amicalul cu Romania) – mijlocasii paseaza intre ei in preajma careului advers precum la handbal pe semicerc; ai nostri insa nu, Doamne fereste! 😥

07Ex
    Keymaster

DEZASTRU IN REGIE

UMILIT Constantin Secareanu nu a putut face nimic pentru a împiedica esecul usturator al Sportului

CATEGORIC Elevii lui Lita Dumitru s-au distrat cu “studentii”.

Prin prisma locurilor ocupate înaintea partidei, meciul din Regie dintre Sportul (4) si Concordia (7) se anunta un derby.

Numai ca, în prima parte a întâlnirii, a existat doar o echipa, cea oaspete. Bine asezata în teren de Lita Dumitru, gruparea ilfoveana a fost si în gratiile Zeitei Fortuna. In minutul 19, Patriche a încercat sa degajeze balonul, acesta l-a lovit în cap pe atacantul Petrescu si a poposit în poarta “studentilor”. Pâna la pauza a fost 2-0 pentru Concordia, Pena (45) reusind sa împinga mingea în poarta din apropiere, la o noua bâlbâila a gazdelor.

Schimbarile efectuate dupa pauza de Edy Badescu pareau sa revigoreze Sportul. Numai ca suturile lui Ciubotariu, Curelea si Stânga au fost parate senzational de portarul Marius Toma. Iar de marcat au facut-o tot ilfovenii, de doua ori. Astfel, Concordia a câstigat categoric, profitând si de framântarile din tabara alb-negrilor. Persoane apropiate gruparii din Regie au vehiculat varianta ca jucatorii nu-l mai agreeaza pe antrenorul Badescu, iar absentele lui Balan si Varga nu ar avea suport medical.

E una din cele mai frumoase zile din viata mea de antrenor. Nu credeam ca o putem învinge în aceasta maniera pe Sportul.

Lita Dumitru, antrenor Concordia Chiajna

BERTI
    Member

@ultrasro wrote:

Jucam cu calm, doar nu suntem animale si le dam 4 sa le ajunga!

ma ovidiule, tu tii cu chiajna!!!!
    ai avut gura spurcata! sa nu mai dai pronosticuri! te roooog!!!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 63 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.