13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 134 total)
  • Author
    dragos
    Member

meciul va fi foarte greu, insa nu imposibil…….tre’ sa castigam acolo, caci nu am mai facut-o de ceva vreme…..poate vom castiga chiar cu 3-0 (remember), dar nu la masa verde.

ultrasro
    Member

Vreau sa stiu cine merge in deplasare… va inscrieti aici?

sau ma sunati pe mobil 0740 180 236 pentru amanunte… repede… ca altffel devine prea tarziu… estimez un pret de 400.000 lei vechi de om

ultrasro
    Member

Costa cam 400 000

Giani
    Member

OK, dar finalmente ce si cum? Cine merge si cine sta sa vada meciul la Nicu? Mai mergem sau nu?

ashone
    Member

@stefan wrote:

Mersi mult pentru precizari. Si promptitudine.
    Poate vine timpul socotelilor si Bacaul se duce in B, iar Stana lui Gigi (a se citi Steaua) sa ramana pe acasa sezonul viitor, fara cupe europene.

PS: iar Gigi insusi in afara Parlamentului, asta ca diverstisment politic.

n-ai pentru ce.eu am fost suparat ca siman a gindit prost nu e manager.ca sa nu dea prima la echipa a platit mai tirziu banu pe maxim dar eram in B deja.a dat 150000 lui gigi in loc sa dea 200000 la echipa ca a ramas in A. eu dadeam banii astia echipei ca sa am continuitate in A nu sa pierd un an in B degeaba….

Anonymous
    Guest

am si yo o intrebare dac vin unde e intalnirea un numar de telefon ceva un id de mesenger plzz

ashone
    Member

@Crysty * ptm wrote:

am si yo o intrebare dac vin unde e intalnirea un numar de telefon ceva un id de mesenger plzz

a postat ovidiu pa topicu de bacau-sportul dar iti dau eu nr 0740 180 236 ovidiu

Ultras
    Member

Ashule, inca petreci? Cum ai reusit sa faci urzeala asta atat de imbarligata. Eu am fost si la Liga si stiu exact despre ce a fost vorba. Siman nu era prost sa retrogradeze, asa cum nu e prost sa nu vrea titlul acum daca se poate… Amanunte discutam la o bere…

07Ex
    Keymaster

@Crysty * ptm wrote:

Crysty, ID-urile de messenger ale fiecaruia sunt postate pe fiecare mesaj scris. Daca vrei sa le scrii mesaje private sau sa ii adaugi pe messenger vezi c-o poti face foarte simplu. Tot ce tre’ sa faci este sa te uiti la mesajele scrise de persoana pe care vrei s-o adaugi pe messenger si sa vezi daca are ID-ul listat. Daca-l are copiaza ID-ul si adauga-l pe messenger.

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Ashule, inca petreci? Cum ai reusit sa faci urzeala asta atat de imbarligata. Eu am fost si la Liga si stiu exact despre ce a fost vorba. Siman nu era prost sa retrogradeze, asa cum nu e prost sa nu vrea titlul acum daca se poate… Amanunte discutam la o bere…

Nu e frumos ca voi puteti discuta povestea asta la o bere iar noi, sau cel putin eu, din afara nu stim despre ce e vorba. Poate imi spui si mie intr-un MP care a fost afacerea cu Maxim si Siman acum 2 ani si dece nu a platit Siman banii la timp. In ceea ce priveste titlul anul asta, am inteles ca sunt bani multi la mijloc pentru echipa care se va califica in CL, nu-i asa?

horia nistor
    Member

Ashule,

nu pot merge in deplasarea de sambata ca lucrez. daca nici decodor nu e atunci vad meciul pe Net. la urmatoarele 3 meciuri ( nu radeti) o sa fiu prezent ca sa cantam “Vamos in Regie, Vamos Campeo”.

Horia.

Zibling
    Member

@ultrasro wrote:

Vreau sa stiu cine merge in deplasare… va inscrieti aici?

sau ma sunati pe mobil 0740 180 236 pentru amanunte… repede… ca altffel devine prea tarziu… estimez un pret de 400.000 lei vechi de om

Na ca ma inscriu si eu. Abia astept sa vad ce rezolvi tu cu autocarul/microbuzul sau alt mijloc de transport. Nu vreau sa ratez aceasta deplasare, mai ales ca deja am promis unui client din Bacau ca ajung acolo sa ma intalnesc cu el pe 13 mai. :P

Ultras
    Member

@97SiR wrote:

@Ultras wrote:

Nu e frumos ca voi puteti discuta povestea asta la o bere iar noi, sau cel putin eu, din afara nu stim despre ce e vorba. Poate imi spui si mie intr-un MP care a fost afacerea cu Maxim si Siman acum 2 ani si dece nu a platit Siman banii la timp. In ceea ce priveste titlul anul asta, am inteles ca sunt bani multi la mijloc pentru echipa care se va califica in CL, nu-i asa?

Povestea este simpla si o stiti si voi. S-a dorit salvarea Bacaului, atat de Steaua cat si de Liga (Chivorchian si Dragomir sunt rude – nas/fin). In plus Becali il dorea pe Mazilu. Chiar a avut o saptamana transferul lui in alb, ca garantie pentru plata celor 150.000$. Siman chiar nu avea bani in acel moment si bagabontii l-au prins la mijloc. A facut tot posibilul sa faca rost de bani (el se baza pe banii care trebuiau sa vina pentru transferul lui Patrascu, dar care au fost virati mult mai tarziu) si pana la urma a facut rost dintr-o sursa pe care nu o mentionez aici si cu care a avut ulterior anumite probleme. Ceea ce nu se discuta in acest caz este faptul ca s-a facut o iliegalitate, pentru ca Steaua nu avea nici un drept sa solicite banii respectivi. Datoria era catre fosta societate AFC Steaua. Dar Bodu daca ar dori cu adevarat sa il lege pe JJ se poate lega de acest episod care dovedeste ca ciobanu a preluat activele fostei societati, implicit trebuind sa isi insuseasca si pasivele de 11 milioane de euro sau de dolari (nu mai stiu exact).

Teoria ca Siman a vrut sa evite plata primei de obiectiv este fantezista pentru ca daca ar fi ramas in A, ar fi incasat banii astia din drepturile TV (banuiesc ca asa si calculeaza Siman prima de obiectiv, in functie de locul ocupat in clasament, in asa fel incat sa primeasca bani si jucatorii si sa ii ramana si lui, ma rog, clubului)

ultrasro
    Member

Plecarea este la ora 11 de la poarta stadionului in Regie, in momentul in care s-au strans 20 de oameni, o tuliti spre Bacau… eu o sa vin mai tarziu cu trenul, sper

Cine prinde loc pe scaun plateste 450000, restul care vin cu scaunel de acasa platesc 350000… adica cat sa strangem 9 milioane de lei cat e costul microbuzului

mariushi
    Member

Eu zic ca o sa-i batem…si cu Iasiul a fost greu dar au revenit de la 0 – 1 si au batut. E o echipa plina de entuziasm, si in plus bacaul e praf la moral…e ca si in B. Pacat ca e televizat de TeleSport…nu prind Cap_PDT_01_15

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 134 total)
  • The topic ‘13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.