13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)

Viewing 14 posts - 121 through 134 (of 134 total)
  • Author
    Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Se pare ca suntem 28 de oameni, nu prea mai sunt locuri ;)

Te-ai bucurat mult prea devreme. George a lipsit ieri de la munca si sta sa recupere in noaptea asta ceea ce trebuia sa fi facut ieri, din acest motiv va lucra continuu cam 30-36 de ore. Eu mi-am sacrificat obrazul in fata indrumatorului de doctorat si ii voi da materialul promis miercuri in loc de luni. Cred ca puteau si altii sa faca acest efort. Nu mi se pare corect sa promiti ca vii si apoi sa nu ai acel minim bun-simt de a raspunde la telefon. Alt coleg de-al nostru a avut un “meci amical” cu nevasta demn de cauze mai bune… suntem 400 pe forum si 50 in peluza, dintre cei 50 chiar nu se gaseau 28 care sa isi si respecte promisiunea?

Consider ca la meciul cu Steaua ar merita sa intre in peluza fara a cumpara bilet cei care s-au (ne-am) deplasat la Bacau plus acei cativa care au spus de la bun inceput ca nu au avut posibilitatea de a pierde integral ziua de sambata din motive familiale sau profesionale; mi se pare bataie de joc sa promiti ca vii si apoi sa te dai lovit; si mie imi statea bine sa imi fi modelat matematic datele experimentale, proces care dureaza ore si tine mai mult de inspiratie si noroc decat de o stiinta exacta, dar am vrut sa vin dupa echipa, am promis acest lucru si am facut-o. Daca va era prea greu sa va deplasati, era mai simplu sa sa fi anuntat din timp, Ovidiu ar fi inchiriat un microbuz, care ar fi costat mai putin. Constat ca si pe primul loc, echipa are tot 20 de suporteri. In aceste conditii ma intreb daca noi, ca suporteri, meritam ca echipa sa isi dea sufletul pentru castigarea campionatului. Ca ei, adica jucatorii, merita acest titlu.

Daca va deranjeaza aceasta replica va rog respectuos sa o stergeti, dar inainte de face acest gest, cititi-o bine si mai meditati la ceea ce am scris!

stefan
    Member

Mai oameni buni, am avut o idee, v-am spus sa o ignorati. De unde si pana unde obscenitati si jigniri fata de adversar? Eu aveam in vedere altceva, mult mai subtil.
    E pacat sa vezi ca in Romania nu mai poti fi ironic decat daca esti vulgar!
    Pacat!

mihada
    Member

Stai linistit, Stefane! E un forum, iar forum asta inseamna. Unul isi spune parerea, iar ceilalti comenteaza. Uneori ideea e sclipitoare, alteori nu. Nu te pune nimeni la zid. Nu trebuie sa te simti vinovat in niciun fel. Eu, cel putin a trebuit sa ma duc in urma sa vad cine a scris-o. Nu avem nimic cu persoana. Suntem si noi, aici, o echipa pina la urma. Democratica. Ideile bune ies singure la suprafata. Zimbeste! Nu cred ca s-ar fi facut bannerul ala cu vulgaritati, dar orice ai scrie pe el despre gigi, nu-l poti folosi decit la meciurile cu steaua. Eu ma simt vinovat, ca nu am dat niciun leu pentru coregrafie pina acum.

Giani
    Member

Mihai, stai linistit ca nu esti singurul care nu a “cotizat” pentru coregrafie. Si cred ca nici Stefan nu se referea la invective. jj ar merita un banner cu mesaj ironic la adresa lui, dar a ne pune mintea cu acest specimen ar fi o descalificare intelectuala dsin partea noastra. Sper ca Bodu sa il dovedeasca, uneori viata este cel mai bun arbitru.

@Giani wrote:

400 pe forum si 50 in peluza, dintre cei 50…………….

AI DREPTATE !

Totusi o obiectie:
    * din cei 50 din peluza fac parte si eu – am vrut sa vin, dar am avut examen in ziua meciului …….
    si crede-ma : AM SUFERIT MULT ACASA …. (inima….!)

* cer onoarea de a intra pe gratis cu galeria (daca galeria va intra gratis…) si banii pe bilet ii voi da galeriei pentru coregrafie
    (este penibil sa mi se spuna “tu nu ai fost la Bacau” => nu esti suporter adevarat=>platesti bilet )

Anonymous
    Guest

yo am fost :P😛 am renuntat la toate in ziua meciului si sincer am avut o gramada de treaba dar ptr lotul actual as merge si pana in china

ultrasro
    Member

Deplasarea asta a fost destul de interesanta, dar de acum incolo ar fi bine ca cei care spun initial ca merg in deplasare sa-mi dea scris ca merg ;), nu are sens acum sa inflamez niste aspecte care pe moment mi-au parut de neinteles ;)

ashone
    Member

@black@white1916 wrote:

@Giani wrote:

AI DREPTATE !

Totusi o obiectie:
    * din cei 50 din peluza fac parte si eu – am vrut sa vin, dar am avut examen in ziua meciului …….

