13.11.2010 FC Brasov – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 13.11.2010 FC Brasov – Sportul Studentesc 2-0(2-0)

Viewing 5 posts - 61 through 65 (of 65 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

@valy13iony wrote:

Buna, baieti. E prima oara cand scriu aici, dar obisnuiesc sa citesc mai mereu. Un singur lucru as avea de spus: am plecat sambata dupa amiaza (deh, mai sunt si oameni care lucreaza sambata :( ) de la Bucuresti spre Brasov. Din cauza traficului, a timpului pierdut cu cazarea, am ajuns la stadionul din Brasov la ora 19.15. Nici intr-un milion de ani nu as fi crezut ca ni se poate intampla asa ceva: la ora aceea nu mai era nimeni la casa de bilete! Stiu, stiu, ca regulamentul Ligii spune ca sunt casele deschise doar pana la ora meciului, dar nu mi-a venit sa cred ca le-ar inchide chiar la fix. Nu ma gasit nici macar bisnitari care sa vanda bilete, ca le-as fi luat la supra pret. Ca sa nu mai spun ca domnii de la paza si stewards-ii mi-au spus sa ma duc eu sa caut reprezentantii ai clubului la tribuna oficiala! Imi pare rau ca nu l-am filmat pe tipul de la firma de paza in timp ce manca semine si o “vrajea” pe o tipa care se ocupa de accesul femeilor in stadion. Era rosu de nervi, pentru ca il intreba lumea de unde sa i-a bilete si nu s-a miscat un centimetru ca sa caute un reprezentant al clubului! In concluzie, am fost 4 suporteri ai sportului care am stat in fata stadionului ala vreo jumatate de ora, timp in care s-au mai adunat si vreo 30 de suporteri stegari. :( Stiu, stiu ca si la noi s-a intamplat asta la meciul cu otelul, din prima etapa, dar cel putin era domnul Gheorghe acolo sa lamureasca pe toata lumea. Dar, de atunci am vazut oameni intrand la meci si in repriza secunda.
    Cam asta ar fi povestea mea de la Brasov!
    Forza Sportul!!!

pai atunci ne putem consola cu ideea ca nu sintem singurii :) (ci doar singurii pe ultimul loc :( )

ps…bun venit pe forum!

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

pai atunci ne putem consola cu ideea ca nu sintem singurii :) (ci doar singurii pe ultimul loc :( )

corecta si realista concluzie.
    ;)

sircos
    Member

Pentru întârzierea repunerii mingilor în joc de către copiii de mingi la meciul cu Sportul Studenţesc, clubul FC Braşov a fost amendat cu 5.000 lei.
    mie nu mi s-a parut nimic iesit din comun.

07Ex
    Keymaster

Vasile Şiman acuză dur: “Arbitrii nu ne respectă!”

Vasile Şiman îi acuză pe cavalerii fluierului că au defavorizat în mod constant echipa Sportului în acest sezon.

Înfrîngerea de la Braşov a fost pusă de patronul Sportului, Vasile Şiman, şi pe seama arbitrajului lui Sebastian Colţescu.

“La primul gol al lor a fost fault în atac, apoi la cel de-al doilea nu a fost penalty! Deja orice arbitraj împotriva Sportului începe să mi se pară normal. Vina rezultatului ne aparţine, dar sînt foarte multe greşeli împotriva noastră, iar atitudinea arbitrilor este total lipsită de respect. Nu înţeleg de ce sînt favorizate unele echipe, arbitrii trebuie să înţeleagă că pot fi credibili doar prin prestaţii bune”, a spus Şiman.

Patronul studenţilor încă mai speră în şansele de evitare a retrogradării, deşi echipa sa a acumulat numai 10 puncte în 15 etape! “Drumul este lung şi, cît timp există şanse teoretice, vom lupta”, a zis Şiman. Florin Tene ar putea fi schimbat zilele următoare, studenţii încercînd să-l convingă pe Ionuţ Badea să preia echipa. (Cătălin Gheorghiu)

“Trebuie să adunăm puncte”
    Căpitanul braşovenilor, Robert Ilyeş, a jucat accidentat în ultimele 10 minute. “E o victorie importantă pentru care am muncit mult fiindcă am întîlnit o formaţie care se luptă ca şi noi să evite retrogradarea. Pentru ambele echipe conta doar victoria. Trebuie să continuăm la fel, deoarece avem de adunat puncte pentru a scăpa de retrogradare!”, a comentat Ilyeş. (Istvan Deak)

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 5 posts - 61 through 65 (of 65 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.