14.10.2008 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 2-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 14.10.2008 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 2-0(0-0)

• This topic has 111 replies, 23 voices, and was last updated 14 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 112 total)
  • Author
    cameliu
    Member

@rapid19pancu wrote:

Vreau sa remarc un mare jucator , probabil printre primii 3 cei mai buni ai acestui meci : DANI LUNG !

A pus picioru’ bine acolo!

adso
    Member

SPORTUL STUDENŢESC – STEAUA 2-0
    Adrian Falub: “E o victorie importantă, dar prioritar e campionatul”

Tehnicianul Sportului Stundenţesc a vorbit despre victoria obţinută de echipa sa în faţa Stelei şi a îndemnat la calm înaintea întîlnirilor mult mai importante din campionat.

“Este important ca am invins un nume important, suntem fericiti, da nu exageram ,pentru ca Sportul se concentrează mai mult pe campionat, unde vrem promovarea.

Avem un lot capabil sa revina in prima divizie, avem o echipa frumoasa. Nu ma intereseaza cine a jucat pentru Steaua azi, pentru ca eu sunt mai mult interesat de echipa mea. ” a spus Falub la GSP TV.

http://gsp.ro/stire/adrian-falub-e-o-victorie-importanta-dar-prioritar-e-campionatul-103261.html

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

sa nu ne imbatam cu apa rece…nu am jucat cu steaua.

Ai dreptate dar partial…

1. Ghionea e titular incotestabil! Treba lui cu greselile… Acum ma bucur ca a luat rosu in Feroe ca ne trezeam cu el la marcaj la Ribery!!! 😯 😯 😯

2. Stancu, Golanski, eterna speranta Plesan, + “marele” Neaga, + ceva pedigrii si moreno trebuiau totusi sa arate mai mult!

adso
    Member

Cupa României | 19:21 | Finanţatorul “studenţilor” este în culmea fericirii | (1 foto, 0 audio, 0 video)
    Şiman: “Sportul a fost mult peste Steaua”

Finanţatorul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman, spune că nu a fost deloc impresionat de echipa Stelei.

“Sunt foarte fericit, Sportul a fost mult peste Steaua. Nu ştiu ce s-a întâmplat la ei, nu mă interesează. Oricum, astăzi au fost o echipă care nu m-a impresionat deloc. Era foarte important pentru noi să ne calificăm, pentru continuitatea echipei. Nu am preferinţe pentru “optimi”, să vedem cine ne poate opri acum”, a spus Şiman pentru http://www.prosport.ro.

Cupa Romaniei | 19:15 | Mijlocaşul Sportului nu este impresionat: | (1 foto, 0 audio, 0 video)
    Varga: “Nu e o mare victorie că am câştigat cu Steaua”

Căpitanul Sportului Studenţesc, Dacian Varga, nu este impresionat de rezultatul pe care “studenţii” l-au obţinut contra Stelei şi spune că a fost doar un simplu meci pe care l-au câştigat. Varga a dezăluit din tactica pe care Falub a aplicat-o pentru acest meci: “Am jucat pe contraatac””

“Nu e o mare victorie acest rezultat împotriva Stelei. Am câştigat un simplu meci în Cupa României. Tactica noastră a fost să jucăm mult pe contraatac”, a declarata Dacian Varga
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-romaniei/varga-nu-e-o-mare-victorie-ca-am-castigat-cu-steaua-3311338

Cupa Romaniei | 19:26 | Atacantul Sportului, după eliminarea vice-campioanei | (1 foto, 0 audio, 0 video)
    Curelea: “Ne bucură această victorie, dar Steaua este mai bună decât noi”
    Costin Curelea a deschis scorul în partida Sportul – Steaua, 2-0

Costin Curelea a deschis scorul în partida Sportul – Steaua, 2-0

Costin Curelea, autorul primului gol al Sportului în partida cu Steaua, a declarat la finalul partidei că este fericit pentru calificarea în optimi, dar a afirmat că Steaua este o echipă mai valoroasă decât gruparea “studenţilor”.

“Ne bucură această victorie, dar Steaua este oricum mai bună decât noi. Obiectivul nostru este promovarea”, a spus Curelea.

