14.04.2007 Sportul Studentesc – FC Snagov 4-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 14.04.2007 Sportul Studentesc – FC Snagov 4-1(1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 55 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Va fi cineva pe YM maine la ora meciului? M-am gandit ca daca nu ma culc prea tarziu in seara asta, ma voi scula maine devreme ca sa “ma uit” la meci.

ashone
    Member

@97SiR wrote:

Va fi cineva pe YM maine la ora meciului? M-am gandit ca daca nu ma culc prea tarziu in seara asta, ma voi scula maine devreme ca sa “ma uit” la meci.

cind o baga nicu YM la el, o sa ma gasesti sigur… 😈 iei avionu’, cobori in otopeni, te enerveaza aia de la cotrol, iei taxiu, iei teapa cu taxiu ca te face ala de vorbesti singur, pe podu grant cobori breteaua spre maternitate ( e un shell linga stadionu alora…imi scapa numele acum), o iei pe linga fabrica de tigari care e desfiintata ( …privatizare…nereusita…) si ajungi la poarta unde intra autocarele. la ultima poarta ciulesti urechile si ne auzi pe noi in barulet. intri in curte, cobori scarile si ne intilnim acolo. simplu, nu-i asa?

cameliu
    Member

@97SiR wrote:

De 4 etape am reloadat Prosportu’ de numa’…, asa ca am decis ca maine daca o sa fiu acasa la ora meciului o las mai moale… poate castigam asa si noi un meci… (deh’ superstitia…)

Zibling
    Member

Cand echipa se chinuie de la inceputul returului sa castige un meci, eu zic ca nu este numai superstitie. :(

Insa, maine este un meci in care putem sa inscriem mai mult de 1 gol, si daca cu o echipa ca Snagovul, nu sunt suficiente 2 goluri pt a obtine 3p., eu zic sa consideram sezonul asta “dead and burried”.

Rastaphan
    Member

so far, so good
    1-0 la pauza

2-0 acum
    …egal si buzau si petrolul.. forex pierde…
    sa fie ziua noastra buna?

se pare ca da 4-0
    pacat ca bate buzaul si otopeniul, dar oricum !
    mai raman 4 puncte si ceva golaveraj serios pana la promovare!

nu ne-am lasat pana nu am luat si gol 4-1
    dunarea galatzi, dunarea giurgiu, petrolul si brasovul egal
    otopeniul si buzau bat
    forex pierde

(cam multe contracandidate la promovare!!)

cameliu
    Member

EVENIMENT COSMIC!!!!!

Echipa noastra conduce cu 2-0!

adi
    Member

Incep sa ma gandesc ca ai nostri joaca bine cand iese soarele. Azi a fost o vreme superba si am castigat, la fel ca la meciul cu Giurgiul. Poate ca sunt meteodependenti, poate ca ar fi bine sa jucam acolo unde e soare afara.
    Serios vb, azi au jucat mai multi juniori, inclusiv portarul Niculescu care ne-a surprins placut. Bravo lor si lui Gigi Multescu care probabil si-a dat seama ca nu mai are ce pierde titularizandu-i.
    Si eu astept mai multe detalii de la cei care au vazut tot meciul.

cameliu
    Member

Teoretic suntem la 4 puncte de promovare, mai sunt in joc 30…
    Am avea avantaj cu toate echipele de peste noi la directe (exceptind bineinteles buzaul!): Petrol, BV, Giurgiu si in mod normal Otopeni si Forex…

Mai sunt 30 pct in joc, ceva jocuri lejerutze (TEORETIC!) in urmatoarele etape… insa nu vom mai fuma Snagov… Sa vedem…

Giani
    Member

la 4-0 nu mai conta nimik. A aparat un junior, Niculescu, care la 0-0 ne-a salvat de la un foarte mare rahat. A aparat si la 1-0, si la 2-0. A facut o singura greseala, dar era deja 4-0 si minutul 85. Cat or fi fost ilfovenii de zmei nu aveau cum sa marcheze trei goluri in cinci minute. Mai sunt de jucat 10 meciuri, se mai pot lua 30 de puncte. Cred ca jucatorul meciului a fost Oae, care, exilat in extrema, a facut cel putin doua goluri.

