12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 12.09.2007 Sportul Studentesc – Concordia Chiajna 0-4(0-2)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 63 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

lol ;)

Giani
    Member

Joc penibil, rezultat pe masura. Mai mult nu comentez. Macar daca ne-ar fi batut o echipa serioasa: in prima rewpriza fundasii nostri erau cu vaca la raze, a fost executia nefericita a lui Secareanu (nicidecum Patriche) la primul gol, apoi balbaiala generalizata de la golul 2, si mai departe nu a mai contat. Diferenta dintre acel 2-4-4 al lui Cezarica la celebrul 5-6 cu Dinamo si acest dezastru de meci a fost ca macar atunci aveam atacanti, care stiau sa infiga mingea in atze. Ieri nu am avut nici macar atat; decat poate ceva ghinion, la executia de efect a lui Stanga (“foarfeca” trimisa direct sub transversala, scoasa de Toma in corner), si o bara la 0-4, cred ca a fost Ciobi. In rest pasele nu s-au legat deloc, pana sa intre Stanga toate centrarile plecau pe sus, dupa intrarea lui Andrei, toate pasele din lateral mergeau pe jos. Desi a jucat foarte bine la Galati, Dedu nu a parasit banca de rezerve. Mai mult, este acuzat in mod aboslut gratuit ca il vrem in teren pentru ca mai sta la o barfa cu noi dupa meci, ceea ce este foarte fals: il vrem in teren pentru ca monsieur Depardieu joaca de fapt cu un singur fundas autentic, Secareanu, care fiind atat de singur mai si greseste.

In ce priveste arbitrajul, nu comentez decat doua erori: una punctuala, primul avertisment acordat lui Postolache, si fragmentarea inutila a jocului atunci cand ilfovenii comiteau un fault la centrul terenului si mingea pleca (relativ) periculos in posesia noastra.

Dar ce au jucat ai nostri depaseste cu mult limitele bunului simt: daca nu tin mortis sa faca misto de noi, in mod cert isi bat joc de propriile lor cariere. Indolenta, superficialitate, lipsa de profesionalism. Cam in aceasta nota au evoluat minim cinci sau sase jucatori. Pacat de efortul lui Ferfelea, de dorinta lui Stanga sau incursiunile lui Mandinga, ai nostri au intrat pe teren verze si au iesit verze murate.

dragos
    Member

SUNTEM DESCULTII SERIEI !!!!!!!!!!!!!! 😆 😆 😆 😆 😆
    nici nu stii, Cazimir, cat as fi vrut sa ma insel in privinta ilfovenilor….insa..
    fratilor, “pustii”ilfoveni si-au batut joc de “gasca puerila si varza”…..nu am vazut demult in regie, cum oaspetii faceau triunghiuri de pase, iar ai nostrii parca erau spectatori; nici nu intentionau sa intre la minge.

SUNTEM ECHIPA lu’ PESTE STAVRIDU’ si antrenoru’ lu’ PESTE GUVIDU’, dar sa nu uitam de dom’ patron RECHINU’ !!!!!!!!!!!!!!! hahahahahahahaha

badescu nu uita,
    CANADA e casa ta !!!
    LA REVEDERE – iti spunem LA REVEDERE !!!!! (bis)

S.O.S. S.O.S. cautam aparatori si portar !!!! S.O.S.

nu va faceti griji, caci SCAPAM de DIVIZIA C !!!!

am vazut la tv doar repriza secunda, in care am avut cateva ocazii (in primele 20 min), insa totul a fost UN MARE ZEROOOOO !!!!
    ma tot chinuie o intrebare retorica: CIOBI e jucator sau purtator de tricou ?????!!!!!!!! aveti un raspuns pentru maine ????

RUSINE SA LE FIE TUTUROR (incepand de la “cap” pana la “picioare”)!!!!

PS: mai este cineva optimist ??? hihihihihihi

Zibling
    Member

Optimisti nu e cazul (Ovidiu e singurul cu aceasta calitate), realisti insa – da. Si eu zic ca scapam anul asta de C. Se vor duce acolo Focsaniul, Intergaz si Dunarea Galati, parerea mea.

sircos
    Member

ma doare capul de ce citesc pe aici :? lool, 0-4 acasa cu chiajna 😡

ultrasro
    Member

Privitor la Concordia Chiajna eu va spun ceva: sa priviti cu atentie clasamentul seriei peste 30 de etape si sa-mi spuneti atunci ce o sa observati ;) apoi mai comentam.

Giani
    Member

Parca am avut gura pocita cand am zis ca vom avea viatza grea cu Chiajna. Ii vazusem duminica, cu Petrolul, si doar comparand ce jucasem noi la Galati cu ce au jucat ei acasa, mi-a fost suficient sa am temeri. Dar parca nici la asemenea umilinta nu ma asteptam.

Zibling
    Member

Ok, Giani, atunci cu siguranta ta debordanta… mai da-mi un raspuns, te rog:
    – de la amicalul castigat de noi cu 5-1 cu aceiasi jucatori de la Chiajna, ei s-au mai intarit sau noi ne-am mai prostit? :?

MarcAntoniu
    Member

Cine a avut ideea sa jucam amicale cu echipe” din aceeasi serie ?
    A fost 0-4 si sunt trist, in aparare am jucat cu marcaj la om sau in zona ? 😡 …dar este doar un meci si tot mai cred ca, Sportul Studentesc va promova in acest sezon. Daca se marca un gol din ocaziile avute altfel era jocul la final.
    FORZA SPORTUL STUDENTESC !

mkg
    Member

???????????????????( marile dureri sunt mute!!!)
    Sa nu le fie frica jucatorilor caci voi tine cu Sportul si cand vor juca in C !
    RUSINE INSA AR TREBUI SA AIBE FIINDCA IN DOI ANI DE B MANDRIA GASTII NEBUNE AU TRANSFORMAT-O IN OBISNUINTA UMILINTEI

stefan
    Member

Chiajna, Chitila, Ciorogarla, Cernica…
    Eu raman la ideea ca daca scapam de portarul(ii) de acum, si apararea va juca putin altfel. Orice aparare care nu este sigura pe portar incepe sa dea chix. Nu-s ei grozavi, dar ar putea sa faca mai bine.
    Intr-adevar, cand o iei cu 4-0 acasa de la Chiajna, mi-ar cam fi jena sa promovam!

Giani
    Member

@Zibling wrote:

Ok, Giani, atunci cu siguranta ta debordanta… mai da-mi un raspuns, te rog:
    – de la amicalul castigat de noi cu 5-1 cu aceiasi jucatori de la Chiajna, ei s-au mai intarit sau noi ne-am mai prostit? :?

Nu stiu daca la ei in lot au aparut modificari, dar in nici un caz nu poti afirma ca ai nostri au jucat ceva miercuri.

07Ex
    Keymaster

In meciul cu Concordia, in min.79, cine a intrat in locul lui Ciubtariu, Lung sau Lungu? N-am stiut ca avem doi jucatori cu aproape acelas nume.

ultrasro
    Member

A intrat Lungu.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

A intrat Lungu.

OK, multam Ovidiu.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 63 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.