14.10.2008 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 2-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 14.10.2008 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 2-0(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 112 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Dragos, cred ca ai vrut sa spui 3-0, deoarece noi suntem gazdele-organizatori.

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Dragos, cred ca ai vrut sa spui 3-0, deoarece noi suntem gazdele-organizatori.

nu, tu ai inteles gresit.
    am spus sec: 0-3 sau 2 solist, daca vrei asa.

ultrasro
    Member

In concluzie inteleg ca in ziua meciului te ascunzi sub pat ca o babuta si-ti tragi basmaua peste ochi?

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca putem face o figura frumoasa, mai ales ca e doar un meci pe care va trebui sa-l jucam. Daca faza asta s-ar fi jucat in 2 manse, ar fi fost mult mai greu, dar asa eu zic ca se poate.

Ultras
    Member

Miercuri, 15 octombrie, ora 20.30, la URZICENI. Biletul va costa cam 50 RON.

cameliu
    Member

@Ultras wrote:

Multumim de stire Florine!
    EU zic ca e o mutare buna! Mai bine decit pe Cotroceni unde veneau multe oitze!

Prosport
    articol scris de Florin ALBOIU

Studenții” au refuzat să organizeze meciul în Cotroceni
    Sportul Studențesc – Steaua se joacă la Urziceni
    Dacian Varga si Petre Marin se vor confrunta, din nou, dupa mai bine de doi ani

Partida din Cupa României dintre Sportul Studențesc și Steaua se va disputa la Urziceni. Această hotărâre aparține clubului din Regie, desemnat ca organizator al partidei din 16-imile competiției, deoarece în urma deciziei postului care deține drepturile de televizare de a transmite confruntarea în direct, miercuri, 15 octombrie, de la ora 20.30, meciul nu se putea desfășura pe propriul stadion, acesta nefiind dotat cu instalație de nocturnă. FRF a propus inițial arena din Cotroceni, însă conducerea studenților nu a agreat această variantă.

În privința biletelor pentru această partidă, directorul executiv al alb-negrilor, Cristian Gheorghe, a declarat pentru ProSport că, cel mai probabil, se va decide ca intrarea să fie generală, prețul unui tichet urmând să fie stabilit în jurul sumei de 50 RON.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

In concluzie inteleg ca in ziua meciului te ascunzi sub pat ca o babuta si-ti tragi basmaua peste ochi?

ai vrut sa faci o gluma, sau ce, moshule ???

dragos
    Member

@cameliu wrote:

@Ultras wrote:

Multumim de stire Florine!
    EU zic ca e o mutare buna! Mai bine decit pe Cotroceni unde veneau multe oitze!

Prosport
    articol scris de Florin ALBOIU

Studenții” au refuzat să organizeze meciul în Cotroceni
    Sportul Studențesc – Steaua se joacă la Urziceni

Partida din Cupa României dintre Sportul Studențesc și Steaua se va disputa la Urziceni. Această hotărâre aparține clubului din Regie, desemnat ca organizator al partidei din 16-imile competiției, deoarece în urma deciziei postului care deține drepturile de televizare de a transmite confruntarea în direct, miercuri, 15 octombrie, de la ora 20.30, meciul nu se putea desfășura pe propriul stadion, acesta nefiind dotat cu instalație de nocturnă. FRF a propus inițial arena din Cotroceni, însă conducerea studenților nu a agreat această variantă.

În privința biletelor pentru această partidă, directorul executiv al alb-negrilor, Cristian Gheorghe, a declarat pentru ProSport că, cel mai probabil, se va decide ca intrarea să fie generală, prețul unui tichet urmând să fie stabilit în jurul sumei de 50 RON.

oricum, vor fi destui stelisti, dar si multi localnici, care sper sa tina cu noi……sile isi va mai scoate din cheltuieli, saracu’ 😆 😆 😆

07Ex
    Keymaster

Eu zic ca este o alegere buna sa jucam la Urziceni. Pretul biletelor mi se pare insa un pic cam piperat pentru un meci al unei echipe de liga II-a, dar probabil stie Siman ce stie si vrea sa faca niste bani de pe seama acestui meci.

ultrasro
    Member

Normal ca am facut o aroganta :)) nu eram sigur ca o se te uiti la meciul asta fiind asa sigur de scorul final 🙄

dragos
    Member

pretul biletelor mi se pare exagerat, in conditiile in care, localnicii sunt in majoritatea lor simpli muncitori, tarani etc…..
    nu cred, ca pretul biletelor de la meciurile de-acasa ale Unirii se ridica la aceasta suma.
    in conditiile in care am fi jucat in capitala, pretul nu mi s-ar fi parut mare, insa asa…….