Zibling
    Member

4-1 sec, dar cu niste amatori, ca asa au jucat azi Snagovul. Ce-i drept in prima repriza a atacat mai taios Snagovul, dar cu faze lente, parca scoase din manual si puse in relanti pe terenul de fotbal. Totusi, nu pot omite cele 3 parade ale portarului nostru de 19 ani – Niculescu.

Golurile lui Ghinga (1-0, prima repriza) si Ferfelea (2-0) au venit din niste faze egoiste. La primul gol se demarcasera Postolache, Curelea si Ciobotariu, dar Ghinga pur si simplu s-a gandit ca daca le paseaza “iroseste orzul pe gaste” si bine a facut – sut la coltul lung si gol. La al doilea gol, Ferfelea a insirat 4 fundasi alergand cu mingea la picior oblic spre coltul lung, unde a si infipt balonul.

Au urmat apoi doua faze la indigo in care Curelea nu a reusit sa dribleze portarul, la a doua portarul neagatand mingea, dar Postolache venit in viteza a ratat incredibil cu poarta goala. A urmat apoi ca Oae sa urce mai des in atac si sa puna o minge pe tava catre tandemul Curelea si Postolache, primul dand dovada de altruism (aplecandu-se ca mingea sa ajunga la secundul), si executie pe sus, portarul nereusind sa atinga mingea decat pe drumul sau spre vinclu (3-0). Sa amintesc ca la o faza asemanatoare, cu centrare a lui Oae, si gol valabil, tusierul mustacios (de o prostie rara in acest meci, pana si tribuna intai l-a apostrofat) ne-a anulat golul. Golul de 4-0 a fost opera lui Ferfelea, care a driblat si a pasat pe sub portar lui Curelea, care s-a intins mai mult decat era obisnuit dar a dat gol.

Golul snagovenilor de 4-1 a picat direct dintr-o lovitura libera din partea stanga, la care dupa ce portarul nostru Niculescu si-a asezat zidul nu a mai apucat sa se duca la coltul lung sa-l ia in primire, si cand a facut-o mingea era deja in poarta. Chiar dupa meci, ne-a recunoscut ca greseala ii apartine, insa pt un prim meci oficial – jos palaria.

Joc bun facut de Ferfelea, Oae, Ghinga, portarul Niculescu si Postolache. Dar… a nu se omite ca am jucat cu o echipa cam de amatori, care au avut o aparare dezastruoasa, si ne-au dat posibilitatea sa combinam in liniste.

ultrasro
    Member

Nu trebuie omis ca la scorul de 2-0 am ramas in 10 datorita eliminarii stupide a lui Ciubotariu (tot el din pacate) …

laucantona
    Member

Bravo echipei si voua suporterilor, in sfarsit o sambata frumoasa. Imi pare rau dar dupa cum spuneti voi Ciubotariu nu mai are ce cauta la noi…in fiecare etapa a fost candidat la titlul de cel mai slab jucator…eu cred ca nu mai trebuie bagat in echipa…nu mai avem voie sa facem pasi gresiti…pai daca te lasa in 10 oameni cu Otopeniul sau cu Forexul..alte echipe de 2 lei nu mai stiu…dar in sfarsit poate antrenorul va gasii echipa ideala…am o intrebare unde este Balan ca parca nu a jucat?
    Laurentiu

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Nu trebuie omis ca la scorul de 2-0 am ramas in 10 datorita eliminarii stupide a lui Ciubotariu (tot el din pacate) …

Intr-un fel parca imi pare bine ca Ciobi a luat rosu ca in felul asta nu va juca meciul urmator. Poate in felul asta avem si noi o sansa sa-i batem pe Modelu. Poate ca in locul lui Ciobi se va gasi un junior care sa vrea sa se afirme.

ultrasro
    Member

Ciobi nu jucase rau azi, marcase un gol anulat aiurea de un tusier tembel.

Au lipsit Stanca, Stanga, Secareanu, Balan, Varga si Gheorghe, toti accidentati.

Dedu si Ciupe au fost doar rezerve. Azi au debutat mijlocasul Jderu si portarul Niculescu. A reintrat Nicola dupa operatia de menisc. Si-a revenit Ferfelea iar Postolache a marcat primul gol pentru Sportul!!!

07Ex
    Keymaster

Rog pe cei care au caseta tehnica s-o posteze aici. Multumesc anticipat.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 55 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.