13.06.2009 Sportul Studentesc – Progresul Bucuresti 3-0 awd

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 13.06.2009 Sportul Studentesc – Progresul Bucuresti 3-0 awd

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • Author
    ashone
    Member

howeeeeee! i-am batut pa progresu! asa baietii! hai cu mai multe victorii! hai sportul!

Ce tripla spectaculoasa a reusit Curelea, dar mai ales ce procentaj trei ocazii trei goluri 100%. :)) :)) :)) :)) :)) :))

Zibling
    Member

Cazimir? Ce inseamna “awd” ala?

Edit: Cumva “after walkover decision” ? :-B

adi
    Member

@Zibling wrote:

Edit: Cumva “after walkover decision” ? :-B

O fi all-wheel drive ? :)

dragos
    Member

mda, deci am castigat la masa verde; adica, la un mic, o bere si voie buna… :)) =)) =)) :)) :)) =))

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Ce inseamna “awd” ala?

awd = awarded :D

Tavi
    Member

@07Ex wrote:

… Cine stie, poate pana atunci se desfiinteaza Progresul.

zicea Caz prin martie si a avut gura aurita :D … bine, nu s-a desfiintat chiar dar efectul e acelasi :)

07Ex
    Keymaster

@Tavi wrote:

zicea Caz prin martie si a avut gura aurita :D … bine, nu s-a desfiintat chiar dar efectul e acelasi :)

Tavi, a fost pur si simplu o intamplare ca am prezis lucrul asta si ca s-a si adeverit. Mie unul imi pare rau pentru Progresul, deoarece sunt o echipa cu traditie. Mai degraba i-as avea pe ei in serie decat echipe fantoma precum FC Snagov, Buftea, Concordia, sau acum cativa ani Vanju Mare.

Zibling
    Member

Traditia si palmaresul nu tin de foame! :p

sircos
    Member

deci, noi suporterii ce facem in ultima etapa ? 8-}

cameliu
    Member

@sircos wrote:

Pai desfacem sampania si celebram victoria!

Chestia e ca astazi, suntem inca in spate la National cu un punct in clasament, chit ca ei nu mai exista de vreo 2 luni si au la activ vreo 10 meciuri de 0-3…

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@sircos wrote:

Chestia e ca astazi, suntem inca in spate la National cu un punct in clasament, chit ca ei nu mai exista de vreo 2 luni si au la activ vreo 10 meciuri de 0-3…

Eu am citit in versiunea pdf a ProSportului ca Progresul ar fi fost penalizata cu 3 puncte, si deci sunt in urma noastra ca punctaj. Poate cineva sa-mi confirme daca este adevarat sau nu ca Progresul a fost penalizata cu 3p, si deci are doar 31p in clasament?

ultrasro
    Member

Au fost penalizati cu 3 p din cauza datoriei catre portarul Stenev, deci au 31 p.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Au fost penalizati cu 3 p din cauza datoriei catre portarul Stenev, deci au 31 p.

Deci am avut dreptate, iar site-ul nostru are clasamentul corect. Multam Ovidiu!

cameliu
    Member

Ceea ce e curios e ca Progresul desi-s desfiintati de 3 luni au terminat campionatul inainte la CS Buftea si Cetete Suceava… care nu au retrogradat…
    Ciudateniile fotbalului romanesc…

Ceea e mai trist e ca doar “victoria” de azi ne-a facut sa-i depasim in clasament…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.