13.03.2011 Sportul Studentesc – Gaz Metan Medias 0-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 13.03.2011 Sportul Studentesc – Gaz Metan Medias 0-1(0-0)

Viewing 8 posts - 46 through 53 (of 53 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Acum am citit si eu in ziar si am vazut ca Ferfelea a ratat un 11m in min.78. Dupa ce ca nu suntem in stare sa castigam, mai ratam si penaltiuri care ne-ar aduce puncte. Macar daca luam un punct din meciul cu Gaz Metan si tot era ceva. Am fi cazut in B cu un punct mai putin penalizare.

razvanR
    Member

viewtopic.php?f=12&t=2305&start=105

Se demonstreaza ca Sportul Studentesc este pur si simplu macelarita de arbitri, pana acum, in acest sezon.
    Se demonstreaza ca arbitrii influenteaza decisiv si bulverseaza tot clasamentul.
    Se demonstreaza ca principala cauza a numarului mic de puncte pe care le-am acumulat sunt erorile de arbitraj!

quod erat demonstrandum!

dragos
    Member

@razvanR wrote:

http://www.sportulstudentesc.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=2305&start=105

Se demonstreaza ca Sportul Studentesc este pur si simplu macelarita de arbitri, pana acum, in acest sezon.
    Se demonstreaza ca arbitrii influenteaza decisiv si bulverseaza tot clasamentul.
    Se demonstreaza ca principala cauza a numarului mic de puncte pe care le-am acumulat sunt erorile de arbitraj!

quod erat demonstrandum!

nu trebuie sa dam toata vina numai pe arbitraje….

o parte din vina este interna:
    – jucatorii sunt neseriosi;
    – sile nu i-a platit, iar acum isi fac de cap;
    – nu am avut un antrenor care sa se impuna;

07Ex
    Keymaster

Sunt de acord cu tine Dragos. Nu putem da vina numai pe arbitraje. In meciul cu Gaz Metan, Ferfelea a ratat un penalty pe care, daca-l transforma, rezulta intr-un punct in clasament.

Eu zic ca de vina sunt jucatorii pentru modul in care abordeaza meciurile, antrenorul, care este inexistent si care nu are experienta, si, bineanteles, Siman, care nu a platit jucatorii de nu stiu cand. Pai daca ar fi platit jucatorii (si staff-ul tehnic), nu cred ca eram in situatia in care Balan sa nu vrea sa joace, poate nici Patrascu n-ar fi plecat, si poate, cine stie, Selymes ar fi ramas si el la echipa. Asa, s-a ales praful de echipa asta.

dragos
    Member

din prosport:

Partida dintre Sportul şi Gaz Metan intră de ieri în categoria meciurilor dubioase, după ce mai multe surse din cadrul clubului din Regie au dezvăluit că la lovitura de pedeapsă acordată Sportului, Ferfelea i-ar fi indicat lui Pleşca colţul pe care va bate.

“Toţi jucătorii au văzut când Viorel (n.r. – Ferfelea) i-a făcut cu ochiul drept lui Pleşca”, au dezvăluit cei prezenţi pe teren. Inclusiv faultul în careu al lui Patriche la Hoban este incriminat de oficialii “studenţilor”, care consideră că intrarea dură a fundaşului de la Sportul a fost prea evidentă.

Gaz Metan Mediaş a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Sportul Studenţesc. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Eric, în minutul 66, din penalti. Acesta a transformat penaltiul dictat de arbitrul Sebastian Colţescu după faultul comis de Patriche asupra lui Hoban. În minutul 78, Ferfelea a ratat o lovitură de pedeapsă obţinută tot de el după un fault comis de Agaki.

teo
    Member

ce zici ashone, incepe sa semene cu scenariul descris de mine?

ashone
    Member

@teo wrote:

ce zici ashone, incepe sa semene cu scenariul descris de mine?

;;) de duminica incep sa pariez. :ymcowboy:

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 8 posts - 46 through 53 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.