13.11.2008 Sportul Studentesc – CFR Cluj 0-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 13.11.2008 Sportul Studentesc – CFR Cluj 0-1(0-0)

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 110 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

Pacat, mare pacat.
    Ca nu au avut mai mult curaj, ca au fost timorati, ca nu prea au gasit drumul spre poarta, ca au avut un complex de inferioritate.

Meci bun facut de ai nostrii dar cu destule greseli de aparare, iar drumul spre poarta adversa a fost lung si anevoios chiar daca in teren au reusit sa paseze. Cel putin la inceputul reprizei a II-a, cand cel de la cfr au facut pressing, parca nemaiesind din terenul nostru, jucatorilor le-a fost foarte greu sa faca fata. Golul a venit pe o panica cumplita in aparare cand mingea nu mai voioa sa plece din jurul careului nostru.
    S-a mai sfarsit o poveste. Destul de frumoasa.
    Multe felicitari galeriei. A fost superba.

Pe la tembelizor doi comentatori tantalai, ca de obicei. Ba mai mult, dupa meci, in comentariile de pe gsptv Curelea a fost numit in permanenta Cruceru (asa ceva…) si s-a comentat mai mult despre transferurile jucatorilor de la Sportul. Simanu, de pe telefon, dupa 2 vorbe despre meci a trecut si el la comentarii privind transferurile.
    Deci, ma gandesc, cat de curand se va pleca din nou masiv. Asta este.
    Revenim la meciurile de B unde sper ca in scurt timp vom mai urca si noi in clasament.

sircos
    Member

@ovidiu wrote:

Revenim la meciurile de B unde sper ca in scurt timp vom mai urca si noi in clasament.

pentru a urca in clasament, trebuie sa si marcam niscaiva goluri :|

Zibling
    Member

Ca bine amintesti, mos Sircos… asadar, domnilor, de 530 de minute Sportul nu a mai dat un gol. Pe cand mia? Doamneeeeeee cum suna. 😥

MarcAntoniu
    Member

N-a fost să fie Cupa 🙄
    Niculescu-n poartă 😳

cameliu
    Member

Prin presa am vazut si ceva poze. Ce ciudat, e ca jucatorii nostri sunt traspirati! Au muncit s-a vazut in joc, s-a vazut pe tricouri!

Sper sa transpire insa si la meciurile de B.

E ciudat sa-i vezi jucand cu CFR si ducand mingea prin 5-10 pase cu lejeritate chiar de la portar in careul lor; pe cand la toate meciurile din B ce le-am vazut daca legam si a 4-a pasa trebuia facut chef…

sircos
    Member

eu consider ca jucand ca ieri cu campioana en-titre, “studentii” pot obtine niste rezultate bune in ultimile meciuri ale turului. sau macar pentru eforturile (financiare, fizice) ale celor care ii incurajeaza sa traga si ei mai tare in meciuri. ieri doar varga si ghinga au venit sa multumeasca la sfarsit de meci.

07Ex
    Keymaster

Mie imi pare, bineanteles, rau ca am pierdut cu CFR, dar totusi nu am ce sa le reprosez baietilor. Si-au jucat sansa pana la capat, au jucat cat au putut de bine, si au iesit din competitie cu capul sus.

Sunt trist insa ca nu am reusit sa trecem de CFR, mai ales ca, din cate am inteles, nu au fost un adversar prea dificil. Oricum, asa cum a zis-o si Cameliu, daca ii bateam pe CFR tot cu o echipa de top jucam, ca asa au ales cei de la FRF. Pentru ca noi sa fi ajuns in finala si pentru a o castiga ar fi trebuit sa jucam cu toate echipele bune din liga I. Asta mi se pare cam prea de tot.

este un sistem de rahat..cum doar in rominia mai este..cu capi de serie pina in semifinale si cu meciuri pe teren neutru..doar la noi mai sunt practicile astea..

dragos
    Member

nu poti juca doar in aparare (care este asa cum este); trebuie sa ataci, sa sutezi la poarta.
    chiar daca ajungeam in prelungiri, tot ne “scoteau” clujenii….

07Ex
    Keymaster

Bine dar nici sa ataci contra unei echipe care joaca in CL nu este prea indicat. Cred ca ai nostri au jucat corect aparandu-se si atacand doar pe contraatac. Poate se putea si mai mult, dar oricum mi-a placut ca baietii au venit determinati si si-au jucat sansa pana la capat.

Cel mai mult ma enerveaza cand jucatorii nu joaca nimic si pierd. Daca joaca la victorie sau macar daca au o tactica dar pe urma pierd e OK. Macar sunt impacat cu gandul ca au incercat sa joace si au facut tot posibilul sa castige.

Ultras
    Member

@dragos wrote:

patriche, irimia, au facut greseli…..Lung era sa-si dea autogol – “DANI vino acasa dupa meci !!!!”

Dragos, aveam ceva mai multe pretentii de la tine. Chiar asa? Si acum ai gogoasa asta intre falci, dupa ce s-a explicat foarte clar care a fost povestea cu fata aia? In afara de tine, doar tolomacii de la Antena 1 mai cred ca era vorba de prietena lui Daniel Lung. Ca sa te luminez: era vorba de o campanie publicitara pentru Pepsi cu ocazia Campionatului European. Te-ai lamurit acum? Nu trebuie sa imi multumesti… :)

Zibling
    Member

Asta cu reclama pt Euro am spus-o si eu zilele astea pe un alt topic, dar vad ca lumea nu se prinde.

dragos
    Member

@Ultras wrote:

@dragos wrote:

patriche, irimia, au facut greseli…..Lung era sa-si dea autogol – “DANI vino acasa dupa meci !!!!”

Dragos, aveam ceva mai multe pretentii de la tine. Chiar asa? Si acum ai gogoasa asta intre falci, dupa ce s-a explicat foarte clar care a fost povestea cu fata aia? In afara de tine, doar tolomacii de la Antena 1 mai cred ca era vorba de prietena lui Daniel Lung. Ca sa te luminez: era vorba de o campanie publicitara pentru Pepsi cu ocazia Campionatului European. Te-ai lamurit acum? Nu trebuie sa imi multumesti… :)

bine ca, mai apari si tu pe-aci doar ca sa te umfli in pene (hmm, vad ca, si zibling are in sange acest “virus”)…..am aruncat intentionat aceasta nada.
    m-am folosit de acel “slogan” doar pentru a-i sugera lui Dany sa “presteze” mai mult la antrenamente, in ideea de a invata cum se trimite “acasa” (sau cum se respinge) un balon, fara a da emotii coechipierilor/antrenorilor…..dar, evident, tineretea si lipsa de experienta l-au tradat in acel moment.

Zibling
    Member

Cam mici sanse sa prinzi ceva in nada, daca o arunci dupa ce a trecut deja pestele 8)

teo
    Member

Ce mai zice lumea despre meciul marilor sperante…
    http://haisictir.com/diverse/ura-de-rasa-sau-pragul-de-sus-mizeria-si-ardelenii

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 110 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.