13.03.2011 Sportul Studentesc – Gaz Metan Medias 0-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 13.03.2011 Sportul Studentesc – Gaz Metan Medias 0-1(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • Author
    dragos
    Member

oaspetii au castigat nemeritat cu un penalty inventat, dar si datorita cretinului-dobitocului-imbecilului ferfelea
    am pierdut ca, de obicei, italieneste 0-1….suntem maestrii acestui scor.
    oaspetii nu au jucat nimic, nimic, nimic….nu stiu cum sunt astia pe locul 7-8 :)) =))

noi am jucat binisor, am alergat, am pasat (uneori prea mult), avut si ceva ocazii….insa majoritatea atacurilor se terminau la 17-18m.

cand am primit penalty m-am bucurat, insa cand am vazut ca, va executa domnisoara ferfelea stiam rezultatul.
    domnisoara ferfe a mai ratat inca 2 asemenea lovituri: cu steaua si cu u cluj.

domnisoarei ferfe i-am umplut frigiderul cu carne prrroaspata, care ii va ajunge pana la Revelion =)) :))
    sa nu mai dea banii pe mezeluri, branzeturi, caci are de toate in frigider.

CIPIKA
    Member

Singura noastra sansa sa nu cadem in divizia C ar fi ca in timpul campionatului sa se retraga vreo 4 echipe si sa nu cada nimeni in C
    :ymparty:
    Numai sa sa nu se intoarca impotriva noastra si sa ne faca Siman vreo surpriza sa ne desfiintam tocmai noi :((

Tavi
    Member

Bai Ashule!
    Chiar in halul asta te-ai scarbit de nici reteta nu ai mai bagat la interval :ymsick:
    Konec barem gaspadin siman!

razvanR
    Member

Este primul meci din Regie din acest campionat pe care nu-l vad de pe stadion. Am urmarit mai devreme inregistrarea meciului.

S-a facut intr-un fel dreptate celor care au promovat anul trecut dar care au fost nedrept scosi din echipa la inceputul campionatului de Balan, Varga, Patrascu, Farmache, Ratiu, Chihaia etc (toti jucatori de mare valoare dar care nu au fost pregatiti mental sa revina cu succes la Sportul Studentesc).

Mi-a placut azi toata echipa dar in mod special Dobre care a sta bine in teren si nu a gresit pase. Ratarile noastre sunt problemele noastre fie ca sunt chiar penalty-uri. Am jucat mai bine decat adversarul, am alergat, nu am fi pierdut niciodata meciul asta daca arbitrul nu ar fi inventat acel penalty pentru celebra echipa Gaz Metan Medias, un fel de Victoria Branesti a Transilvaniei.

ESTE AL 5-LEA MECI CONSECUTIV CAND ARBITRUL INFLUENTEAZA DIRECT REZULTATUL SI PIERDEM LA UN GOL DIFERENTA (urziceni, galati, dinamo, bistrita, gaz metan): a castiga dintr-un 11m inventat este VICIERE DE REZULTAT!

In acelasi timp:
    – Steaua castiga ajutata de arbitri cu un gol marcat din off-side: VICIERE DE REZULTAT;
    – DInamo castiga un singul meci in 2011, acela in care a fost ajutata de arbitru;
    – Rapid castiga un singur meci in 2011, acela in care este ajutata de arbitru;
    – CFR, fara arbitri, n-a batut pe nimeni pana acum in 2011.

Toate echipele din liga 1 au cam aceeasi valoare astfel ca o decizie eronata a arbitrului inseamna de fapt drumul de la victorie la infrangere sau invers! Arbitrii fac in mare masura clasamentul.

claudease87
    Member

poate o sa ma injurati dar eu am fost exact in spatele porti. la atins clar. si intrebarea mare e… de ce a trebuit sa bage picioru acolo. daca tot il baga sa-l bage frate la minge.

maxim… a stricat jumatate din actiuni. preluare la 5 metri suturi la 20 de metri de poarta.

claudease87
    Member

la tv am vazut si eu ca s-a aruncat ala dar eu tin minte ce am vazut la stadion. de atins la atins clar… nicio treaba cu mingea. oricum… ferfelea… mai bine batea niculescu.

cine era jucatorul ala de la final care zicea la galerie sa intre ei? Doamne… dupa ce ca sunt lemne mai fac si gat.

teo
    Member

al lor a fost mai penalty decat al nostru. nu de asta am pierdut ci din cauza indolentei si a neputintei. nu vom castiga vreun meci daca continuam jocul asta steril cu multe pase care se opresc la limita careului si fara a pune in pericol real poarta adversa,

pana la urma, dupa cum zicea si zibling parca, poate o escala prin C sa fie de bun augur si ne intoarcem peste 4-5 ani cu o alta echipa si un alt finantator dornic de afirmare. si oricum ar fi nu vad vreo sansa de revenire la performanta mai devreme de 3-4 ani din stadiul actual de dezastru absolut.

razvan
    Member

@claudease87 wrote:

poate o sa ma injurati dar eu am fost exact in spatele porti. la atins clar. si intrebarea mare e… de ce a trebuit sa bage picioru acolo. daca tot il baga sa-l bage frate la minge.

