13.05.2012 FC Vaslui – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 13.05.2012 FC Vaslui – Sportul Studentesc 1-0(0-0)

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    dragos
    Member

Meci contand pentru etapa a XXXII-a a Ligii 1.
    Duminica, 13.05.2012, ora 19.30 Dolcesport

n-ar avea rost sa-i incurcam pe moldoveni in drumul lor catre titlu……oricum, noi am intrat in vacanta de etapa trecuta. :D

sircos
    Member

ba eu zic ca ar avea rost sa-i incurcam. insa nu stiu daca avem potential pentru asa ceva.
    daca era sambata, mi-ar fi placut sa fac un drum la vaslui :D asa insa, duminica …

ultrasro
    Member

Eu zic ca ii batem cu mare arta, asa un 2-1 de efect!!!

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Eu zic ca ii batem cu mare arta, asa un 2-1 de efect!!!

tragem cumva la europene ?? ;)
    PS: decat cfr (cu ungurii) campioana, prefer moldovenii….
    :D

cameliu
    Member

Meci fara nicio presiune, pentru ca suntem deja retrogradati si teoretic inainte acestui meci!

Am jucat binisor in prima repriza. Ghinga a avut o interventie providentiala la ocazia lui Wesley, respingand din fata portii goale. Sa vedem ce se va intampla in a doua parte.

sircos
    Member

iarasi avem un fotbal frumos, dar ineficient. doar 2 suturi anemice ale lui ferfelea. pacat, ca la ce portar slab e borjan asta, merita sa incercam mai des poarta :(

interesant mi s-a parut faptul ca edi dumitrescu care si-a batut joc de noi etapa trecuta, ne arbitreaza si astazi de la tusa ! craciunescu, ce iepuras mai scoti astazi din joben ?

sircos
    Member

hehe, comentatorul tv a sintetizat bine meciul: astazi nu s-au vazut deloc cele 34 puncte diferenta in clasament intre cele doua echipe !

ultrasro
    Member

Sportul a jucat bine azi hai sa batem Rapidul miercuri!

dragos
    Member

n-am vazut deloc meciul, insa, daca gazdelle s-au chinuit cu noi, atunci nu merita primul loc
    nu poti avea pretentii la primul cand bati chinuit pe retrogradati

sircos
    Member

@ultrasro wrote:

Sportul a jucat bine azi hai sa batem Rapidul miercuri!

sper sa menajeze ceva jucatori pentru finala cupei. poate ii prindem cu mintea in alta partea si iese de-o victorie :)

Calitatile individuale ale jucatorilor Vasluiului au facut diferenta. Golul lor a fost 100% lucrat, fara sa exagerez, de geniul lui Wesley. Preluare de genul acela in campionatul romanesc rareori ai ocazia sa vezi, mai degraba prin Anglia sau Spania. Nu avem de ce sa fim suparati, calitatea e una evidenta in favoarea Vasluiul, iar noi i-am tinut piept cat s-a putut. Ar fi frumos sa obtinem un rezultat favorabil in ultimul nostru meci de acasa din Liga I. Anul trecut am incheiat 5-1 cu Urziceni, poate reusim sa plecam si anul acesta cu capul sus din Regie.

dragos
    Member

@Ace of Spades wrote:

Anul trecut am incheiat 5-1 cu Urziceni, poate reusim sa plecam si anul acesta cu capul sus din Regie.

desi lotul nostru s-a primenit fata de anul trecut, rapidul este o echipa solida cu jucatori experimentati….

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.