14.10.2006 Dunarea Galati – Sportul Studentesc 1-1 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 14.10.2006 Dunarea Galati – Sportul Studentesc 1-1 (0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 48 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Tocmai… acum se vor mobiliza mai bine. Si va trece data de 15 octombrie pe care am dat-o ca termen pentru reviriment… terminam turul in primele 5 in cel mai rau scenariu

franz_kafka
    Member

Nu-i exclus lui Siman sa-i treaca prin minte ca, in cazul in care Prefabricatele promoveaza, sa fuzioneze cu Milut, iar de anul viitor sa devenim suporterii lui Modelu Studentesc (sau cine stie ce denumire mai rezulta din incrucisarea cuvintelor?!)…
    Si eu cred ca ne vom reveni si vom termina turul pe unul din primele cinci locuri ale clasamentului…

ovidiu
    Member

Bun si magaru’ daca calu nu este.
    Am ajuns destul de tarziu la net si am vazut doar scorul final.
    Imbucurator.
    Pentru mine 😉 . Avand in vedere utlimele trei rezultate.

Apropo de ultimele posturi si eu cred (sper) intr-o revenire a echipei. CU toate ca ce meciuri in meciurile vazute pe la tembelizor am avut impresia de echipa ce se complace (si chiar ii place) in divizia b.
    Sper ca totusi sa se trezeasca si sa lupte la (pentru) promovare. Si sa se inchege puternic pentru divizia (bl)A(t).

Meciurile urmatoare vor fi foarte grele. Dar se va vedea … … … .

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Faceati mishto de Milut cand se zvonea ca ar putea investi la Sportul. Prefabricate e lider… asta spune ceva de cat de “nepotrivit” e omul asta.

Spawn09
    Member

traiasca prefabricate sportu sau modelu studentii!!!!sau cine stie ce alte variante….jos cu siman!!!asta in pauza de iarna mai baga niste jucatori la vanzare….

roland
    Member

E inimaginabil halul in care am ajuns!
    Ne “bucuram” de un egal cu nu stiu ce echipa din B! Jenant!
    Ne “bucuram” ca s-a intors Multescu si ca n-o mai luam de la 5 in sus!
    Cu Sportu pana la moarte !… da depinde a cui e moartea…
    Suntem la pamanta sau in pamant….

07Ex
    Keymaster

Rog pe cei care au caseta tehnica a meciului s-o posteze aici. Merci!

ashone
    Member

@97SiR wrote:

Rog pe cei care au caseta tehnica a meciului s-o posteze aici. Merci!

meci : dunarea galati – sportul studentesc, timp 17* tocma bun de fotbal, teren bun cu gazonu verde, spectatori cam 200 dintre care cam 50 de fete ( ba tata am ramas uimit!!! ) de la frumoase la frumusele, unele cu prietenii altele singure.
    echipele: sportul studentesc – au jucat portar 12, fundasi 3, 4, 22, 26, mijlocasi 23, 17,8, 25, atacanti 9, 24.
    p-ai lu dunarea nu ii cunosc imi pare rau…
    filmu meciului: cum s-a pus cotofana la centru cum s-au repezit aia pe ai nostri. pina in minutul 10 deja au avut 3 ocazii mari: un sut scos de portarul nostru si 2 centrari la care nu s-a priceput nimeni sa dea cu capu in ea, ca altfel ne mincau. apoi s-a mai domolit jocul si au avut si ai nostri o ocazie prin curelea care nu a ajuns o minge data de varga la intilnire. apoi a mai fost o ocazie: o blonda se uita la mine, dar eu sint om insurat. minutele trec si dunarea incepe sa preseze. au avut perioade de 3 minute cind mingea se plimba prin careul nostru fara sa o scoata nimeni de acolo. cind vede asa ceva, 24 are un sut zdravan la poarta galateana in urma unui contraatac purtat de varga in viteza. apoi dunarea a mai incercat ceva dar nu a reusit. au avut 2 patrunderi in viteza oprite eronat de arbitru pe motiv de ofsaid.iar ai nostri au reusit sa ameteasca o minge in trei la 2 metri de poarta galateana si nu da nimeni gol din trei studenti care au incercat poarta unul dupa altul. am crezut ca lesin. apoi a venit pauza si am inceput sa ma uit dupa femei in tribuna. blonda s-a dus la mc donald sa-si ia o cola. dupa pauza tot aia la cirma jocului si noi pe contre. pe dreapta noastra cum te uiti dinspre portaru nostru la poarta lor s-a creat bulevardul 17, iar pe centru ulita 4. atunci aia au inceput atacurile dunarii si normal ca a venit si golul lor: centrare de pe bulevardu 17 pina pe partea opusa la coltu lu “16”, de unde a tras unu de la ei direct in poarta pe linga al nostru care nu putea sa o vada ca il mascau cel putin 8 jucatori de-ai nostri si de-ai lor.ala de la ei mai trasese de 2 ori identic da de la noi nu l-a luat nimeni in seama…golu a fost momentu psihic al meciului: atunci au inceput ai nostri sa atace. varga de exemplu l-a calcat pe unu de la ei in picioare si nu a luat galben. ce-i drept si ala ii luase mingea. incet-incet intram in terenu lor si incepem sa ratam. intii costi curelea are un sut pe care il scoate portaru lor. apoi ferfelea se ambitioneaza sa dribleze in plus si pierde mingea. chiar avem 3 cornere consecutive la poarta lor!!! apoi varga il face muci pe unu in viteza si centreaza dar costi da milimetric pe linga vinclu. timpu trecea si noi dominam dar nu concretizam.apoi ai nostri aplica o tactica buna: ii momesc pe aia in terenu nostru, aia vin si urmeaza o pasa luuuuuuuungaaaaaa la ferfelea care o preia pe piept, din preluare ramin masca 2 fundasi, trece printre ei si o plaseaza pe linga portar. goooooollll. atunci ma suna florin sa ma intrebe scoru ii zic 1-1 gol ferfelea.dupa care il sun pa zibling si-i zic sa puna pa forum 1-1 gol ferfelea. atunci se incinge meciu: popescu al nostru face minuni in poarta, iar atacu nostru rateaza in ultimu minut victoria iar din faza aia era sa dea dunarea gol dar popescu e omu care ne mentine punctu luat cu greu. finalu ma prinde fericit ca au luat ai mei un punct. ce am mai observat la meci:1. aveau aia un negru fundas care i-a facut umbra lui costi cind s-a pus linga el. avea cel putin un cap peste costi, care nu un pipernicit. ce sa mai iei baloane cu ala in spate? tot ala a dat 2 lovituri libere de la 35 de metri putin peste poarta. daca erau pe poarta era nasol dadea ala in ea de o facea castravete. apoi a intrat pauna si l-a pus la respect pe fundasu ala ca s-a repezit direct in el. 2. blonda fuma ca si mine marlboro rosu scurt. 3. dom’profesor a tipat la postolache de 6 ori ca nu sta unde ii spune el. abia spre sfirsit l-a scos. 4 galatenii spuneau ca dunarea are echipa de juniori in teren.
    cam asta a fost…

