14.03.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 1-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 14.03.2009 Sportul Studentesc – Dunarea Giurgiu 1-2(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Mai sa fie, iar am jucat la cota 4! Nu eu, ei…
    Cu viteza luminii spre C!
    Daca nu pleaca azi Falub C-ul este certudine!

►1-1, min 57 Samoilă respinge un şut puternic în lateral, iar Stan reia în poarta goală

►1-2, min 71, Cojenel pătrunde frontal şi îl învinge pe portarul advers cu un şut la colţul scurt

cameliu
    Member

oare f. n-are un pic de rusine, si un pic de demnitate sa-si dea demisia?
    oare siman e chiar atat de bou sa nu-l dea afara?
    pai badescu a avut rezultate exceptionale in comparatie cu falusica.

adi
    Member

golul nostru mi s-a parut a fi o greseala, nimeni nu cred ca se astepta la el. eu nu-mi aduc aminte de nici un alt sut pe spatiul portii, de nici o ocazie din partea pseudo-jucatorilor nostri. penibil !
    cat despre falub, la final a parasit terenul cu capul plecat, fiind (sau mimand a fi) suparat. n-a reactionat la strigaturile noastre de demisie, “la revedere, falub, la revedere”, “onoare = demisie” si “nu ne ignorati !”. suntem de acord ca face greseli de asezare in teren si nu stie/poate motiva jucatorii; pe de alta parte, si jucatorii sunt indolenti si nesimtiti si poate ca vor sa-l indeparteze asa pe falub. in concluzie, mi-e greu sa spun cine e mai vinovat, dar cu siguranta nu e numai falub.

adi
    Member

sa nu uit, mi-a placut foarte mult galeria oaspetilor.
    au venit organizat, imbracati in albastru, cu coregrafie si steaguri si si-au sustinut echipa tot timpul. jos palaria !

07Ex
    Keymaster

Nu-mi vine sa cred ca am pierdut iar. Este strigator la cer!

N-am fost la stadion si deci nu stiu cum au jucat baietii sau ce tactica a fost abordata, dar sunt de parere ca dupa aceasta infrangere Falub ar trebui demisionat. In locul lui ar trebui adus cineva care macar sa ne mentina in liga a II-a anul asta. Cred ca daca ramane Falub pana la sfarsitul sezonului, retrogradam sigur. :(

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro:

TAPA 20 17:06 SPORTUL STUDENŢESC – DUNĂREA GIURGIU 1-2
    Vin vremuri grele în Regie

Sportul Studenţesc a pierdut lamentabil sâmbătă, pe teren propriu, în faţa Dunării Giurgiu, cu scorul de 2-1, într-un meci contând pentru etapa a 20-a.

După o primă repriză modestă, în care nu s-au consemnat decât foarte puţine ocazii la cele două porţi, “studenţii” au deschis scorul la prima fază a actului secund. Fundaşul central Daniel Lung a urmărit o minge înaltă, şi-a depăşit adversarul direct şi a trimis plasat cu capul în colţul lung. Jocul părea a curge în favoarea gazdelor, însă acestea nu au ştiut să gestioneze avantajul. Giurgiuvenii au început să pună tot mai multe probleme şi la prima acţiune mai periculoasă au restabilit egalitatea. Samoilă a respins în lateral o minge şutată de la marginea careului, juniorul Marian Stan, bine plasat, a urmărit şi a trimis în plasă. Calvarul alb-negrilor avea să fie întregit la următoarea ocazie a oaspeţilor, transformată în gol de Cojenel, intrat în teren după pauză. Mijlocaşul Dunării a luat o acţiune pe cont propriu, a trecut ca prin brânză prin apărarea somnolentă a Sportului şi l-a învins pe Samoilă cu un şut la colţul scurt.

Gazdele au încercat să revină în joc, însă acţiunile lor de atac au fost caracterizate de sterilitate, rezultatul rămânând nemodificat până la fluierul final al arbitrului Alexandru Deaconu. Sportul Studenţesc a reuşit contraperformanţa ca în cele trei meciuri din retur să adune doar un singur punct, să marcheze o singură dată printr-un fundaş şi a primit nu mai puţin de cinci goluri. Nori negrii se adună peste Regie, chiar dacă spectrul retrogradării nu reprezintă încă o ameninţare, însă e clar că lucrurile nu se îndreaptă în direcţia dorită de conducătorii clubului.

De cealaltă parte, formaţia lui Marin Barbu şi-a trecut în cont o victorie foarte importantă, mai ales că venea după două eşecuri consecutive, putând să abordeze cu mai multă încredere partida cu FC Snagov de etapa viitoare.

