13.11.2010 FC Brasov – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 13.11.2010 FC Brasov – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 65 total)
  • Author

Nu am vazut meciul,asa ca nu ma pot pronunta prea mult pe marginea acestuia,insa este de subliniat faptul ca ambele goluri ale Brasovului au venit din faza fixa….lucru care mi se pare destul de suparator,considerand ca am primit o sumedenie de goluri din astfel de situatii si tot pare ca nu le pregatim deloc.Inca imi amintesc de meciul cu Steaua din cupa cand mingea venita din centrarea lui Latovlevici din faza fixa a intrat in poarta noastra fara sa o atinga nimeni si mai ca ma bufneste rasul pe loc…asa suntem noi in acest moment,de ras.

Nu stiu daca ar fi contat in castigarea macar a unui punct in acest meci,insa prezenta lui Varga pe teren ne-ar fi fost mai mult decat utila.Asta e….nu avem ce face,nu noi jucam,asa ca trebuie sa mergem mai departe si sa ne sustinem in continuare echipa pana la capat :)

@rapid19pancu wrote:

nu inteleg ce schimbare e asta ,introduci un fundas de banda (L.Cazan )si scoti un mijlocas ofensiv *M.Nae) in minutul 60 !?

pai nae a jucat in banda stanga…si a intrat cazan ca fundas stanga si l-a urcat pe max banda stanga

razvan
    Member

A bagat rezumate proaspete la alimentara!
    La GSP e la misto : http://gsptv.gsp.ro/viewEtapa.php?an=2010&idVideo=-1&playList=1147&cue=0&id=149
    La Digi ne arata si niste faze mai importante, dar nu si faultul de la penalty (de asemeni, nici o faza din “atacul haotic al Sportului” : http://www.digisport.ro/sportul-studen%C8%9Besc-blocata-la-%E2%80%9Epolul-sud%E2%80%9D-2/

sircos
    Member

@Zibling wrote:

In orice caz, felicitari celor 3 suporteri ai nostri care ne-au sustinut in tribunele stadionului din Brasov. Mai pe muteste asa, ca sa nu ia papara, dar ne-au sustinut.

am fost 4, si nu 3. iar de strigat, am strigat cat am avut motiv. eu nu m-am temut de nicio papara. poate razvan.

razvanR
    Member

FC Brasov este o echipa redutabila pe teren propriu. Nu stiu cum au reusit dar din cele aproximativ 40 de meciuri jucate acasa de la promovarea din 2008 si pana azi, nu au pierdut decat 3 sau 4 partide!

Cu toate astea, aveam toate argumentele sa castigam sambata dar ne-am batut din nou singuri: atat la primul gol cat si la al doilea, pe constructia noastra am pierdut cu naivitate mingea la mijlocul terenului, am dat cate o pasa usoara direct in piciorul adversarului. Din prima a iesit cornerul din care brasovenii au marcat dupa un fault clar in atac iar la a doua pasa gresita a iesit penalty-ul acordat eronat de arbitru.

Daca va uitati la pozele de pe site-ul ProSport, veti vedea cum la primul gol, marcatorul s-a suit practic peste Irimia, l-a lovit cu cotul si a marcat. Jucatorii nostri, stiti, ca in general nu protesteaza, dar la ambele faze descrise au facut-o vehement.

Este a 4-a etapa la rand cand suntem sanctionati cu lovitura de la 11m.

Mai departe nu am reusit sa inscriem, asa cum nici Rapid nu a reusit si a pierdut cu Tg.Mures, nici Steaua nu a reusit si a pierdut cu Gaz Metan Medias. Portarul lor a scos miraculos un sut din 6 metri al lui ferfelea in minutul 40, Balan a mai avut o buna situatie in repriza a doua si asta a fost meciul.

Interesant in ultimile 2 etape Sportul Studentesc este singura echipa din Bucuresti care a reusit sa castige un meci:
    – DInamo are 1 punct din ultimele 6 puse in joc
    – Craiova, de exemplu, la fel, are 1 punct din ultimle 6 puse in joc
    – Rapid a luat 2 puncte din ultimile 9 puse in joc
    – Steaua are un punct castigat din ultimle 9 puse in joc.
    – Sportul Studentesc a castigat 3 puncte in ultimle 2 etape

Cu siguranta, vor fi eliminate greselile copilaresti, mai precis pasele date direct la adversar in terenul nostru, si vom continua sa castigam meciuri.

Zibling
    Member

Toti cei care ati fost la Brasov, dar si ziarele romanesti de scandal… pardon, de sport, mentioneaza numai 2 ocazii ale Sportului Studentesc la meciul de la Brasov. Ori, scuza-ma, RazvanR, dar asta nu e suficient pt a castiga un meci si mai ales unul in deplasare :-s

sircos
    Member

secvente din timpul meciului nu pun, ca nici n-ai ce vedea (asa de prost a jucat sportul) si nici nu sunt clare (nocturna foarte puternica, aparat foto prost). doar una singura pun, cea de l;a primul gol pentru a putea vedea cat de pasiva este apararea noastra: brasoveanul este in aer, ai nostri nimic :(

mai interesante sunt astea: :))

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Toti cei care ati fost la Brasov, dar si ziarele romanesti de scandal… pardon, de sport, mentioneaza numai 2 ocazii ale Sportului Studentesc la meciul de la Brasov. Ori, scuza-ma, RazvanR, dar asta nu e suficient pt a castiga un meci si mai ales unul in deplasare :-s