Eu sunt de acord. Adica, mai minimal, mai teatral, dar la standardele pentru penaltyuri din Romania, se cam da. Or mai fi si locuri cu standarde care lasa jocul mai liber.

ashone
    Member

@Tavi wrote:

Bai Ashule!
    Chiar in halul asta te-ai scarbit de nici reteta nu ai mai bagat la interval :ymsick:
    Konec barem gaspadin siman!

nu m-am scirbit da’ simbata am fost la balta, am prins un biban si 3 kile de vin. logic, ieri am zacut. a fost o mahmureala cam nasoala, nu mai am 25 de ani.

dragos
    Member

fratilor, eu cred, ca Tene este masochist !!!! :-ss

pai, domnisoara ferfe a ratat alte 2 penalty-uri si el tot insista sa execute…… :ymdevil:
    probabil, la antrenament o baga in halau din/prin toate pozitiile, insa in oficiale….. X(

noroc, ca Tene e un antrenor linistit……daca era Cartu sau Halagian – domnisoara ferfe avea deja ochii “fardati” si se lasa de fotbal

dragos
    Member

@razvanR wrote:

ESTE AL 5-LEA MECI CONSECUTIV CAND ARBITRUL INFLUENTEAZA DIRECT REZULTATUL SI PIERDEM LA UN GOL DIFERENTA (urziceni, galati, dinamo, bistrita, gaz metan): a castiga dintr-un 11m inventat este VICIERE DE REZULTAT!

Razvane, ce spui de domnisoara ferfe ? sau pe ea nu-o vezi ??
    d’aia nu am remizat in acest meci…..

nu trebuie sa te raportezi la jocul echipelor mari din campionat (steaua, dinamo, rapid, cfr, timisoara)…ti-as sugera sa urmaresti evolutiile echipelor nou promovate si apoi sa vezi cam pe unde (la ce divizie, ma refer) joaca saraciile noastre =)) :))
    suntem LA GARA demult…..suntem “varza de regie”.

claudease87
    Member

@razvan wrote:

@claudease87 wrote:

Eu sunt de acord. Adica, mai minimal, mai teatral, dar la standardele pentru penaltyuri din Romania, se cam da. Or mai fi si locuri cu standarde care lasa jocul mai liber.

in romania nu eista joc liber. poate si datorita jucatorilor, ori simuleaza ori daca se joaca “mai tare” isi rup picioarele uni la alti. sunt unele faza cum a fost si ieri cand un jucator se da accidentat, il scoate in afara terenului apoi in secunda urmatoare e in picioare sa intre pe teren.
    pentru faza asta la mine as fi 2 solutii: ori ii da galben ca pana la urma tot simulare a fost…
    ori il lasa sa stea in afara terenului 1-2 minute… data viitoare daca vrea sa joace fotbal sa stea in teren.

mi se pare logic. Vrem noi sa avem fotbal ca in anglia dar… suntem la ani lumina

ashone
    Member

@dragos wrote:

@razvanR wrote:

Razvane, ce spui de domnisoara ferfe ? sau pe ea nu-o vezi ??
    d’aia nu am remizat in acest meci…..

nu trebuie sa te raportezi la jocul echipelor mari din campionat (steaua, dinamo, rapid, cfr, timisoara)…ti-as sugera sa urmaresti evolutiile echipelor nou promovate si apoi sa vezi cam pe unde (la ce divizie, ma refer) joaca saraciile noastre =)) :))
    suntem LA GARA demult…..suntem “varza de regie”.

ei, ferfelea e distrus saracu’ de conspiratia impotriva ssb…deci de aia…in rest numai bine, incep sa imi revin din vin… :ymhug:

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

noroc, ca Tene e un antrenor linistit……daca era Cartu sau Halagian – domnisoara ferfe avea deja ochii “fardati” si se lasa de fotbal

Zau ca ai dreptate. Eu, din fericire eram in avion la ora disputarii meciului, si deci nu am avut cum sa ma ambalez si bine imi pare ca nu am facut-o.

Daca nici pe Gaz Metan n-o batem acasa, eu zic ca nu avem cum sa facem baremul. Pacat! :(

Ai nostri sunt rupti complet. Ne rasfiram pe tot terenul si nu suntem in stare sa legam mai mult de cinci pase.
    Cand se pierde mingea pe atac toti se retrag haotic si fug ca niste curci bete pe teren, nu ataca nici unul pe purtatorul de minge ce sa mai vorbesc de dublaje sau alte lucruri de tipul asta.
    Daca ar veni nenea Multescu poate am mai salva si noi ceva si poate am avea mai multe sanse sa ramanem la anul in B chiar daca mergem cu o penalizare mai mare de 10p.
    Irimia era jucatorul nemultumit care ne spunea sa intram noi pe teren. Dar in loc sa ne vada padurea din tribune mai bine s-ar uita la copacii de pe teren.
    In dinamica jocului de pe teren nu mi s-a parut penalti dar la televizor parca duce piciorul pe directia de deplasare a jucatorului de la medias, oricum inutil caci era intr-o zona neutra fara prea mari sanse, deci se putea dicta penalti.
    La noi Fefeleaga a ferfelito ca de obicei si nu am reusit sa acumulam nici un punt returul asta.
    Poate pauza de 2 saptamani care vine il va ajuta pe Mister Multescu sa rederseze corabia care se scufunda, la fel ca si planeta. :(( :))

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.