13.09.2008 CS Buftea – Sportul Studentesc 0-0

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 13.09.2008 CS Buftea – Sportul Studentesc 0-0

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 48 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 5-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Duminica 14.09.2008, ora 13:00, stadion Buftea.

mkg
    Member

Acum ca tot ne-a mai tavalit putin fotomodelu ar trebui sa ne luam punctele inapoi de la baietasii astia .
    Ne place sau nu , jocurile si denumirile astea de echipe au cam devenit obisnuinta dar sper macar sa le fim noi nasi lor si nu ele noua!!!

La cum jucam daca luam un punct amarat de la Buftea sa ne consideram multumiti. Dar tare mi-e frica ca plecam cu tolba plina de la Mansour, dupa ce le-a dat 4 boabe ieri celor de la Bacau acasa.

dragos
    Member

sper, in cel mai FERICIT caz, intr-un egal…..insa gazdele au prima sansa. 8)

Zibling
    Member

Eu totusi tin mortis sa merg in aceasta deplasare scurta si sa vad o victorie a studentilor nostri.

Unde se joaca? La Buftea sau la Crevedia?

rapid19pancu
    Member

Pana la urma Fc Buftea-Sportul Studentesc este la 11.00 pe data de 13.09?Am inteles ca ar fi la ora 13.00 pe data de 14.09!Deci stiti 100% ca e pe 13 la ora 11 ? :?:

Pana spre miercuri probabil ca se va lamuri data si ora la care este meciul.

razvanR
    Member

Sportul Studentesc si FC Buftea sunt singurele echipe din Seria I, neinvinse.

La Buftea, satelitul celor de la Fulgerul Bragadiru, joaca: Alin Ratiu, Florin Sandu, Cojocnean iar Mansour este un jucator de superclasa. Buftea este o echipa foarte puternica dar nu stiu daca are drept de promovare.

Interesant: dupa 4 etape, pe primele 2 locuri sunt FC Buftea si FCM Ploiesti (viitoarele noaste 2 adversare) care vin din aceeasi serie din Divizia C, serie in care a jucat si Victoria Branesti pe care trebuie sa o eliminam din Cupa.

http://tv.kappa.ro/loc__prog …….deci meciul este duminica la ora 13.00

07Ex
    Keymaster

Din acest articol aparut in ProSport reiese ca Buftea ar putea sa promoveze.

Buftea, favorită certă cu Sportul Studenţesc

Etapa a V- a din cadrul eşalonului secund seria întâi , va debuta în forţă duminică începând cu ora 13.00, cu primul derby mai serios din acest campionat, datorită locurilor ocupate în clasament: CS.Buftea , liderul la zi al seriei I a Ligii a 2 va întâlni pe teren propriu, echipa Sportului Studenţesc, ocupanta locului cinci.

În această serie este bine ştiut faptul că mai multe echipe au ca obiectiv principal promovarea în primul eşalon al fotbalului românesc, printrea acestea numărându-se echipe ca: FC Buftea, FC Ploieşti, FC Botoşani, Cehlăul Piatra Neamţ şi Sportul Studenţesc.

O victorie a studenţilor pe terenul celor din Buftea ar fi o „ gură de oxigen” după rezultatele mai puţin convingătoare din deplasările de la Snagov şi Giurgiu, de unde aceştia s-au întors doar cu 4 puncte din 6. Partida va fi una aprig disputată , în care doar forma de moment a unor jucători exponenţiali precum Mansour şi Varga, poate face diferenţa la această partidă.

Meciul se va juca doar cu sufletul de cei 22 jucători ce vor fi dispuşi pe teren de cei doi antrenori: la gazde Ion Balaur şi la oaspeţi Adi Falub. Potrivit relatărilor oficialilor din Buftea, oaspeţii “au o echipă bună cu jucători experimentaţi unii cu vechi ştate în prima ligă, jocul va fi unul foarte greu însă deschis oricărui rezultat, oricum noi avem ca obiectiv principal, obţinerea celor trei puncte puse în joc ”. (Andi Sârbu)

greu meci..ei sunt in forma..vin dupa 2 victorii cu echipe bune, 3 – 2 cu botosani,si 1 -5 la bacau…eu zic ca ne putem multumi cu un egal si am ramane neinvinsi..si urmeaza un meci parca si mai greu cu csm…dar 4 puncte din aceasta dubla ar fii de aur si am crede cu adevarat in promovare…dar sunt greu de facut astea 4 puncte dar speram,de ce nu?

mkg
    Member

Tocmai fiindca sunt asa umflati de presa Buftea astia , eu zic ca ar trebui sa ne luam toate punctele puse in joc .In definitiv pe cine au in echipa in afara de Mansour si ce mare jucator mai este si africanul asta ? Pe cojocnean mai degraba l-am avur noi la scoala sa mai invete ceva …etc . Contrar rezultatelor lor de pana acum eu zic ca ar trebui sa ii batem. Oricum noi jucam mai bine totusi in deplasare decat acasa . Poate ma insel dar asta e parerea mea actuala.

ovidiu
    Member

Mansour, Mansour si iar Mansour cam asta este Buftea din cate vad eu. In campionat da goluri, in cupa da goluri (si elimina progresul). Peste tot Mansour.

Sper sa luam macar un punct la Buftea. Sa-l pazeasca pe Mansour sa nu dea goluri. Si nu numai pe el.
    Bucurie mare ar fi sa luam toate cele trei puncte, dar … . Sa scrie mai mult presa despre noi decat despre cei de la Buftea si in special de Mansour.

Am repetat Mansour pana mi-a iesit pe ochii :roll:.

Daca vor cu adevarat sa lupte pentru promovare sa puna osul si sa invinga la Buftea.

Ma repet: meciurile grele de acum incep (nici nu-mi vine sa cred ca spun asa ceva) 😳 😳 😳 , altadata defilam prin divizia b, iar acum imi e frica de fc buftea. Asa ceva …

07Ex
    Keymaster

Si eu sunt de parere ca ar trebui sa-i batem pe Buftea ca sa le aratam ca o echipa nu este formata doar dintr-un jucator, Mansour. Sa vedem insa daca ai nostrii vor decide sa se joace duminica, ca stiti voi cum este cu Sportul. Cand ti-e lumea mai draga jucatorii decid sa nu joace.

dragos
    Member

un punct scos “afara” ar fi de AUR, intrucat ar da moral echipei pentru meciul urmator cu CSM-ul care este in forma buna….
    ramanem pe receptie….. 8) 8)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 48 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.