Sunt de acord cu tine Andrei. Nici eu nu cred ca putem emite pretentii dupa ce am avut doar doua ocazii.

razvanR
    Member

Foarte buna prima poza: se vede ca jucatorul brasovean s-a urcat la propriu in spinarea lui Irimia, marindu-si detenta si impiedicandu-l pe al nostru sa sara la cap. Se vede clar faultul in atac. Golul trebuia anulat! Daca, invers, Irimia se suia asa pe adversar, s-ar fi dat probail penalty pentru FC Brasov.

dragos
    Member

@razvanR wrote:

…………..si vom continua sa castigam meciuri.

d’aia suntem “lanterna”, ca avem numa’ “succesuri” :)) =)) :)) =))

Razvane, incerci sa ne convingi ca meritam sa castigam ?
    oamenii de specialitate sustin contrariul…..fii realist.

ngm
    Member

SIRCOS…FELICITARI !!!

razvanR
    AI DREPTATE LA PRIMUL GOL .

…INSA E PREA PTIN PT. A CISTIGA….
    …INCA SE MAI POATE, SUNT 3 VICTORII FATA DE STEAUA…
    …INCA MAI CRED…SPER !!!

sircos
    Member

@razvanR wrote:

Foarte buna prima poza: se vede ca jucatorul brasovean s-a urcat la propriu in spinarea lui Irimia, marindu-si detenta si impiedicandu-l pe al nostru sa sara la cap. Se vede clar faultul in atac.

ba eu vad altceva. asa cum am spus mai sus, ai nostri sunt stana de piatra, urmarind mingea doar cu privirea si fara sa sara la cap. bun, s-o fi suit brasoveanul pe unul dintre ei, dar celalalt ce facea ?

ps: chiar nu ma asteptam la o asa mica prezenta a suporterilor SS la o deplasare scurta asa ca asta de la brasov. poate la urziceni peste 2 saptamani vom fi mai multi, ca sunt doar 60 km pana acolo.

valy13iony
    Member

@sircos wrote:

@razvanR wrote:

Foarte buna prima poza: se vede ca jucatorul brasovean s-a urcat la propriu in spinarea lui Irimia, marindu-si detenta si impiedicandu-l pe al nostru sa sara la cap. Se vede clar faultul in atac.

ba eu vad altceva. asa cum am spus mai sus, ai nostri sunt stana de piatra, urmarind mingea doar cu privirea si fara sa sara la cap. bun, s-o fi suit brasoveanul pe unul dintre ei, dar celalalt ce facea ?

ps: chiar nu ma asteptam la o asa mica prezenta a suporterilor SS la o deplasare scurta asa ca asta de la brasov. poate la urziceni peste 2 saptamani vom fi mai multi, ca sunt doar 60 km pana acolo.

Buna, baieti. E prima oara cand scriu aici, dar obisnuiesc sa citesc mai mereu. Un singur lucru as avea de spus: am plecat sambata dupa amiaza (deh, mai sunt si oameni care lucreaza sambata :( ) de la Bucuresti spre Brasov. Din cauza traficului, a timpului pierdut cu cazarea, am ajuns la stadionul din Brasov la ora 19.15. Nici intr-un milion de ani nu as fi crezut ca ni se poate intampla asa ceva: la ora aceea nu mai era nimeni la casa de bilete! Stiu, stiu, ca regulamentul Ligii spune ca sunt casele deschise doar pana la ora meciului, dar nu mi-a venit sa cred ca le-ar inchide chiar la fix. Nu ma gasit nici macar bisnitari care sa vanda bilete, ca le-as fi luat la supra pret. Ca sa nu mai spun ca domnii de la paza si stewards-ii mi-au spus sa ma duc eu sa caut reprezentantii ai clubului la tribuna oficiala! Imi pare rau ca nu l-am filmat pe tipul de la firma de paza in timp ce manca semine si o “vrajea” pe o tipa care se ocupa de accesul femeilor in stadion. Era rosu de nervi, pentru ca il intreba lumea de unde sa i-a bilete si nu s-a miscat un centimetru ca sa caute un reprezentant al clubului! In concluzie, am fost 4 suporteri ai sportului care am stat in fata stadionului ala vreo jumatate de ora, timp in care s-au mai adunat si vreo 30 de suporteri stegari. :( Stiu, stiu ca si la noi s-a intamplat asta la meciul cu otelul, din prima etapa, dar cel putin era domnul Gheorghe acolo sa lamureasca pe toata lumea. Dar, de atunci am vazut oameni intrand la meci si in repriza secunda.
    Cam asta ar fi povestea mea de la Brasov!
    Forza Sportul!!!

Zibling
    Member

In concluzie: se munceste pe rupte in tara asta, toata lumea cauta motive sau chichite legale sau regulamentare pt a nu munci. :ymsick:

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

In concluzie: se munceste pe rupte in tara asta, toata lumea cauta motive sau chichite legale sau regulamentare pt a nu munci. :ymsick:

Nu e chiar asa! Se mai si munceste! Si jandarmeria munceste la greu. Intamplator am vazut live cateva secvente din Rapid-shtoia in campionat. Mama ce a mai mucit jandarmeria! Din 200 de jandarmi fiecare a lovit cel putin 200 de insi din galeria shtoaiei. In cordonul ala…
    Daca 20 au aruncat petarde si fac prostii, de ce sa bati 400!!??? De ce naiba se monteaza camere de supraveghere??? De ce nu fac control la intrare? E incredibil ce se intampla pe stadioanele din Romania!!!!!

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 65 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.