14.04.2004 FCM Tirgoviste – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 14.04.2004 FCM Tirgoviste – Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 49 total)
  • Author
    multi
    Member

Inteleg ca e cam tarziu sa ne mai pastram optimismul , asa -i ?

Tavi
    Member

ce au facut Pandurii?

cameliu
    Member

Pandurii au batut cu 1-0…

4 puncte doar…
    Daca prindem un “meci bun” la Pandurii si mai “umflam” un egal, iar regia “lihnitului” nu da kiks… luptam la anul la promovare cu argesul eventual + petrolul…

cameliu
    Member

Si ioi ce meciuri avem !!! urmatoarele 6!!!:

Minerul Motru (acasa)
    Juventus Bucuresti (d)
    International Pitesti (acasa)
    Pandurii Tg. Jiu (d)
    Extensiv Craiova (acasa)
    Inter Gaz Bucuresti (d)

Tavi
    Member

Finala e la Tg Jiu! Baieti musai in conditiile astea sa organizam deplasarea la mineri. Nu se poate sa lasam echipa de izbeliste acolo!

Am scrantit-o o data! Gata! Nu mai gresim pana la capat! Trebuie sa fim multi si cu Minerul ca astia or sa vina sa bata (cel putin la picioare rupte)!

Fruntea sus!

ion
    Member

Speram din tot sufletul ca ieri macar sa scoatem un punct .Mi-am dorit ca de azi sa zic ca sintem fffff aproape de promovare dar iata ca firescul s-a intimplat mai repede decit ma asteptam!O spun asta deoarece s-a vazut inca de la meciul cu Mioveni in acest retur echipa a jucat pina acum bine doar o repriza!Restul meciurilor cistigate au fost pe conditie fizica mai buna sau pe noroc!Este rusinos sa te incurci sau sa cistigi cu emotii in fata echipelor pe care noi le-am intilnit pina acum…Toate au jucatori pe care oricit ne-am stradui nu am putea face nici macar o selectioanata de divizia A!Si binenteles ca dintr-o virtual promovata acum sintem bagati la emotii despre ce se va intimpla deoarece ne asteapta meciuri asa zis grele …Cu echipe de doi lei dar care ne pot bate usor…Eu zic ca “avem” mari sanse datorita subtirimii lotului ca pina la sfirsitul returlui sa mai ciupim 12 puncte cel mult!Cu ele nu vom promova dupa calculele mele!Si asta se intimpla datorita unui nemernic care a vindut aproape tot ce a avut mai bun echipa si care in continuare nu se straduie de loc sa ajute echipa sa promoveze si sa ramina in A.Apropo-FELICITARI DOMNULE SIMAN pentru inteleapta Dvs politica !Nu poti promova cu o echipa formata din jucatori care pina mai ieri erau rezervele rezervelor.Si nu poti ramine in A cu o asemenea echipa! Nu are rost sa va reamintesc cine a plecat si cine sint titulari de acum si nici faptul ca dupa cum s-a mai vazut toti ar dori sa plece si nici un jucator din Romania nu ar dori sa semneze cu Sportu’!Vreau sa va spun acel 1% vazut ca subiect reprezinta si vina noastra pentru ca s-a ajuns la aceasta situatie .E drept …Nu dam noi bani la echipa …Sintem mici si putini …Avem fiecare probleme personale si nu putem sa ne stringem dar macar puteam sa ne exprimam de atitea ori dezaprobarea (prin mijloace civilizate)fata de “politica” timpita a lui Siman!Mereu am sperat ca va fi totusi bine si ne-am “drogat” cu “poate- poate” dar uite ca ne-am inselat s-o facem pe pielea noastra !Vedeti ce s-a intimplat la RRRRRRRapid si ce presiune s-a creat!
    Deasemenea 1% reprezinta si sansa noastra de a promova cu bine in A si a juca la Bucuresti si de a ramine in A ! Liciteaza cineva mai mult ?

ultrasro
    Member

Sa pierzi un meci in care ai avut posesia peste 70% in conditiile unui teren incredibil de desfundat (Stadionul Ghencea in zilele lui rele este salon fata de Municipalul din Targoviste :( ) cu multe balti si cu o echipa gazda dispusa la orice tip de lupte (Sumo, greco romane….) este destul de greu de inteles….. Sportul a pasat la firul namolului timp de 82 de minute, au driblat pe metru patrat cu o incapatanare demna de un gazon ca masa de biliard…. Asa insa doar in ultimele 8 minute jucatorii nostri au inceput sa centreze moment in care au aparut si vreo 2-3 ocazii de gol clare….. iar din cele 7 lovituri libere de la 20 de metri jumatate au fost trimise in zid…. iar restul in bratele portarului….