Articol scris de : Florin ALBOIU

dragos
    Member

ahhhhhh, pacat ca, nu a fost 0-3, insa bine ca, hahalera de antrenor a mai bifat o “victorie” in cariera sa
    “stralucita” !!!!!!!!!!!!! :-ss :-ss :-ss :-ss :-ss :-ss
    mi-e dor de un 0-3 acasa.
    asa ca, il rog, pe viitorul nostru antrenor, care, cel mai probabil, va fi paznicul de la vestiare, sau paznicul de la parcarea auto, ca, la urmatorul meci de acasa, sa luam 3 bobite de la oaspeti si sa dormim linistiti, caci liga a-3-a NE ASTEAPTA !!! :ymhug:
    NOI, studentii, VENIM !!!! :ymhug: :ymhug: :ymhug:
    imi pare rau, ca nu mi-a “iesit” DEMISIA pocitaniei de antrenor , asa cum am spus-o la finele turului….dar, stai ca, nu mai este mult pana la demisie….TIC-TAC, TIC-TAC, i-auzi falus :)) :)) =)) =)) =)) =)) =))
    cam cati spectatori au fost la meci ?? cam cati ai gazdelor si cati ai oaspetilor ???

imi aduc aminte, in urma cu cateva sezoane, in Regie, am batut Dunarea G. cu 3-2, insa tribuna 1 era plina de sustinatori ai oaspetilor.
    noi eram o mana de oameni, insa galagia mare venea din zona tribunei 1.

nu stiu daca, s-a scandat ceva la acest meci, insa poate ar fi mai “stimulativ” pentru ai nostrii, ca la urmatorul meci, sa NU se mai scandeze NIMIC…sa fie atmosfera de la o piesa de teatru, un film etc. :-? :-? :-?
    PS: “BRILIANTUL” falus + “DIAMANTUL” sile + DEMISIA = LOVEEEEEEEE 😡 😡 😡 =(( =(( =(( =(( =((

rapid19pancu
    Member

by adi » Sat Mar 14, 2009 3:48 pm

sa nu uit, mi-a placut foarte mult galeria oaspetilor.
    au venit organizat, imbracati in albastru, cu coregrafie si steaguri si si-au sustinut echipa tot timpul. jos palaria !

Nu spun ca nu mi-a placut galeria lor si ca nu au facut galerie frumoasa ,dar spun faptul ca ei nu au venit sa cante din dragoste pentru echipa,au venit sa cante pentru bani ,asta e parerea mea..Macar ei au deplasarile platite nu dau bani din buzunarul lor ca ..altii.. :-$

ovidiu
    Member

Dupa cum vad e plictiseala mare pe acolo.
    Si din partea jucatorilor, si a antrenorilor, si a conducerii.

Hei, baietii, desteptarea.
    Pare a se intra intr-un cotidian ordinar. Si e pacat.
    Blazonul, numele si culorile echipei nu merita asa ceva.

Giani
    Member

Sportul Studentesc inseamna istorie. 93 de ani. Daca inculpatii Falub Adrian, Curelea Costin, Ferfelea Viorel, Rusu Liviu, Ciobotariu Cristian nu sunt capabili sa respecte aceasta istorie, sunt invitati ultimativ si fara respect sa plece. Adica “Valea, distrusilor!”

dragos
    Member

din pacate, de vreo cativa incoace, REGIA NU MAI TRAIESTE SPIRITUL DE ODINIOARA !!!
    probabil, suntem cativa pe acest forum, care mai suspinam dupa acele vremuri nu foarte indepartate (sa mai vedem un dribling fin sau un EURO-GOL a la Dinita sau Gigel B., sau o pasa de geniu a la Paduret, sau a la Lazar s.a.m.d.)
    din pacate, generatia actuala de jucatori nu are NIMIC in comun cu SPIRITUL de lupta/sacrificiu si DRAGOSTE PENTRU CULORILE CLUBULUI.
    ma poate contrazice cineva ???

MarcAntoniu
    Member

După încă un rezultat măreţ @-) îl rugăm” pe maestro L-) Falub să promoveze o altă echipă! B-)
    Suntem recunoscători” pentru c-a dus Sportul Studenţesc pe noi culmi de glorie! 8-}
    Cred că, este timpul să meargă 8-| mult mai departe, :ymapplause: de Regie!! :ymparty:
    Până atunci :-w sperăm să n-ajungem :-ss să ne vedem echipa încasând goluri #-o vineri!!!

cameliu
    Member

O faza deosebita realizata de super atacantul nostru Curelea poate fi vazuta pe youtube. Merita!!!

ovidiu
    Member

@cameliu wrote:

O faza deosebita realizata de super atacantul nostru Curelea poate fi vazuta pe youtube. Merita!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9zE4lKk4vZI

Teribil. Asa ceva …
    Oare nu-l vinde Siman odata?
    Inca nu pot sa inteleg: Cum poate fi titular incontestabil?

Zibling
    Member

Stai asa ca nu stii totul – Curelea a fost si capitan la acest meci. Pe de alta parte, Ferfelea a preluat tricoul cu nr. 10. Si toate acestea – fara nici un rezultat, zici ca au luat niste ornamente de plumb pe ei =((

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.