13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 134 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

2-1 pentru noi. Pentru SPORTUL STUDENTESC. SUPER.
    Tot Tibi Balan. Baietii nu se lasa. O noua revenire.
    LUPTAM PENTRU TITLU.
    BRAVO BAIETI.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Tavi
    Member

Noi si cand jucam slab batem 😆
    1-2 tot tibi in min 80

Tavi
    Member

4 min de prel … 2 s-au scurs deja …
    Gata! Rez final: 1-2!
    Jucatorul meciului Costin Lazar! Nota pt arbitrul Robert Dumitru: 7! (Ati vazut ca n-a avut omul nimic cu noi?)
    Gata! urmeaza ….
    Steaua! behehe!
    Ora ta se-apropie!

dack
    Member

salut

desi sunt nou pe acest forum sunt suporter al sportului din 84, de cand m-a dus tata pe stadion prima data. Am prins sa vad jucand echipa cu Hagi si nu am uitat asta niciodata.

ma bucur sa vad ca existati si ca desi suntem putini, suntem suporterii sportului studentesc

dack
    Member

ultimile meciuri s-au castigat foarte greu…cu steaua si mai ales cu rapid o sa fie si mai dificil. sper intr-o surpriza din partea lui Gigi Multescu

Tavi
    Member

Bine ai venit pe forum DACK :)

Pt meciul cu Steaua trebuie pregatita o Regie serioasa ca deja suntem multi si pe forum 8)

ovidiu
    Member

BRAVO ECHIPEI.
    BRAVO SUPORTERILOR CE AU FOST LA BACAU.
    MARE BUCURIE.

URMEAZA, CRED EU, CEL MAI GREU MECI.
    SUCCES MAI DEPARTE.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

cameliu
    Member

Greu negreu!

AM DEMONSTRAT MORAL!

Am intors 3 meciuri: (toate cu moldoveni :-))))))))))))): Galatzi, Iasi, Bacau
    + victoria cu Dinamo dupa 4-4!

Nu mi-e frica de Steaua! Mai tare mi-e frica de meciul cu Gloria! Pe bune!

Cu Steaua presiunea e la ei nu la noi. Noi ne facem doar jocul!

Bob
    Member

VICTORIE!!!!
    … suntem atat de aproape de TITLU!!!

Bravo baieti!

…urmeaza la rand steaua becalului!

acum ori niciodata!

ionut.ro
    Member

Greu de tot cu Moldova!
    Bravo Sportul!!!!!!! Victorie!!!!!! Cum a fost meciul pe viu?
    Cu Steaua s-ar putea sa fie mai usor – e o echipa labila psihic atat la nivelul jucatorilor cat si al conducerii. Oricum vor fi si ei sub presiune – nu ca Iasi si Bacau.
    Trebuie sa jucam cu bucurie si placere. In ultimul timp s-a simtit miza.
    PS. Sunt nou pe forum, acum af aflat de forum, dar tin cu Sportul de cand a batut acasa pe Inter

In primul rand Felicitari Echipei pt victoria de astazi. Imi pare rau ca nu sunt in tara sa vad cum joaca Sportul …dar asta este important este sa castige fiecare meci.

Cu Steaua cred ca va fi un meci cu totul altfel. 8)

Bafta Baieti!!!

ovidiu
    Member

http://www.onlinesport.ro
    “Multescu: ”Vrem sa castigam campionatul”
    “Vrem sa castigam campionatul. Una peste alta nu a fost un meci prea cursiv, cred ca din cauza terenului. Nu s-a putut pasa, era greu sa construiesti ceva. Imi felicit echipa, pentru ca a jucat. Am suferit mult, clar. Nu ne-am descurcat in aglomeratia pe care au facut-o gazdele. Pana la final, e normal ca i-am invins, am dominat 90 de minute din 90”, a spus Gigi Multescu.

Tibi Balan, autor a doua goluri, a afirmat ca “jucam fiecare meci la victorie. Ne-am indeplinit toate obiectivele, in afara de meciul cu National. Acum incepe greul, ne dam licentele. Nu ne asteptam la un salt asa mare, insa rezultatele ne-au ajutat si speram mai departe”.

“Sportul obtine trei puncte si ramane in lupta

Sportul a invins sambata seara pe FCM Bacau cu 2-1, dupa ce a fost condusa pe terenul moldovenilor cu 1-0.
    Golurile s-au lasat asteptate la Bacau, dar au cazut in repriza secunda, trei la numar. Gazdele au deschis scorul prin Verdes, in minutul 62. FCM Bacau a jucat cu ambitie, dorind sa puna o frana Sportului, o echipa cu mari sanse spre titlu.

Sportul nu a avut un joc stralucit, insa a reusit sa se adune dupa golul primit si sa egaleze prin Balan, din penalty, la nici trei minute dupa primirea golului. Faultul in careu a fost obtinut de Mazilu.

Echipa din Regie avea sa plece cu trei puncte de la Bacau si cu locul 1 in campionat. Un al doilea gol al lui Balan, reusit in ultimele 10 minute de joc, a adus o victorie la limita Sportului, 2-1.”

Ma bucur foarte mult dupa aceasta victorie.
    Si asta mai ales ca la ultima “plecare” spre B, aceasta urata echipa a bacaului a avut un cuvant greu da spus. La masa verde ca in teren poate nu era chiar asa. Bine ca au picat ei acum si sper ca sa nu mai aibe de la cine sa cumpere un loc pentru A.

Baietii s-au dovedit extraordinari.
    LA MAI MULTE VICTORII.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Radu Dobrin
    Member

bravo baieti!

vorba lui tavi..

@Tavi wrote:

Noi si cand jucam slab batem 😆 …

drept…..pina la 11m nu am avut nimic….si nici pina la (si dupa) golul 2. la 1-0 eram aproape convins ca ne vom uita linistiti restul etapelor…

una peste alta, 3 puncte enorme, nu cartonase, nu accidentari (speram?…)..bravo baieti! si bravo celor care ati mers pina acolo!…v-am vazut pe toti :)

lsolcan
    Member

Nu stiu cum se face, ca iarasi mi-au facut baietii un cadou de ziua mea (anul trecut pe 14 mai Sportul – Bacau = 1 – 0).

Multumesc!

Radu Dobrin
    Member

la multi ani lucian!

pacat de cistean care a gresit la gol..sper sa fie ajutat sa treaca peste asta repede. in plus, mare jucator ionut! a facut tot ce trebuia sa faca si 75% in plus…jos palaria!

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 134 total)
  • The topic ‘13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.