12.09.2009 Sportul Studentesc – Sageata Stejaru 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 12.09.2009 Sportul Studentesc – Sageata Stejaru 2-0(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 5-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 12.09.2009, ora 11:00, stadion Regie.

dragos
    Member

1 solist

Zibling
    Member

Eu zic ca asta e un alt meci in care vor cam tremura chilotii pe noi, si nu vad un rezultat bun la final :(

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Eu zic ca asta e un alt meci in care vor cam tremura chilotii pe noi, si nu vad un rezultat bun la final :(

Hai mai Zibling, nu mai fii asa pesimist. :D

dragos
    Member

@Zibling wrote:

acum ai preluat tu “modelul” meu ?? :-w :-? :-w :-?

Va fi un meci destul de dificil pentru ai nostri,insa asa cum spune vechiul proverb “Victoriile aduc victorii” ar trebui ca dupa doua succese rasunatoare sa mai vina inca unul.Totusi nu vreau sa fiu luat de val,asa ca sunt realist;daca e sa obtinem o victorie poimaine in “Regie” aceasta va fi la unul,maxim doua goluri,iar asta e o predictie optimista.Ai nostri sunt obositi dupa ultimile doua meciuri,pe cand Stejarul care a fost eliminata demult din Cupa au avut o saptamana de odihna,asa ca vor fi mai proaspeti in teren.Oricum,o sa fiu prezent pe stadion sa ii sustin atat cat pot :)

dragos
    Member

“arcasii” nu joaca bine acasa, daramite in deplasare……speram, sa greseasca toate sagetile catre tinta (poarta). B-) B-)

PS: nepotul unui coleg este junior la Sportul si a fost chemat la meciul cu snagov, ca sa fie copil de mingi, iar sportul a marcat 5 boabe; la meciul de miercuri (din cupa) a fost chemat din nou, iar rezultatul il stim cu totii (5 boabe).
    asadar, a fost chemat si Sambata…..rezultatul, speram, sa fie ca si precedentele. :ymapplause: :ymapplause:

ultrasro
    Member

Sper sa jucam la fel de bine ca sambata trecuta si sa obtinem o noua victorie!

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca pe astia ii vom bate, nu cu 5-0 dar macar la 2 goluri diferenta.

multi
    Member

min 40. Hai ca am dat unul! Incepusem sa ma intreb…. De-acum am pretentii…

partea adoua incepe si mai bine , min 47, 2-0! Mda, asa mai merge.

dragos
    Member

in prima repriza oaspetii au avut o transversala, apoi i-am “calarit”.

Meci bun facut de ai nostri,au meritat pe deplin victoria.In ultimile 20 de minute au cam lasat-o mai moale totusi si puteau sa se arda in vreo doua randuri,dar nici “stejarii” nu au fost prea inspirati in fata portii.Eu am zis ca va fi un meci destul de dificil si s-a vazut asta pe teren,mai ales la transversala lor de la scorul de 0-0;daca ar fi bagat-o in ate atunci cu greu am mai fi putut marca vreun gol,deoarece s-a vazut clar de la inceputul meciului ca ei trageau la un egal,dar bine ca s-a terminat totul in favoarea noastra.

Rodul muncii lui Tibor Selymes se vede clar in jocul echipei noastrei,eu,personal,fiind foarte multumit de felul in care ne-am comportat in ultimile 3-4 meciuri.Sa vedem acum in deplasare cu Farul ce o sa facem,deoarece acesta va fi un adevarat test pentru ai nostri.Chiar daca “rechinii” par a fi in degringolada,totusi au un lot destul de valoros si niste suporteri foarte inflacarati ce cu siguranta vor pune presiune pe baietii nostri.

CINSTE LOR,CINSTE LOR,CINSTE LOR STUDENTILOR :ymapplause: :ymapplause:

cameliu
    Member

E f. bine! Victorie fara gol primit! 3 puncte!

Ce e remarcabil e ca am dat din nou goluri pe final si inceput de reprize! Si asta arata ca stam binisor cu moralul!!!

2 0 scurt….mergem bine B-) ferfelea este in mare forma….bun asa B-)

laucantona
    Member

Ma bucur si eu pt cele doua victorii din campionat. La mai mare. Daca are cineva caseta tehnica sa o posteze, va rog.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.