14.03.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 1-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 14.03.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 1-2(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 20-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 14.03.2009, ora 11:00, stadion Regie.

dragos
    Member

hai, ca poate vedem si un 0-3 acasa (sa fie tacamul complet) :ymapplause:

Zibling
    Member

Pentru a fi tacamul complet trebuie sa vedem o victorie, deoarece acest retur ne-a adus deja un egal si o infrangere. Eu zic ca-i suficient!

ashone
    Member

de-al dracu’ am sa vin la meci sa va arat ca nu ma indepartati de stadion maimutoilor! si vinerea de la 16.30 am sa am timp pentru voi!hai sa vedem care pe care!am sa asist la fiecare umilinta de-a voastra, pentru ca voi va umiliti si nu eu!eu am sa-mi port cu gratie fularul alb-negru, de voi o sa rida prietenele voastre ca sinteti impotenti! :!! mai aveti 9 puncte deasupra liniei si ne vedem vinerea la 16.30.

07Ex
    Keymaster

Eu zic ca pe astia ii batem. Dunarea Giurgiu nu prea ne-a facut probleme nici in deplasare nici acasa.

Giani
    Member

@07Ex wrote:

Eu zic ca pe astia ii batem. Dunarea Giurgiu nu prea ne-a facut probleme nici in deplasare nici acasa.

Dupa ce ne-a batut Suceava cu 3-0 nu mai zic nimic. Daca ne bat si astia, imi cumpar o pusca cu gloante de sare si ii trimit unul lui falus direct in fese, ca sa il usture (asta ca sa il citez pe nea’ Penescu, de la WC Tarania).

mkg
    Member

S-a tot facut referire in ultimul timp la implicarea clubului in mafia pariurilor sportive…
    Eu nu cred acest lucru deloc si ma vad nevoit sa spun iar acelui copil de tentativa de antrenor canadiano-roman ca este usor sa arunci neputinta si incompetenta ta pe umerii clubului.Din pacate Sportul Studentesc a incaput pe mana unui antrenor fara experienta care probabil are alte teluri sau alte aspiratii.Singurul lucru pe care il apreciez la actualul antrenor este faptul ca incearca sa promoveze tinerii dar jocul echipei este ingrozitor…
    Daca s-ar dovedi ca Sportul Studentesc este implicat in mafia pariurilor sportive ,as fi primul care as cere retrogradarea echipei doua esaloane pentru a spala blazonul de zoaile unora care fac matrapazlacuri.As tine in continuare cu acest club fiindca istoria sa nu inseamna ultima perioada si nici nu se identifica cu unele nume actuale.
    Concluzie : Sambata vom juca la fel de anost si probabil vom castiga norocos si chinuit fiindca asa ne-am obisnuit…

rapid19pancu
    Member

o sa vin si-am sa strig cu mandrie ,,demisia..demisia…demisia” :ymsigh: :)

Giani
    Member

@mkg wrote:

[…]Singurul lucru pe care il apreciez la actualul antrenor este faptul ca incearca sa promoveze tinerii dar jocul echipei este ingrozitor…[…]

Serios? Este Falus atat de dornic sa promoveze juniorii? De ce? doar ca l-a promovat pe Truta? care este intr-adevar un atacant talentat? Mai adineauri ma uitam la lotul echipei a doua, si am vazut patrunume cunoscute: Pauna, Farcasanu, Tarnacop si Dedu al mic. I-as propune lui nenea falus, daca tot vrea sa promoveze tinerii, urmatoarele schimbari:
    Pauna in loc de Curelea. Au acelasi fizic masiv, dar Pauna alearga de rupe, sare la cap foarte bine si are un sut de la distanta ucigator.
    Farcasanu in loc de Nae. Atacant din spate sau mijlocas ofensiv, poseda precizia paselor si este capabil de executii tehnice rafinate, care pot pune in dificultate orice portar. Stanca stie :D.
    Tarnacop in loc de Ferfelea. Nu are sutul “seniorului”, dar face niste araturi pe banda… La un meci direct cu Intergaz, ca adversar, a fost la un pas de il provoca pe Varga sa isi ia cartonasul rosu. Si nici nu ar fi fost greu, daca nu intervenea verbal Costica si nu ii deturna atentia extremei adverse.
    Pentru Dedu al mic s-ar gasi loc lejer.

