13.11.2010 FC Brasov – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 13.11.2010 FC Brasov – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 65 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Deja e 1-0 pentru Brasov, sa inteleg ca ai nostri inca nu au intrat in joc. Sa speram ca Ferfelea o sa joace bine si poate batem si noi.

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Deja e 1-0 pentru Brasov, sa inteleg ca ai nostri inca nu au intrat in joc. Sa speram ca Ferfelea o sa joace bine si poate batem si noi.

Mda clasic deja, gol luat dupa un corner…

cameliu
    Member

Am mai luat inca unu din penalty asa ca putem sta linistiti!

ultrasro
    Member

Acum Brasovul are 11 m sa inteleg ca scorul devine 2-0 repejor. Ratiu e o catastrofa de cand a revenit!!!

ultrasro
    Member

Am vaga banuiala ca 11 m asta a fost cu golanie de Brasov :)

cameliu
    Member

De 2 saptamani nu avem antrenor da nu e o prioritate pt Sile…
    Mai e timp pina la Craciun…

ngm
    Member

VAI, VAI !

Radu Dobrin
    Member

@cameliu wrote:

De 2 saptamani nu avem antrenor da nu e o prioritate pt Sile…
    Mai e timp pina la Craciun…

acum are si omu argumente ….. Tene a luat in primele 90 min mai multe puncte decit a reusit profesionistu’ precedent in 3 luni….

adi
    Member

cu zero puncte luate pana acum in deplasare, in x meciuri, e greu sa ramanem in a.
    a mai existat o perioada atat de ineficienta in deplasare ?

Zibling
    Member

Buna intrebare, Adi! =((

Eu ma bucur ca nu am facut aceasta deplasare la Brasov. Am economisit nervi, bani, timp…

In orice caz, felicitari celor 3 suporteri ai nostri care ne-au sustinut in tribunele stadionului din Brasov. Mai pe muteste asa, ca sa nu ia papara, dar ne-au sustinut.

ssfan
    Member

nu mai exista speranta. ne scufundam linistiti…
    poate peste cativa ani copii astia se vor intoarce in A si vor juca ceva

dragos
    Member

am revenit in B :-ss :)) =))
    gazdele au avut un moral bun dupa victoria din cupa contra timisoarei……in general, contra sportului echipele “cu probleme” si-au revenit.
    noi le oferim remediul.

am ascultat la radio ultimele 10min din prima repriza, iar comentatorul spunea ca, am avut vreo 2 ocazii prin Balan.
    atat.
    nu am mai ascultat repriza secunda.

Antrenorul Sportului Studenţesc, Florin Tene, a declarat după înfrângerea, cu scorul de 2-0, din meciul cu FC Braşov, din etapa a 15-a a Ligii I, că formaţia gazdă a meritat să învingă.

“A fost un meci de angajament între două echipe aflate pe ultimele locuri. FC Braşov a câştigat pe merit acest meci. Cei doi antrenori au aşezat foarte bine echipa în teren, în aşa fel încât să ne pună probleme.

Am avut şi noi perioada noastră bună, în care puteam intra în joc, dar ăsta e fotbalul. Sperăm să ne salvăm de la retrogradare, eu unul cred că putem. Ne-am străduit şi până acum să facem meciuri bune, dar se pare că trebuie să muncim mult mai mult”, a spus Tene, preluat de Mediafax

Directorul tehnic al lui FC Braşov, Dănuţ Oprea, a declarat după victoria din meciul cu Sportul Studenţesc, scor 2-0, că echipa antrenată de Daniel Isăilă a încheiat o săptămână foarte bună şi este în grafic pentru îndeplinirea obiectivelor impuse în această stagiune.

“E o victorie importantă pentru noi. Am încheiat o săptămână foarte bună, iar eu cred că suntem în grafic. Cu multă determinare şi dăruire am reuşit să luăm trei puncte vitale pentru noi. Sunt foarte mulţumit de jocul băieţilor, care au făcut astăzi chiar risipă de energie. Sper să luăm puncte şi din meciul cu Pandurii.

Chiar nu mă mai interesează ce fac celelalte echipe vecine de clasament, pentru că ne-am mai uitat noi în curtea altora şi din păcate ne-am încurcat singuri. Sperăm să continuăm pe aceeaşi linie, în situaţia în care suntem noi fiecare punct contează şi trebuie să facem totul pentru a urca acolo unde puteam fi dacă eram mai atenţi şi nu iroseam ocaziile”, a afirmat Oprea, citat de Mediafax.