07Ex
    Keymaster

Multam Ashule pentru comentariu. Marfa!

Totusi, daca gasiti caseta in ziar, postati aici.

Ashone, ai talent, zau. M-am amuzat citind. chiar te rog sa postezi”caseta lui Ashu'” dupa fiecare meci. :)

franz_kafka
    Member

@ashone wrote:

a mai fost o ocazie: o blonda se uita la mine, dar eu sint om insurat…

O fi blonda cu Z 3, care, dupa ce a citit pe forumul SS rugamintea ta, astepta sa te calce de vreo 2-3 ori…, bineinteles, cu masina in parcarea stadionului (ca sa ti se implineasca dorinta). A venit deja luna cadourilor? Sa ma gandesc sa postez si eu pe forum vreo dorinta…, cine stie ce mi se intampla si mie cand ma duc la vreun meci al lui SS?!
    Oricum, se pare ca forumul SS este f citit…

Ultras
    Member

DUNAREA GALATI 1-1 SPORTUL STUDENTESC

Stoicescu – J. Bozga, Velescu, Lorincz – Nejneru, Bourceanu, Milea, E. Savin (’60 Avanu) – Mogos (’54 R. Radu), D. Oprea (’87 Bozean), S. Ilie
    Antrenor: Auras Brasoveanu
    Sistem de joc: 3-4-3

D. Oprea 1-0 ’69

A. Popescu – Oae (’86 Pauna), Patriche, Ratiu, Dedu (’63 Mladin) – Postolache, V. Nicola, Cazan (’71 Farcasanu), Ferfelea – Curelea, D. Varga
    Antrenor: Gigi Multescu
    Sistem de joc: 4-4-2

Ferfelea 1-1 ’84

Stadion: Dunarea (Galati) – Spectatori: 500; Arbitru: Ciprian Amarandei (Iasi); Asistenti: Mihai Artenie (Vaslui) si Dan Nitu (Tr. Magurele)

Zibling
    Member

Da, chiar mi-a placut comentariul lu’ Ashu. Se vede ca a avut timp sa rumege la rece toate momentele partidei si sa le presare cu fitile de-ale lui. Auzi tu, a mai fost o ocazie la finele primei reprize: o blonda s-a uitat la Ashu !!! 😆 😆 😆

07Ex
    Keymaster

Multam Ultras! :)

dragos
    Member

am devenit EXPERTI in meciuri egale “afara”…….sau in cel mai rau caz, pierdem.
    pentru victorie trebuie sa mai asteptam……lasa, mah, ca merge asa !!!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 48 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.