Curelea: „Ne bucură această victorie, dar Steaua este mai bună decât noi”

dragos
    Member

jiji gata, PAC-PAC si 2-0 !!!! 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    am vazut partial R1 (in direct), insa tot meciul este inregistrat si abia astept sa-l vad complet, intrucat l-am vazut doar pe “rapid”…..Urziceniul nu-i poarta noroc stelei…..

inca NU-MI VINE SA CREDDDDD !!!! INCREDIBIL !!!!
    d’asta este frumos, SPIRITUL GASTII NEBUNE !!!!

bine, ca am batut unul din “granzi”…..sper, sa mai urmeze si altii……
    cred, ca fiecare student a jucat cu ambitie pentru a se autodepasi; doar in acest fel poate pleca la o alta echipa.
    FELICITARI TUTUROR !!!
    este PRIMA REUSITA a lu’ Falub !!!!

Multumim acestei ZILE SFINTE de SARBATOARE pentru reusite si bucuria acestui rezultat !!!
    DOAMNE AJUTA !!!!

ultrasro
    Member

Azi echipa a avut calm, vointa si putinta!

laucantona
    Member

ma bucur si eu nespus de aici de la mii de km de tara pt victoria asta cu Steaua…ma simt excelent, parca de mult nu m-am mai bucurat asa…la mai multe victorii fratilor! Sper sa vad si eu undeva rezumatul sau macar golurile..daca cineva are un link va rog postati-l.

Domenech
    Member

O calificare in care am crezut. Sportul a dorit-o mai mult si a obtinut-o. Intotdeauna un meci cu o echipa de liga 1 te motiveaza mai puternic atunci cand la mijloc e o miza. Felicitari baietilor si succes in continuare.
    Opinii dupa meci:

Pleşan: “Mi-e ruşine, au fost mai buni decât noi astăzi”
    Andrei Ionescu: “Am vrut să câştigăm, dar nu am putut”
    Munteanu: “Nu mă aşteptam ca Steaua să piardă”
    Şiman: “Sportul a fost mult peste Steaua”
    Varga: “Nu e o mare victorie că am câştigat cu Steaua”
    Argăseală: “Nu e o tragedie că ne-a eliminat Sportul”
    Curelea: “Ne bucură această victorie, dar Steaua este mai bună decât noi”
    Lăcătuş: “E o zi tristă pentru Steaua, pentru toţi steliştii”
    Falub: “Nu suntem chiar aşa fericiţi, gândul nostru e la campionat”

Giani
    Member

Au trecut vreo 15 ore de la fluierul final, si parca tot nu cred ca am eliminat pe Steaua din Cupa. Carcotasii vor spune ca nu a jucat prima echipa a Stelei. Corect. Dar din primul 11 trimis ieri de Lacatus, cred ca 8 jucatori au ascultat imnul Ligii Campionilor de pe gazon. Cert este ca ai nostri s-au mobilizat foarte bine, erorile defensive au cam disparut fata de campionat, Curelea a invatat in sfarsit cum se loveste mingea cu capul in 6 metri… si Gasca Nebuna nu s-a cumintit. Ar fi fost si pacat sa o faca.

Sper ca victoria de ieri dupa-amiaza sa ridice moralul jucatorilor si duminica, in fata Ceahlaului, sa ne mai bucuram de inca o victorie.

MarcAntoniu
    Member

Ole :mrgreen:
    Felicitări echipei Sportul Studenţesc !
    Steliştii au pierdut ( problema lor 🙄 )deoarece au abordat lejer jocul cu Sportul.
    De când valsează prin liga a 2-a Sportul a pierdut puncte în condiţiile în care puteau câştiga meciurile fără nicio problemă.
    Jocul de ieri arată atitudinea pe care alb-negrii trebuie să o aibă în fiecare meci indiferent că adversarul se numeşte Dunărea, Steaua sau Ceahlăul.
    FORZA SPORTUL STUDENŢESC !

adso
    Member

@laucantona wrote:

ma bucur si eu nespus de aici de la mii de km de tara pt victoria asta cu Steaua…ma simt excelent, parca de mult nu m-am mai bucurat asa…la mai multe victorii fratilor! Sper sa vad si eu undeva rezumatul sau macar golurile..daca cineva are un link va rog postati-l.