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Normal ca am facut o aroganta :)) nu eram sigur ca o se te uiti la meciul asta fiind asa sigur de scorul final 🙄

in general, sa stii, ca, daca nu sunt alte prioritati, ma uit la toate meciurile……orice fel de meci (intern sau extern).

07Ex
    Keymaster

Debutează “micul Balaci”

Marius Lăcătuş se gîndeşte serios să-l titularizeze pe Andrei Ionescu în meciul din Cupă, cu Sportul, şi să le dea o ultimă şansă lui Neaga, Abel Moreno şi Ochiroşii

Exilaţi meci de meci la echipa a doua a roş-albaştrilor, Neaga, Abel Moreno, Ochiroşii, Andrei Ionescu şi Vîtcă vor juca pentru formaţia antrenată de Marius Lăcătuş săptămîna viitoare, în partida de Cupă, cu Sportul. Cei cinci au evoluat în ultimele partide la satelitul roş-albaştrilor, unde au fost urmăriţi de tot staff-ul tehnic al echipei vicecampioane, la ultimul meci disputat în Divizia C, împotriva celor de la Unirea Slobozia.

Debut la 20 de ani
    Adus în această vară de la Universitatea Craiova, mijlocaşul Andrei Ionescu nu a apucat pînă în acest moment să debuteze pentru echipa mare a roş-albaştrilor. Jucătorul în vîrstă de 20 de ani a fost folosit la Steaua II, unde a avut evoluţii apreciate de toată lumea. “Andrei are nişte calităţi tehnice extraordinare, dar la el se simte deocamdată lipsa pregătirii fizice din ultima perioadă. Sînt convins că după ce va face cantonamentul de iarnă alături de prima echipă va avea alte evoluţii şi o să încînte publicul din Ghencea”, a spus tehnicianul echipei secunde, Leo Strizu.

Şansa lui Neaga
    Atacantul roş-albaştrilor, Adrian Neaga, a fost urmărit la ultimele două meciuri de Marius Lăcătuş, iar fotbalistul în vîrstă de 29 de ani nu a dezamăgit. Rică i-a ajutat pe tinerii Stelei, a alergat foarte mult şi a reuşit să marcheze, bilanţul său în ultimele două meciuri fiind un gol şi trei “assisturi”.

Nici Ochiroşii nu a avut evoluţii slabe, iar Fiara se gîndeşte să îl folosească în banda stîngă. “«Ochi» este un jucător căruia ar trebui să i se dea mai multă încredere, pentru că are nişte calităţi fantastice. Eu cred că este mai bun decît Toja”, a spus fostul antrenor al Stelei, Emeric Ienei.

40 de meciuri din 60 posibile a jucat Neaga din 2007, de cînd a revenit în Ghencea. Doar în 11 a fost integralist

164 de zile au trecut de la ultimul meci jucat de Andrei Ionescu în Liga I: U Craiova – Steaua 1-2, disputat pe 26 aprilie

0 minute au jucat împreună Abel Moreno, Neaga şi Ochiroşii pentru Steaua (Răzvan Rotaru)

sportul86
    Member

Daca tb. jucat de la 20.30 pe un stadion cu nocturna – nu inteleg de ce nu s-a ales Giulesti (sau chiar Dinamo). Cred ca ne era un pic mai bine decat la Urziceni. Si as fi venit la meci…

dragos
    Member

@sportul86 wrote:

Daca tb. jucat de la 20.30 pe un stadion cu nocturna – nu inteleg de ce nu s-a ales Giulesti (sau chiar Dinamo). Cred ca ne era un pic mai bine decat la Urziceni. Si as fi venit la meci…

probabil, sile & gh.cristian au ales urziceniul din 2 motive:
    1. anu’ trecut, steaua a pierdut la urziceni, in meciul de cupa;
    2. mizeaza pe faptul ca, nu vor veni suporteri stelisti in nr. asa de mare…..

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 112 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.