13.04.2013 CF Braila – Sportul Studentesc 7-0(5-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 13.04.2013 CF Braila – Sportul Studentesc 7-0(5-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a XXI-a a Ligii a 2-a, Seria 1.
    Sambata, 13.04.2013, ora 13:00, Stadion: Municipal (Braila).

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Meci contand pentru etapa a XXI-a a Ligii a 2-a, Seria 1.
    Sambata, 13.04.2013, ora 11:00, Stadion: Municipal (Braila).

Astia au fost aia cu care am jucat in tur pe stadionul Dinamo II si n-au miscat in front. Trebuia sa le dam 10-0 atunci.

Acum, cand noi intram cu jucatori pe a caror carte de identitate inca nu s-a uscat vopseaua… mi-e frica sa ma gandesc la scor. :(

razvan
    Member

Meciul e sâmbătă la 13 pe Dolce Sport 2.

razvanR
    Member

cred ca este posibil sa castigam puncte

dragos
    Member

@razvanR wrote:

important este ca, jucatorii sa creada acelasi lucru :D

ngm
    Member

Bosoi: “Probabil că va fi greu până deschidem scorul”

Sâmbătă, de la ora 13.00, CF Brăila va evolua pe teren propriu în compania unei vecine de clasament, Sportul Studenţesc. Cu toate că ştiu că vor întâlni o formaţie foarte tânără, brăilenii au pregătit cu multă minuţiozitate acest joc.

“CF Brăila este pregătită pentru duelul cu Sportul. Vom întâlni o echipă cu jucători foarte tineri, care se apără supraaglomerat, dar noi ne-am pregătit şi vom aborda meciul cu cea mai mare seriozitate. Probabil că va fi greu până deschidem scorul. Pe urmă sper să ne detaşăm la un scor care să ne permită să trecem pe plus la golaveraj”, a punctat “căpitanul” brăilenilor, Gabriel Bosoi.

Sursa citată a spus că greul va începe abia din etapa următoare.

“Am obţinut o victorie foarte importantă la Năvodari, dar după acest meci avem iar o serie de trei partide dificile, la CS Otopeni, acasă cu Delta Tulcea şi afară la Botoşani. O perioadă de foc din care trebuie să adunăm cât mai multe puncte. Dar până atunci să ne concentrăm pentru partida de sâmbătă cu Sportul”, a mai spus Bosoi

Sursa: Obiectiv Vocea Brăilei

cameliu
    Member

Primul meci la care ma uit! Gasesc si io link. Min 11 deja 2-0…
    Inca odata: fara inca 4 puncte retrogradam!

ovidiu
    Member

@razvanR wrote:

Aoleu X( , care puncte? Cind in minutul 6 este 2-0 pentru Braila.

Acum, cand noi intram cu jucatori pe a caror carte de identitate inca nu s-a uscat vopseaua… mi-e frica sa ma gandesc la scor.

Mda, si mie imi este chiar groaza de scor @-) , dar poate ma contrazic baietii din teren.

Tare mi-e groaza ca in acest retur nu prea vom vedea puncte dar inca n-am inceput sa fac calcule sa vad daca sunt ceva sanse de ramanere in B.

cameliu
    Member

Fratilor: C. Multescu e rezerva de portar!
    Meciurile urmatoare vom juca cu Gigi Multescu mijlocas si tas-o lu Sile atacant!

ovidiu
    Member

Mama!!!!! :((
    Ne-au spart. 5-0 la pauza. Oare mai dau inca 5 in a doua repriza. Cam avu dreptate capitanul lor, Bosoi. Le-a fost greu pana au deschis scorul.

Vazusem si meciul de la Tirgoviste, acolo am scapat usor. Oricum n-am fost enuziasmat de jocul baietilor.
    Dar imi plac frizurile lor, si avem nume in teren: Dobrin, Dinu, Stefanescu.

Daca are dreptate Cameliu, cu cele 4 puncte, inseamna ca ne cam indreptam spre C. Vertiginos. Si trist, foarte trist.

cameliu
    Member

@ovidiu wrote:

Dar imi plac frizurile lor, si avem nume in teren: Dobrin, Dinu, Stefanescu.

L-am putea adauga si pe Stanici aici!

Prin min. 35 mi-a venit sa pling si am vrut sa renunt la a ma uita…
    Insa tot aia e… Cite luam, luam!

dragos
    Member

nu m-am uitat la meci si n-am pierdut nimic….

era de asteptat sa se intample si astfel scoruri de maidan….nu este nimic grav.

probabil, Vasilei a luat in calcul aceste scoruri de povestit nepotilor :p

sper ca, la meciurile cu promovatele Botosani si Delta sa NU intram in cartea recordurilor X(

desi, ne facem de tot “MAROUL” din lume in acest retur, NU cred ca, vom RETROGRADA !!!

