13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 134 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Noi mergem cu minibusul la meci, plecam la ora 11 de la stadion ;)

mihada
    Member

Fratilor, eu cum ma intilnesc cu voi? Vin din Iasi cu inca un prieten. La ce ora ajungeti? Dupa calculele mele daca plecati la 11-11:30 ar trebui sa ajungeti cel tirziu la 16:30. Am numarul lui Ovidiu, dar cum dau de grup, daca el vine separat?

Stai linistit ca dai de grup… Confirm si eu participarea, am reusit sa imi fac ziua de sambata libera. Ovidiu, ce stii ne adunam cati trebuie?

@mihada wrote:

Fratilor, eu cum ma intilnesc cu voi? Vin din Iasi cu inca un prieten. La ce ora ajungeti? Dupa calculele mele daca plecati la 11-11:30 ar trebui sa ajungeti cel tirziu la 16:30. Am numarul lui Ovidiu, dar cum dau de grup, daca el vine separat?

ultrasro
    Member

Vom fi cam 26-27 de platitori banuiesc ;) in jurul orei 11 plecam din Regie !!!

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Vom fi cam 26-27 de platitori banuiesc ;) in jurul orei 11 plecam din Regie !!!

Ouch! da’ de ce avem nevoie de 7 ore ca sa atingem Bacaul? Sau vrei sa ne prezentam la stadion dupa ingurgitatea unui prea mare numar de doze de “suplimente alimentare”?

ashone
    Member

@Ultras wrote:

@97SiR wrote:

@Ultras wrote:

Ashule, inca petreci? Cum ai reusit sa faci urzeala asta atat de imbarligata. Eu am fost si la Liga si stiu exact despre ce a fost vorba. Siman nu era prost sa retrogradeze, asa cum nu e prost sa nu vrea titlul acum daca se poate… Amanunte discutam la o bere…

Nu e frumos ca voi puteti discuta povestea asta la o bere iar noi, sau cel putin eu, din afara nu stim despre ce e vorba. Poate imi spui si mie intr-un MP care a fost afacerea cu Maxim si Siman acum 2 ani si dece nu a platit Siman banii la timp. In ceea ce priveste titlul anul asta, am inteles ca sunt bani multi la mijloc pentru echipa care se va califica in CL, nu-i asa?

Povestea este simpla si o stiti si voi. S-a dorit salvarea Bacaului, atat de Steaua cat si de Liga (Chivorchian si Dragomir sunt rude – nas/fin). In plus Becali il dorea pe Mazilu. Chiar a avut o saptamana transferul lui in alb, ca garantie pentru plata celor 150.000$. Siman chiar nu avea bani in acel moment si bagabontii l-au prins la mijloc. A facut tot posibilul sa faca rost de bani (el se baza pe banii care trebuiau sa vina pentru transferul lui Patrascu, dar care au fost virati mult mai tarziu) si pana la urma a facut rost dintr-o sursa pe care nu o mentionez aici si cu care a avut ulterior anumite probleme. Ceea ce nu se discuta in acest caz este faptul ca s-a facut o iliegalitate, pentru ca Steaua nu avea nici un drept sa solicite banii respectivi. Datoria era catre fosta societate AFC Steaua. Dar Bodu daca ar dori cu adevarat sa il lege pe JJ se poate lega de acest episod care dovedeste ca ciobanu a preluat activele fostei societati, implicit trebuind sa isi insuseasca si pasivele de 11 milioane de euro sau de dolari (nu mai stiu exact).

Teoria ca Siman a vrut sa evite plata primei de obiectiv este fantezista pentru ca daca ar fi ramas in A, ar fi incasat banii astia din drepturile TV (banuiesc ca asa si calculeaza Siman prima de obiectiv, in functie de locul ocupat in clasament, in asa fel incat sa primeasca bani si jucatorii si sa ii ramana si lui, ma rog, clubului)

si atunci de ce nu a facut tot posibilul sa se joace maciul cu bacaul? raminea echipa in A si era bine asa s-a pierdut un an. vorbim in drum spre bacau…

Ultras
    Member

Eu lucrez, asa ca nu ajung la Bacau…

Pentru ca nu a facut rost de bani in timp util… baietii erau cam grabiti…

07Ex
    Keymaster

Multam pentru explicatie Ultras. N-am stiut care au fost dedesubturile acelei “tranzactii” dintre Becali si Siman.

lsolcan
    Member

Aseara la “Om la Om”, Calinescu a fact un pariu cu Dinu Gheorghe:ca Bacaul bate pe Sportul (Dinu Gheorghe a mers pe varianta ca nu pierde). Stie Calinescu ceva ce noi nu stim? Sau a pus pariul la misto ca sa aiba cu ce sa umple emisiunea?

Zibling
    Member

Sper din tot sufletul la misto… si sa nu existe dedesubturi si la aceasta partida. Mai ales ca bacauanii nu au facut decat 1 singur punct in tot acest retur. Ar fi culmea sa faca mai multe tocmai in meciul cu noi. :?

ashone
    Member

@lsolcan wrote:

Aseara la “Om la Om”, Calinescu a fact un pariu cu Dinu Gheorghe:ca Bacaul bate pe Sportul (Dinu Gheorghe a mers pe varianta ca nu pierde). Stie Calinescu ceva ce noi nu stim? Sau a pus pariul la misto ca sa aiba cu ce sa umple emisiunea?

DA VOI V-ATI GINDIT CA RAPIDU ARE INTERES SA IA TITLU SI SA FIE SPORTU PE 2???????????ATUNCI steaua si dinamo vad cupele europene la tv!!!!!!!!!!totul se rezuma la faptul ca la bacau la echipa vin banii de la steaua si dinamo,iar rapid avind interesu de mai sus va incerca sa avem arbitraj corect sa luam 3 puncte sa fim acolo sus ei pe 2 si apoi in giulesti sa transam treaba: batem luam titlu,pierdem iau ei. si elimina si pe steaua si pe dinamo din cupe!!!!!!!! atunci sa vezi mistouri!!!!!!! vama e recunoscut de prieten de fluierasi.

dragos
    Member

din pacate, nu voi putea fi prezent !!!

am santier in casa si tre’ sa finalizez………SUCCES BAIETI !!
    SA VA INTOARCETI CU PUNCTE !!!

dragos
    Member

speculatii: jucatorii bacauani vor fi stimulati financiar de jiji becali pentru a scoate macar un meci egal…….tot de jiji vor fi platiti sa JOACE DUR contra noastra, pentru ca in meciul direct (sportul-steaua), sa avem indisponibilitati……..

sper, sa ramana doar in stadiu de speculatii……..

cameliu
    Member

Ce atita tam-tam.
    Echipa de pe primu’ loc (29 pct in retur) joaca la echipa de pe ultimu’ loc (1 pct in retur)! Trebuie sa batem! Si gata!

ultrasro
    Member

In 90 de ani de istorie ai clubului suntem pentru prima data in lupta pentru primul loc cu sanse reale si nu reusim sa ne mobilizam pentru o deplasare in forta 😯

Oricum, minibusul de 27 de locuri pleaca din Regie sambata la ora 11.15!!!

Sa speram ca va fi bine si ca vom face impresie frumoasa in Bacau!!!

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 134 total)
  • The topic ‘13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.