Tin sa iti reamintesc faptul ca patru jucatori inseamna cam 35% din efectivul trimis pe teren. In locul a patru “seniori” obositi, sictiriti, blazati, indolenti si indecent de bine platiti (pentru ceea ce joaca), as prefera sa ii trimit in lupta pe cei patru juniori. Oricum promovarea este compromisa.

07Ex
    Keymaster

SC FC SPORTUL STUDENŢESC Bucureşti – FC DUNĂREA Giurgiu

A: Deaconu Alexandru (Bucureşti – Bucureşti)
    A1: Stroe Gabriel Sabin (Piteşti – Argeş)
    A2: Voicu Anghel (Suseni – Argeş)
    R: Bîrsan Marcel (Bucureşti – Bucureşti)

Sportul Studenţesc – Dunărea Giurgiu, va fi condusă de un cavaler al fluierului celebru, Alexandru Deaconu. Ca un aspect inedit, arbitrul şi directorul sportiv al oaspeţilor, Ilie Mălureanu, fost lider al galeriei din Regie în anii ’70-’80, sunt finii preşedintelui Federaţiei Române de Fotbal, Mircea Sandu, astfel că se poate spune că meciul e o “afacere de familie”.

Giani
    Member

Arbitru apartinand speciei ovine. 100% stelist, adica 100% spurcat, ca sa nu spun cacat. Arbitraj ostil, sa fim fericiti cu un egal. Daca zboara o singura bricheta, luam 0-3 la masa maro, ca sa fie in ton cu culorile steliste (in atata cacat cu fluier, o cacofonie sper ca este permisa).

@ashone wrote:

de-al dracu’ am sa vin la meci sa va arat ca nu ma indepartati de stadion maimutoilor! si vinerea de la 16.30 am sa am timp pentru voi!hai sa vedem care pe care!am sa asist la fiecare umilinta de-a voastra, pentru ca voi va umiliti si nu eu!eu am sa-mi port cu gratie fularul alb-negru, de voi o sa rida prietenele voastre ca sinteti impotenti! :!! mai aveti 9 puncte deasupra liniei si ne vedem vinerea la 16.30.

veniti ca sa sarbatorim victoria lui liverpool :X..o victorie istorica si speram si o victorie a sportului

ashone
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

@ashone wrote:

veniti ca sa sarbatorim victoria lui liverpool :X..o victorie istorica si speram si o victorie a sportului

ada tu sucurile, ca biscuitii ii aduc eu. hai ca ne vedem acolo.

cameliu
    Member

conducem cu 1-0, de la inceputul r2

1-0, min 47 Centrare in care, Lung reia cu capul spre coltul din dreapta

mkg
    Member

Desi stabilitatea conducerii tehnice este deobicei cheia rezultatelor sigure pana si eu trebuie sa admit desi nu imi place .
    Acest antrenor trebuie sa plece cat mai repede fiindca riscam sa jucam in divizia a treia .
    Daca tot e sa formam o echipa de viitor ne va trebui un antrenor cu experienta .
    Am ajuns ciuca batailor nu numai in deplasare ci si pe terenul nostru .Numai cine nu vrea nu ne da chilotii jos acasa si asta in divizia a doua .
    Cum Falub este un lingau sunt sigur ca nu va avea demnitatea de a-si prezenta singur demisia .De aceea ma rog sa primeasca sutul in dos pe care il merita oricum.
    Un singur gol marcat in trei meciuri in conditia in care nu am jucat cu niciuna din echipele tari ale seriei este suficient.RUSINEA POATE MERGE MAI DEPARTE !

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.