FC Braşov s-a impus pe teren propriu, 2-0, în faţa Sportului Studenţesc şi părăseşte provizoriu zona locurilor retrogradabile. Ardelenii au avut o primă repriză convingătoare, în care au marcat de două ori, apoi au rezistat la reluare ofensivei haotice a Sportului.

FC Braşov: Mincă – Voicu, Oros, Majernik, William – Martinovici – Viveiros, Ilyes, Cristescu, Chipciu – Dedu
    Rezerve: Kajcsa – Drăgan, Mateiu, V. Badea, Năstăsie, Lamine, Rusu

Sportul: Niculescu – Ciupe, Patriche, Raţiu, Maxim – Irimia, Bălan, Pătraşcu, Nae – Curelea, Ferfelea
    Rezerve: Viciu – Cazan, Lung, Cruceru, Postolache, Dobre, Farmache

ovidiu
    Member

@ssfan wrote:

nu mai exista speranta. ne scufundam linistiti…
    poate peste cativa ani copii astia se vor intoarce in A si vor juca ceva

Care copii? Poate “copile” lor!
    Sau copii lor :ymdevil: !?

GREU, FOARTE GREU.
    ORICUM DE 2 lei SPERANTA ezista

HAIDE SPORTUL STUDENTESC !!!!!!!

dragos
    Member

Partida se incheie. Brasovul cistiga cu 2-0 la finalul unei intilniri pe care a controlat-o.

88′ Chipciu este faultat de Ciupe, care vede cartonaşul galben.
    83′ Curelea trimite cu capul din 6 metri, mingea loveşte bara!
    80′ Ilyes a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind suspect de ruptură musculară. Căpitanul Braşovului nu părăseşte terenul deoarece ardelenii au efectuat deja toate cele 3 schimbări, dar abia mai poate alerga.
    74′ Accidentat, Voicu părăseşte terenul. În locul său intră Rusu. P
    73′ Raţiu primeşte cartonaş galben pentru un fault asupra lui Vali Badea.
    68′ Viveiros îi lasă locul în teren lui Năstăsie.
    60′ Cristescu este avertizat pentru un fault la mijlocul terenului.
    60′ Iese Marius Nae, intră Cazan.
    58′ Majernik primeşte cartonaş galben pentru tragere de timp.
    55′ Iese Dedu, intră Vali Badea.
    51′ În locul lui Irimia intră Cruceru.
    47′ Chipciu trage de la 14 metri, puţin pe lîngă.
    46′ A inceput repriza secunda.

45′ Sfarsitul primei reprize Repriza se incheie. FC Brasov conduce cu 2-0 dupa 45 de minute.
    45′ Pătraşcu trage de la 20 de metri, mingea trece puţin pe lîngă.
    43′ Ferfelea reia din voleu de la 8 metri, mingea este din nou respinsă în corner de Mincă.
    39′ Nae este singur la 10 metri de poarta adversă, trage, dar Mincă reuşeşte să respingă în corner.
    30′ GOL!!! Ilyes transforma penaltiul obtinut de Viveiros si FC Brasov isi mareste avantajul pe tabela.
    29′ Irimia vede cartonaşul galben pentru proteste.
    29′ Viveiros este faultat în careu de Maxim şi Sebastian Colţescu acordă penalty!
    27′ Balan trage de la 20 de metri, mingea trece putin pe langa.
    23′ Contraatac al Braşovului, mingea ajunge de la Cristescu la Viveiros, a cărui finalizare de la 8 metri, pe colţul scurt, este reţinută de Niculescu.
    18′ Ilyes execută o lovitură liberă de la 18 metri, mingea trece peste.
    14′ Chipciu centrează foarte bine în careu, dar Pătraşcu respinge în corner.
    12′ Irimia reia pe lîngă din interiorul careului mic.
    10′ Gol Corner foarte bine executat de Martinovic, iar Majernik înscrie cu capul din 7 metri.
    7′ Deocamdată echipele se studiază, fără să se aproprie periculos de careul adversarului.
    1′ Inceput de joc

rapid19pancu
    Member

nu inteleg ce schimbare e asta ,introduci un fundas de banda (L.Cazan )si scoti un mijlocas ofensiv *M.Nae) in minutul 60 !?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 65 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.