http://www.fanatik.ro/sportul–steaua-1-0-gol-curelea-66-s10369.html
    http://www.fanatik.ro/sportul–steaua-2-0-gol-d-varga-85-s10374.html

sircos
    Member

sezonul trecut ne-a scos din cupa juventus colentina (parca, sper sa nu ma insel) din divizia a 3-a. acum am invins steaua! frumos salt 8)

adso
    Member

Adrian Falub: “Victoria cu Steaua nu este o surpriză!”
    de Emanuel Roşu

Antrenorul Sportului Studenţesc consideră că victoria obţinută în faţa Stelei este una meritată şi mărturiseşte că mai importantă pentru echipa sa este revenirea în cărţile promovării în Liga I.

“Este un joc după care ne-am bucurat pentru că o victorie în faţa Stelei nu este un lucru care să ţi se întîmple în fiecare zi. Nu mă interesează ce jucători au folosit, eu ştiu că am întîlnit cea mai titrată echipă din România.

După aspectul jocului, faptul că am cîştigat noi nu este o surpriză. Mai avem pînă la tragerea la sorţi a optimilor, dar nu o echipă mai mare decît Steaua nu cred că putem întîlni. Mai importantă pentru noi este lupta pentru promovare în acest moment” a spus Falub pentru gsp.ro.

http://gsp.ro/stire/adrian-falub-victoria-cu-steaua-nu-este-o-surpriza-103342.html

Curelea: “Comunicarea deficitară a contat la Steaua!”

Marcatorul primului gol al Sportului Studenţesc în partida cu Steaua a analizat prestaţia echipei sale în faţa vicecampioanei şi spune că rezultatul favorabil le va da încredere studenţilor în perspectiva luptei pentru promovarea în Liga I.

“Ne-am bucurat foarte mult după acest meci. Victoria ne dă curaj şi în perspectiva luptei pentru promovarea în prima ligă. Se simţea că jucătorii Stelei nu au evoluat aproape deloc în această formulă.

De valoare nu se pune problema la o asemenea echipă, dar lipsa de omogenitate şi-a spus cuvîntul. Vorbeau în engleză iar comunicarea deficitară a contat” a spus Curelea pentru gsp.ro.

http://gsp.ro/stire/curelea-comunicarea-deficitara-a-contat-la-steaua-103331.html

SPORTUL STUDENŢESC – STEAUA 2-0
    Costin Curelea: “Vreau tot un adversar de calibru în optimi”

Atacantul Sportului Studenţesc a mărturisit că îşi doreşte un adversar de calibru în următoarea fază a competiţiei şi a povestit faza golului reuşit în poarta Stelei.

“Datoria mea este să atac colţul scurt. Execuţia a fost grea, am dat gol din faţa unui fundaş de echipa naţională. Probabil nu i s-a spus din spate că vin şi de aceea nu a reacţionat. Oricum, valoarea jucătorilor Stelei este incontestabilă.” a spus Curelea pentru gsp.ro, referindu-se apoi la parcursul Sportului de pînă acum în Cupă:

“Urmărim să obţinem rezultate cît mai bune. Personal, mi-ar plăcea să evoluăm tot în faţa unui adversar important pentru a vedea la ce nivel ne situăm. Este mai greu în faţa echipelor mici, iar asta o spun după o experienţă de două sezoane în liga secundă.”

http://gsp.ro/stire/costin-curelea-vreau-tot-un-adversar-de-calibru-in-optimi-103335.html

cameliu
    Member

Echipe greu de trecut dupa parerea mea sunt: Urziceni, CFR, Brasov si Craiova.

In rest putem trece cu un pic de noroc de celelalte.

Iar fac astia urne cu “buni”, “rai” si echipe din B…

Giani
    Member

@sircos wrote:

sezonul trecut ne-a scos din cupa juventus colentina (parca, sper sa nu ma insel) din divizia a 3-a. acum am invins steaua! frumos salt 8)

Mai grav decat crezi, sircos. Anul trecut ne-a scos din cupa Chitila, o echipa care in liga a 3a avea ila momentul respectiv zero puncte.

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 112 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.