* cer onoarea de a intra pe gratis cu galeria (daca galeria va intra gratis…) si banii pe bilet ii voi da galeriei pentru coregrafie
    (este penibil sa mi se spuna “tu nu ai fost la Bacau” => nu esti suporter adevarat=>platesti bilet )

stai linistit nu era vorba de tine se stiu aia care vorbesc in zadar….pina sa plecam din regie am dat 30 de telefoane si nu s-au mai inghesuit la autocar asta e supararea… pentru steaua ne vedem la nicu cu 2 ore inainte!

dragos
    Member

O ECHIPA MARE (asa tindem sa devenim !!) CASTIGA SI CAND JOACA MAI slab !!!

FELICITARI ECHIPEI SI SUPORTERILOR !!!

imi venea sa arunc radioul pe geam, cand tiberiu tudor a anuntat golul gazdelor…..l-am sunat pe zibling si am cerut lamuriri.

oricum, m-am bucurat cand am inceput sa marcam……vb la tel. cand cu tavi, cand cu nelu.

sper, sa ne fi conservat fortele si inteligenta, caci ne asteapta un meci SUPER GREU……de fapt, acest final de campionat este SUPER NEBUN !!

nu poti face calcule, doar de dragul hartiei, caci sunt multe necunoscute.
    un lucru este cert: SPORTUL DEPINDE DOAR DE EA (tre’ sa castige cele 3 meciuri pentru a iesi campioni)……..rapidul depinde de rezultatul meciului sportul-steaua;

am primit destule promisiuni, ca in cazul in care sportul este pe PRIMUL LOC inaintea ultimei etape, multi suporteri ADVERSI vor veni sa incurajeze echipa noastra in semn de RESPECT !!!

HAI BAIETI !!!1
    TO BE NO. 1 !!

suntem ATAT DE APROAPE DE VARF !!!!

Zibling
    Member

@dragos wrote:

am primit destule promisiuni, ca in cazul in care sportul este pe PRIMUL LOC inaintea ultimei etape, multi suporteri ADVERSI vor veni sa incurajeze echipa noastra in semn de RESPECT !!!

Eh, hai, abia astept sa o vad pe asta. Si mie mi-au promis vreo 10 prieteni, in general chiar nemicrobisti, ca daca batem pe Steaua, vor veni in Giulesti si la meciul cu Gloria, dar nu-i cred pana nu-i vad in spatele meu in peluza !!!

Ce nebunie va fi vere daca batem Steaua…
    Imi este frica sa ma gandesc. Asa cum imi este teama sa ma gandesc ca putem fi campioni. E prea frumos. Pur si simplu prea frumos.

Haide Sportule! Hai ca se poate!

P.S. imi este teama de propria aparare. imi este f teama de arbitraj: orice aruncare in careu va fi 80% penalty.

stefan
    Member

Probabil ca va trebui in curand deschisa rubrica Sportul-Steaua, ca de Bacau am uitat deja.
    Pentru cei care aveti emotii la Sportul-Steaua, faceti bine si mai uitati-va la meciul de la Middlesbrough. Avem si noi tot ce ne trebuie: extreme puternice, marfa de varf si coordonator de joc inteligent.
    Sa fie baietii calmi si constienti ca pot sa bata. Si Stancioiu in zi mare.

Giani
    Member

@stefan wrote:

Probabil ca va trebui in curand deschisa rubrica Sportul-Steaua, ca de Bacau am uitat deja.
    Pentru cei care aveti emotii la Sportul-Steaua, faceti bine si mai uitati-va la meciul de la Middlesbrough. Avem si noi tot ce ne trebuie: extreme puternice, marfa de varf si coordonator de joc inteligent.
    Sa fie baietii calmi si constienti ca pot sa bata. Si Stancioiu in zi mare.

Dar avem si o mare problema: fundasul lateral stanga (Cistean), fata in fata cu extrema lor dreapta (Banel). De multe ori Bogdan uita sa se retraga sau face un marcaj inexistent la jucatorii adversi. In timp ce Banel are o tehnica si o viteza impecabile. Este singurul punct de care imi este frica, in rest avem mari sanse sa ii batem, fie si cu 5-4.

Giani
    Member

@ashone wrote:

@black@white1916 wrote:

@Giani wrote:

AI DREPTATE !

Totusi o obiectie:

stai linistit nu era vorba de tine se stiu aia care vorbesc in zadar….pina sa plecam din regie am dat 30 de telefoane si nu s-au mai inghesuit la autocar asta e supararea… pentru steaua ne vedem la nicu cu 2 ore inainte!

Nici o problema, oricum va trebui sa cumparam bilete, in zilele de joi, vineri sau sambata. Pentru acest meci au fost scoase la vanzare 7000 de bilete, in conditiile in care puteau fi vandute si 10.000.

Viewing 14 posts - 121 through 134 (of 134 total)
  • The topic ‘13.05.2005 FCM Bacau – Sportul Studentesc 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.