13.08.2005 Farul Constanta – Sportul Studentesc 2-2(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 13.08.2005 Farul Constanta – Sportul Studentesc 2-2(2-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

FARUL CONSTANŢA – SPORTUL STUDENŢESC
    stadion “Gheorghe Hagi”
    ora 20:15, Telesport

FARUL (albastru)
    1. G. Curcă – 11. Guriţă, 3. I. Barbu, 5. Şchiopu, 20. L. Florea – 25. I. Apostol, 8. Lungu, 17. Todoran, 4. Paşcovici – 10. Cristocea, 7. L. Mihai
    antrenor Petre Grigoraş
    Rezerve 12. R. Stanca, 2. Farmache, 9. M. Baicu,15. Apostu, 16. Păcuraru, 19. V. Gheorghe, 23. T. Moldovan
    Absenţi Senin, Uşurelu, Voiculeţ (accidentaţi)

SPORTUL (alb)
    33. Stăncioiu – 7. St. Stancu, 2. Raţiu, 6. Secăreanu, 13. L. Rusu – 10. T. Bălan, 14. Ferfelea, 8. Cruceru, 22. M. Nae – 18. Curelea, 9. Mazilu
    antrenor Dan Petrescu
    Rezerve 1. S. Popescu, 4. Nicola, 5. C. Lazăr, 16. Tîrnăcop, 17. Oae, 20. D. Varga, 24. Patriche
    Absenţi: Dedu, Ciupe (ambii accidentaţi)

Bilete: 30.000 de lei vechi (3 lei noi) – peluze, 60.000 de lei vechi (6 lei noi) – tribune

Arbitru S. Corpodean (Alba Iulia). Asistenţi D. Iliescu (Craiova), D. Burloiu (Galaţi). Arbitru de rezervă A. Simion (Piteşti). Observatori Fl. Gătejan, D. Petrescu (ambii Bucureşti)

Atata timp cat Siman e la club nu ma mai intereseaza nimic. Mi+e sila Sile!

Steagul Sportului e-n berna!

Blue Eyes
    Member

Siman asta e chiar enervant…promite mult dar nu face nimik….
    Nuj de ce nu pleaca toata lumea …
    Ultimu’ (in cel mai fericit Siman) sa stinga lumina….k nu joaka el….
    SIman …U R Going Down Tata… 8)
    O viata am …si m-am saturat sa tot astept an de an ceva de la individul asta….. 👿
    Il respect pe Siman tot atat cat respecta el echipa asta… 8)

Florin
    Member

Merge careva la Constanta? Nu? M-as fi mirat. Efortul ar fi mult prea mare. Mai bine criticam. La asta ne pricepem toti. Nici mie nu-mi convine ce face Siman, dar ce vina are echipa? Ca oricum pe Sile il doare…, pardon nu-l doare de ce spunem p-aici…

dragos
    Member

“prinde” careva TELESPORTUL ???
    as merge la constanta, insa duminica plec in concediu si tre’ sa-mi pun la punct masina…….

Da Florin. ma duc sa sustin o himera. Ma duc sa+l sustin pe Siman…hai fii serios. Incepand cu Siman si terminand cu ultimul jucator nu dau doi bani pe Sportul. Noi suporterii suntem singurii care ne emotionam la culme cand vedem pe undeva scris numele clubului sau vedem emblema. Ce dracu, las+o jos. Samsarul face bani iar jucatorii joaca aici ca nu au ce face.

Steagul Sportului e-n berna!

Florin
    Member

Asa e Dane! Dar a fost altceva vreodata? Sau este altceva in alta parte? Patronii isi fac afacerile, jucatorii isi castiga o paine (alba sau neagra, nu conteaza), iar suporterii incurajeaza echipa. E un fel de “separatie a puterilor”…

Da Florine, e o separatie a puterilor, diferenta este ca toti trag in acelasi sens.

Steagul Sportului e+n berna!

dragos
    Member

@Florin wrote:

Asa e Dane! Dar a fost altceva vreodata? Sau este altceva in alta parte? Patronii isi fac afacerile….

asa este: toti isi fac afacerile, dar cand este vorba de PERFORMANTA, ei investesc si OBTIN REZULTATE (vezi cazul dinamo, timisoara).
    toti vor sa fie ACOLO SUS IN FATA la performanta, pe cand la noi, sile vrea sa fie IN FATA doar la VANZARI, iar cand vine vorba sa se asocieze cu cineva pentru a creste investitia, zice PAS, caci nu vrea sa imparta
    PROFITUL !!!!!
    pai, asta-i gandire pt. performanta ????

Florin
    Member

Bacau – Timisoara 1-0. Jos Rosianu! Cine i-a dat carnet de conducere!!? Uăăă!!! 😈

Radu Dobrin
    Member

libertatea

“Ultimul an la Sportul”
    Costas Mincu

Convocat la “naţională” de Piţurcă, Tibi Bălan spune că speră să se transfere din Regie la finalul campionatului

După ce a debutat la echipa naţională în meciul amical cu Slovacia (2-2), din Cipru, în februarie 2005, mijlocaşul Sportului, Tiberiu Bălan, a fost din nou chemat de Victor Piţurcă, de această dată pentru partida oficială cu Andorra, care se va disputa miercuri, la Constanţa. Stimulat de convocare, jucătorul de 24 de ani a declarat: “Anul trecut am fost chemat de domnul Piţurcă, dar tot la Sportul am rămas. Sper totuşi să am evoluţii foarte bune şi acesta să fie ultimul meu an în Regie“.

Totuşi, internaţionalul alb-negrilor spune că un rezultat bun la Constanţa ar detensiona atmosfera din vestiarul Sportului după o săptămînă în care antrenorul Dan Petrescu a fost la un pas să demisioneze. “Sîntem foarte motivaţi pentru jocul contra Farului şi sperăm ca apele să se limpezească după acest meci şi totul să fie bine pentru noi”, a încheiat Bălan.

Grigoraş: “Vreau stadionul plin!”
    Supărat pentru că singurele meciuri la care stadionul “Gheorghe Hagi” se umple sînt cele cu Steaua, Rapid şi Dinamo, antrenorul Petre Grigoraş a făcut ieri un apel la fani. “Avem nevoie de sprijinul suporterilor. Dacă vrem să facem performanţă, trebuie să avem stadionul plin”, a declarat tehnicianul care este de părere că “victoria de la Tîrgu Jiu n-are nici o valoare dacă nu îi batem pe studenţi”. / Ionuţ Coman (Constanţa)

razvanR
    Member

mms://stream.totalsport.ro/live

detalii de la meci

07Ex
    Keymaster

@razvanR wrote:

mms://stream.totalsport.ro/live

detalii de la meci

Excelent. Merci mult Razvan.

cameliu
    Member

Cirpodean isi face datoria! Un sezon ce incepe sa semene cu 2001-2002 di 2002-2003 . Asta e!

razvanR
    Member

MERITAM SA GASTIGAM

In repriza a doua a fost o singura echipa pe teren. Am avut si o bara si 2 11m neacordate!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • The topic ‘13.08.2005 Farul Constanta – Sportul Studentesc 2-2(2-1)’ is closed to new replies.