14.04.2012 Sportul Studentesc – Astra Ploiesti 0-4(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 14.04.2012 Sportul Studentesc – Astra Ploiesti 0-4(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • Author
    laucantona
    Member

daca nu batem pe Astra cred ca meritam sa jucam in liga a 2-a…nu ca ploiestenii ar fii slabi, dar nu vad cum am scapa de ultimele 4 locuri…si daca facem egaluri la echipe medii si bune nu ne-ar ajuta…victoria ii cotata la 3 puncte…Hai baieti!

laucantona
    Member

Faramache s-a accidentat dupa 2-3 minute, nu cred ca a atins minge de 2 ori…pacat ca am pierdut o schimbare inca din start…combinam dar cu mare trac…parca jucam cu frica…si acum Patrascu este iertat de un galben la o talpa la Dobre.

laucantona
    Member

parca nu stim sa construim deloc…toate mingile merg spre Curelea care este departe de forma ce la propulsat la nationala…si pase in adancime prea lungi la extrema dreapta..si acum ocazie mare a lui Bebe P…

laucantona
    Member

Novac face o greseala de copil…a fost aproape de un rosu neprovocat…si acum inca o greseala in aparare…jucam ca in divizia a 3-ea..fara mijloc si greseli in aparare…atac nu avem, ca jucam acasa.

laucantona
    Member

sincer nu stiu de ce l-a introdus pe Curelea…cred ca unul din juniori ar suta mai bine spre poarta…si in min 30 avem deja 2 galbene…asteptam si rosu si jucam la egal…si portarul ne salveaza de la inca o faza.

laucantona
    Member

absolut toate mingile ajunse la Curelea au fost pierdute…

laucantona
    Member

de 2-3 minute mingea ii numai la noi in careu…cornere si ocazii peste ocazii..omul reprizei este portarul nostru..am avut un penalty neacordat dar nici nu-l meritam dupa cum am jucat…

laucantona
    Member

Curelea a castigat o minge la mijloc…cred ca-i mai bine pt el sa stea la mijloc..chiar acum l-au rupt si nici macar fault nu a dat

laucantona
    Member

0-1 la un contraatac in min 45…am inchis computerul.

cameliu
    Member

S-a dus si meciul asta ca atatea.
    Tras la indigo cu cel de anul trecut!
    Min 45 si ne futura cu futai!

Penibil curelea la faza premergatoare golului.
    Cu jocul asta meritam clar retrogradarea!

cameliu
    Member

Lamentabil si jenant!

Felicitari oricum echipei pt. inceputul returului si realizarea baremului!

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Felicitari oricum echipei pt. inceputul returului si realizarea baremului!

Eu am spus la inceputul returului ca as fi multumit daca echipa ar realiza baremul, si tin minte ca unii au zis ca sunt, ca Dragos, pesimist. Se poate, dar uite ca am ajuns la etapa a 26-a si am pierdut acasa cu 4-0 de la Astra, si sincer nu se intrevede niciun reviniment al echipei. Pacat de inceputul frumos din retur. Punctele castigate nesperat cu Dinamo s-au pierdut azi.

Sper ca acum va dati si voi seama ca nu mai exista sanse de salvare. Una e sa joci ca lumea si sa pierzi ca … poate n-ai avut sansa, dar cand pierzi cu 4-0 de la Astra acasa, intr-un meci in care trebuia neaparat sa castigi … eu zic ca nu mai avem ce discuta. Ne vedem la anul in liga a II-a.

laucantona
    Member

pacat ca Isaila nu a inteles ca trebuie construita o echipa de tinerii…fara Stancu, Curelea sau Faramache…mai bine pierzi cu 8-0 cu juniorii in teren decat ca azi..eu totusi mai am sperante la salvare doar suntem in Saptamana Mare romaneasca nu?! Un Paste Fericit tuturor care serbeaza maine invierea Mantuitorului!

cameliu
    Member

Teoretic sansele sunt intacte daca bati si la Tg. Mures, si la Medias, si la Ploiesti si pe Pandurii acasa. Insa cam multi de si …

@07Ex wrote:

Eu am spus la inceputul returului ca as fi multumit daca echipa ar realiza baremul, si tin minte ca unii au zis ca sunt, ca Dragos, pesimist.

Recunosc ca am fost printre acele persoane, insa acum chiar ca nu mai am ce spune, pur si simplu meciul de azi m-a lasat cu un gust tare amar. Am crezut ca intr-adevar Isaila a construit o mentalitate solida, o filosofie de joc dupa acele partide bune de la inceputul returului, dar am ramas la fel de haotici in teren, fara niciun fel de orizont sau imaginatie in joc asa cum am fost de cand am promovat. Sanse inca mai sunt si chiar sunt reale, dar cu un astfel de joc va fi imposibil sa ramanem in Liga I, cand echipe ca Petrolul sau Chiajna joaca din ce in ce mai bine si tare ma indoiesc ca in cateva saptamani lucrurile se vor intrema, insa totusi raman cu speranta ca inca se mai poate.

@laucantona wrote:

pacat ca Isaila nu a inteles ca trebuie construita o echipa de tinerii…fara Stancu, Curelea sau Faramache…mai bine pierzi cu 8-0 cu juniorii in teren decat ca azi..eu totusi mai am sperante la salvare doar suntem in Saptamana Mare romaneasca nu?! Un Paste Fericit tuturor care serbeaza maine invierea Mantuitorului!

Lasa-i si pe juniorii nostri, ca sunt vai de mama lor. Pana sa iasa Farmache era 0-0, iar la Curelea 0-1. Au intrat Nistor, Ciobanu si Mares si s-a terminat 0-4 #-o . Printr-o deducere simpla iese ca am jucat mai bine cu “batraneii” nostri. Nu e bine nici sa ai o formatie in totalitate formata din jucatori tineri, cea mai buna formula este una in care sunt si fotbalisti tineri, dornici de afirmare, dar si jucatori cu experienta, care au trecut prin cateva sezoane competitionale, pentru ca intreaga echipa sa beneficieze de ambele calitati: experienta si tinerete. Ma rog, trebuie sa ai si ceva calitate pe acolo, ca varsta in sine nu valoreaza mai nimic.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.