14.04.2007 Sportul Studentesc – FC Snagov 4-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 14.04.2007 Sportul Studentesc – FC Snagov 4-1(1-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 55 total)
  • Author
    Zibling
    Member

@ultrasro wrote:

Au lipsit Stanca, Stanga, Secareanu, Balan, Varga si Gheorghe, toti accidentati.

Parca spuneai ca Stanca este suspendat, iar Varga este amendat la nivel intern al clubului, pentru nesportivitate. Dar, legat de Varga, ne-a confirmat aceasta situatie non-fair-play chiar directorul Cristian Gheorghe.

Of, si asta cand Stanga incepuse sa se afirme.

ionut.ro
    Member

Salut!
    Dupa meciurile cu Braila si Buzau nu prea am avut chef sa scriu nimic. Revin la victorie (pe principiul “la placine inainte”). Alt principiu pe care l-am descoperit astazi este ca daca un jucator al Sportului scapa pe contraatac singur cu portarul sansele ca el sa marcheze sunt cam de 30%. La 1-0 multe, foarte multe ratari in conditiile in care adversarii atacau si erau vraiste in aparare. Ratari prostesti: minge prelungita prea mult care ajunge la portar, Curelea sut peste poarta, Curelea dribleaza portarul care agata mingea si i-o trimite lui Postolache care rateaza cu poarta goala, pase decisive aiurea, nervi si jucator eliminat la 2-0 pt proteste (!), driblinguri in loc de sut, etc. Intr-un fel am inteles inca o data de ce am pierdut in deplasare meciuri pe care la-am avut in mina si m-am intrebat la modul serios cat mai rezista Multescu pe banca. Momentul cheie al jocului a fost golul 2 al lui Ferfelea (cred ca cel mai bun jucator astazi, merita un loc de titular alaturi de T.Balan si Varga) – s-a dus dea-n boulea in linie dreapta spre poarta fara sa mai paseze, scapand de 2 tacklinguri ale adversarilor si a inscris plasat. La 2-0 cu tot cu eliminerea lui Ciobotariu (penibil tot meciul), echipa a inceput sa joace mai relaxat si asta s-a vazut imediat pe tabela.
    Nu cred ca am avut chiar asa de multi accidentati astazi. Stanca a lipsit pt cumul de cartonase, Secareanu e accidentat, ceilalti nu stiu…
    Portarul a aparat intr-adevar bine, mi se pare insa mic de statura si a luat un gol asemanator cu cel al lui Ilie Dumitrescu – primul din meciul cu Argentina.
    Pt promovare, eu cred ca inca se joaca, dar trebuie sa legam 3-4 victorii la rand.
    Stiti cumva care sunt criteriile de departajare daca sunt mai mult de 2 echipe cu acelasi nr. de puncte?

franz_kafka
    Member

Snagovul, contracandidata la promovare, pt ca ne bucuram atat? sau nu stiu eu ceva anume?

ionut.ro
    Member

pai e singura candidata la retrogadare pe care am fost in stare s-o batem…

@laucantona wrote:

..am o intrebare unde este Balan ca parca nu a jucat?

A fost langa noi …..
    http://sports.ph.groups.yahoo.com/group/ssb1916bucuresti/photos/browse/ab9c?c=

si off topic .. ce va sugereaza poza “Carje” ? A fost fost facuta dupa meciul cu Buzaul….

Ovidiu, te rugam sa pui “Regia fotbalistica” numerele 3 si 4 pe “sports.groups.yahoo”. Please!!!!!!!!!!!

ultrasro
    Member

Maine le pun!

adi
    Member

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-2/16797/liga-2-seria-1-cronici.htm

Sportul Studentesc – FC Snagov:
    “Victorie la pas pentru studenti ”

In Regie studentii intalneau o echipa slaba care isi punea sperante in acest meci pentru a mai scapa de povara retrogradarii. Meci cu multe goluri in care studentii au defilat, reusind un 4-1 desi au avut 5 titulari indisponibili. Sportul deschide scorul in minutul 16, Ferfelea reuseste golul doi in minutul 60 printr-un sut la coltul lung, in urma unui contraatac.

Postolache reuseste golul trei, fructificand o centrare perfecta. Gazdele raman in zece oameni dupa eliminarea lui Ciubotariu. Curelea marcheaza din nou pentru Sportul. Pe final de meci oaspetii reusesc golul de onoare prin Chitu.

cameliu
    Member

gsp:

Revoluţie
    Cătălin Popescu

Nemulţumit de evoluţia vedetelor din Regie, Mulţescu a tăiat în carne vie şi a mizat pe mai mulţi juniori

După 5 partide consecutive fără victorie, Gheorghe Mulţescu a decis să-i lase pe Dacian Varga, Tibi Bălan şi Secăreanu în afara lotului şi să dea credit mai multor jucători neexperimentaţi la partida de ieri cu FC Snagov (4-1). Acest lucru a fost de bun augur, “studenţii” făcînd cel mai bun meci din acest an. “Dacă au cîştigat fără noi înseamnă că asta e echipa bună şi aşa ar trebui să joace în continuare”, a declarat Varga.

Alt jucător pedepsit de antrenorul Sportului a fost Cristi Irimia, fundaşul venit în această iarnă de la Dinamo Kiev fiind doar rezervă. “Trebuie să revină la forma care l-a consacrat. Nu sînt încă mulţumit de el”, a spus Mulţescu la finalul meciului.

Surse apropiate echipei din Regie au declarat că în spatele acestor măsuri se află patronul Vasile Şiman, dezamăgit de evoluţia “veteranilor”, mai ales că în urmă cu o lună le-a mărit acestora salariile.

“Mulţescu este antrenorul echipei şi el decide cine intră în teren. Nu ştiu de ce nu au jucat Varga şi Bălan”
    Vasile Şiman

Mulţescu în pericol?
    Chiar dacă Sportul a învins ieri cu 4-1 şi păstrează şanse la locul 2, promovabil, tehnicianul Gheorghe Mulţescu nu se mai bucură de încredere din partea lui Vasile Şiman. În cazul unui pas greşit etapa viitoare, în meciul cu Prefab Modelu, patronul Sportului ar putea să-l demită pe Mulţescu, o variantă fiind Ioan Andone, care a fost prezent ieri în tribunele stadionului din Regie.

cameliu
    Member

@cameliu wrote:

În cazul unui pas greşit etapa viitoare, în meciul cu Prefab Modelu, patronul Sportului ar putea să-l demită pe Mulţescu, o variantă fiind Ioan Andone, care a fost prezent ieri în tribunele stadionului din Regie.

Doamne fereste!
    Mare antrenor si Andone…

adi
    Member

deh, ziaristi … a venit andone in tribune la un meci si deja au aparut speculatiile …

Zibling
    Member

Nu numai ca a venit Andone in tribuna intai, dar a si fost anuntat de crainicul stadionului ca fiind un mare VIP aflat printre noi… adica, vezi Doamne, salutati-l va rog !!! :?

ultrasro
    Member

Iar noi am replicat cu Cezarica e mai bun ca Andone :)

franz_kafka
    Member

V Siman exercita presiuni asupra lui G Multescu, invitandu-l pe I Andone in tribuna! Mai util ar fi fost sa invite reprezentantii unor firme din Romania care ar putea sa investeasca la SS!

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

Iar noi am replicat cu Cezarica e mai bun ca Andone :)

ati fost chiar politicosi cu el 😆

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 55 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.