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Fratilor: C. Multescu e rezerva de portar!
    Meciurile urmatoare vom juca cu Gigi Multescu mijlocas si tas-o lu Sile atacant!

si cu Timofte mijlocas defensiv

dragos
    Member

Brăilenii realizează scorul campionatului şi împart locul 2 cu Delta şi Otopeni!

Cu excepţia meciului de duminică de la Clinceni, etapa a 21-a şi-a disputat deja toate meciurile. Brăila a profitat de diferenţa clară de valoare faţă de Sportui şi a realizat scorul campionatului, spulberând cu 7-0 pe juniorii bucureştenilor.
    În urma acestui rezultat, Brăila adună acelaşi număr de puncte ca şi Delta şi Otopeni, dar la golaveraj se află între cele două echipe.

Partida de la Brăila a început de la ora 13:00 şi a fost condusă de o brigadă alcătuită din centralul Bogdan Ionuţ Anghelinei (Galaţi) şi asistenţii George Marian Fridl (Comăneşti) şi Alexandra Theodora Apostu (Bacău).

►Brăila: Bunduc – Bosoi (cpt.), Ignat, Ivan, Colilie – Voicu, Ochia, Neagoe, Frunză – Rusu, Bălţoi
    Rezerve: Leu – Bălaşa, Ndigwe, Pungă, Ciocâlteu, Câmpeanu, Sânmărtean
    Antrenor: Alin Pânzaru

►Sportul: Ispas – Dobrin, Milea, Vlad, Dinu, I. Radu, Leafu, Nicolici, Alexandrescu, Stănici, Ştefănescu
    Rezerve: C. Mulţescu – Simerea, Pandelescu, Corlan, Bicosu
    Antrenor: Daniel Timofte

FINAL

►Min.72 ⇔ Pandelescu intră în locul lui Milea

►Min.69 ⇔ Ndigwe intră în locul lui Ochia

►Min.67 ⇔ Simerea intră în locul lui Alexandrescu

►Min.65, 7-0: o nouă centrare a lui Ciocâlteu şi Rusu înscrie din trei metri

►Min.61, 6-0: centrarea lui Ciocâlteu, Ispas ratează intercepţia şi Câmpeanu înscrie în poarta goală

►Min. 57 ⇔ Ciocâlteu intră în locul lui Frunză

►Min. 46 ⇔ Câmpeanu intră în locul lui Bălţoi

►Min. 46 ⇔ Bicosu intră în locul lui M. Dinu

►Min.45, 5-0: centrarea lui Neagoe ajunge în careu şi Bălţoi înscrie cu un voleu imparabil, în ciuda opoziţiei unui fundaş advers

►Min.33, 4-0: Voicu înscrie cu un trasor senzaţional de la 30 de metri

►Min.30, 3-0: pătrunde a lui Frunză, centrare perfectă pentru B. Rusu care înscrie cu capul

►Min.18: ocazie de 3-0 după o lovitură liberă executată cu schemă de gazde, centrarea lui Neagoe fiind trimisă pe lângă bară de către Rusu

►Min.6, 2-0: centrare a lui Frunză şi Bălţoi înscrie din plonjon spectaculos cu capul

►Min.3, 1-0: centrare a lui Bosoi, mingea este trimisă spre poartă, loveşte transversala, se plimbă prin careul mic şi Dobrin, în tentativa sa de a respinge, o trimite nefericit în piciorul lui Alexandrescu de unde intră în poartă

sportul86
    Member

Eu nu mai pot sa rabd.
    In prostia mea, chiar am crezut ca acesti copii de la juniori vor putea sa joace cu echipele vai de mama lor din B. Nu sa castige puncte, dar macar sa nu ne facem de cacao.
    Este o rusine incredibila, asa ceva n-am patit niciodata.
    La urmatorul meci de acasa (habar n-am cand este), voi veni la meci. Fara scandal, nu o sa injur, dar vreau sa discut cu Siman (am o banuiala ca el nu o sa vrea sa discute cu mine :)).
    Vin de peste 30 ani in Regie. Orice ar fi, nu putem sa luam 7-0. Mai bine ne desfiintam. Dar chiar asa nu se poate. Vorbim de o traditie, de aproape 100 de ani de istorie. Daca Siman nu mai poate, sa ne lase frate.
    Jucam in D, in E – numele nu trebuie sa dispara. Dar nici sa patim asemenea rusini,
    Mai vine cineva la urmatorul meci acasa? Dar va rog, fara injuraturi si reprosuri, doar sa-i spunem dobitocului ca isi bate joc de 100 de ani de istorie/
    Ne vedem la meci!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.