Colac peste pupaza in minutul 8 Burloiu a inchis ochii la faultul asupra lui Bucur in careu faza la care se impunea 11 m
    In plus in minutul 78 acelasi arbitru a anulat golul marcat de Bucur pe motiv de obstructie in atac asupra lui Termure :) care cred ca stiti ce fizic plapand are……. asta este…

dragos
    Member

INEVITABILUL S-A PRODUS!!!
    balint ne-a atentionat de ceva timp “cu astenia de primavara printre jucatori”, insa acum, ne-am lamurit!!!!
    CE NE FACEM, fratilor!!!!
    chiar nu se mai doreste promovarea?????
    oare, faptul ca se dau la fiecare meci prime de joc, nu-i mai stimuleaza pe
    copii?????
    adversarii sunt SUPER MOTIVATI PRIN BANI DE LA MINERI, asa ca vom avea meciuri grele……
    interesant este faptul, ca echipa in al doilea mitan, parca “ingheta” jocul, cu toate ca eram in dezavantaj…….oare nu stiau cat mai este scorul, sau ploaia le-a inecat gandirea????
    sa speram ca vor veni vremuri mai ROZ!!!!

dragos
    Member

eu sunt mai optimist – 51% promovam, iar 49% s-ar putea sa NU!!!!
    DAR SIMAN CE VREA?????

Tavi
    Member

ca suntem suporteri nu dom’soare … hai la Tg Jiu sa le dam omoru’ la ei acasa si gata! 👿

mai vedem la anu’ prin ce campionat jucam … sa traim pana atunci :)

@dragos wrote:

eu sunt mai optimist – 51% promovam, iar 49% s-ar putea sa NU!!!!
    DAR SIMAN CE VREA?????

Cum ce vrea? Bani… si numai Bani. Nu cred ca l-a interesat si-l va interesa vreodata de Sportul Studentesc. :(
    Chiar daca vom promova nu cred ca putem sta in A cu aceasta echipa in conditiile in care ..sigur din vara si Bucur va pleca…ca de tr sa scoata omul ceva bani!.
    Le doresc mult succes la cei care au plecat, dar personal eu nu cred ca ua ales ceva mai bun. In afara de bani pe termen scurt nu prea castiga ceva. Mai bine pleci afara decat sa pleci la un club din Romania.

Tavi
    Member

Eu il inteleg pe Nelu si cred ca are dreptate sa fie suparat si pe siman si situatie si pe viata de suporter al SSB. Sa nu exageram totusi, am pierdut un meci nu si promovarea … e adevarat ca am ajuns in B din cauza axei Gigi Beee – Mitica – Siman … dar sa nu uitam ca si jucatorii au comis-o de cateva ori … faptul ca am cazut fortat (mai mult sau mai putin) in B nu ne confera statutul de semizei … am incasat-o, asta e!

Bun! Ce facem mai departe? Eu ca suporter am doua optiuni. Sa mai pun suflet (ca bani n’am) sau sa-mi gasesc un hobby pentru week-end!

E clar ca nici unul din noi nu se va multumi cu a doua varianta. Vom fi suporteri ai SSB “pana la moarte”! 😈

Concluzie: pe mine infrangerea de ieri ma motiveaza/indarjeste sa fiu mai aproape de echipa si sa incerc, in calitate de suporter, sa transmit aceasta indarjire si baietilor. Reiterez dorinta de a merge la Tg Jiu! Nu putem sa-i lasam singuri acolo … nu de alta dar Siman vinde meciu’! 😈

nicu
    Member

Nu stiu daca promovarea si castigarea seriei inseamna acelasi lucru.
    Tare mie ca daca totusi castigam seria, o sa vanda Siman locul in A.
    N

nicu
    Member

@ultrasro wrote:

Sa pierzi un meci in care ai avut posesia peste 70% ,…..

LOL,
    Comentariu de maniac HT 😆

ultrasro
    Member

soarta meciului…ploaia e dusmanul nostru :)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 49 total)
  • The topic ‘14.04.2004 FCM Tirgoviste – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.